Skocz do zawartości

Nieco dziwne pozycjonowanie, czy to jest ok ?


pol

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o konsultacje tutejsze grono specjalistow,

sprawa jest nastepujaca, moj znajomy zlecil pewnej firmie pozycjonerskiej pozycjonowanie swej strony

wstawili mu na stronie strtowej na samym dole mala czcionaka kupe linkow do roznych dziwnych stronek,

co o tym sadzicie? Popatrzcie:https://www.tlumaczenie.ws/ Czy to jest ok, zgodne z dobrym zasadami seo ? Bo mi sie wydaje ze niebardzo . Jakie moga byc konsekwencje dla wlasciciela strony jezeli nie jest to ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie to nie jest fair to cwaniactwo.

Jest to nieprofesjonalne - Syf lipa.

Wniosek zmień firmę.

Im więcej masz linków wychodzących tym trudniej będzie ci złapać dobre pozycje.

Firma która tak robi bardziej używa pozycjonuje swoje inne stronki niż waszą.

Mam jeszcze jedną uwagę. Takiej stronki nie warto pozycjonować. Jest beznadziejna. Tragiczna.

Pozycjonuje się aby mieć klientów. A z takiej strony nikt nie zadzwoni.

Strona to pierwszy kontakt z klientem. Jeśli taką stroną firma chce budować markę to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma użyła strony klienta do pozycjonowania innych swoich klientów.

tak myslalem wlasnie, ale chcialem sie upewnic, sir nimek bardzo dziekuje, co do layotu strony wlasciciel wie ze jest denna i bedzie to zmienial , jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o konsultacje tutejsze grono specjalistow,

sprawa jest nastepujaca, moj znajomy zlecil pewnej firmie pozycjonerskiej pozycjonowanie swej strony

wstawili mu na stronie strtowej na samym dole mala czcionaka kupe linkow do roznych dziwnych stronek,

co o tym sadzicie? Popatrzcie:https://www.tlumaczenie.ws/ Czy to jest ok, zgodne z dobrym zasadami seo ?

Przede wszystkim to nie jest zgodne z zasadami zdrowego rozsądku tzn. udostępnianie serwera/konta firmie pozycjonerskiej. Do tego aby przylinkować strone nie ma potrzeby jej modyfikacji. Pozycjoner, który koniecznie chce mieć dostęp do serwera prawdopodobnie planuje taki numer jak ten, który spotkał Twojego znajomego. Chce zbudować w ten sposób swoje zaplecze, a w dodatku mu za to płacą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest zgodne z zasadami zdrowego rozsądku tzn. udostępnianie serwera/konta firmie pozycjonerskiej.

A tytuł strony jak zmienisz? Ja osobiście mam dosyć użerania się z firmowymi informatykami, którzy dla zmiany zawartości <title /> wymagają czterech zdjęć, podania na piśmie i błogosławieństwa prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest zgodne z zasadami zdrowego rozsądku tzn. udostępnianie serwera/konta firmie pozycjonerskiej. Do tego aby przylinkować strone nie ma potrzeby jej modyfikacji.

Taa masz rację - do "przylinkowania" jak to okresliłeś nie jest potrzebne konto.

Natomiast powiedz jak wyobrażasz sobie optymalizację strony napisanej np: w PHP bez dostępu do kodu, bazy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest zgodne z zasadami zdrowego rozsądku tzn. udostępnianie serwera/konta firmie pozycjonerskiej.

A tytuł strony jak zmienisz? Ja osobiście mam dosyć użerania się z firmowymi informatykami, którzy dla zmiany zawartości <title /> wymagają czterech zdjęć, podania na piśmie i błogosławieństwa prezesa.

Lepsze to niż puszczenie pozycjonera samopas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodów, metatagów itp. jest niezbędna do optymalizacji natomiast umieszczanie linków wychodzących przez firme pozycjonującą i pozycjonowanie klientów innymi klientami to przykład braku profesjonalizmu, pójścia na łatwiznę i ..... szkoda więcej pisać na temat takich "pozycjonerów"

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przejście na serwer firmy pozycjonującej jest jak najbardziej fair.

Trzeba tylko napisać umowe, która określa co może i czego nie może pozycjoner i co może a czego nie może firma zamawiająca usługę.

Umowa taka powinna chronic obie strony tak żeby nie było więcej takich kwiatków.

Zreszta stronka pozycjonowana może zostać na serwerze klienta. Moge nie miec do niej haseł, ale wtedy usluga jest droższa bo zamiast contentu linkami musze nadrabiać - czyli dodatkowo niepotrzebnie marnować moje zaplecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy, że forum promuje profesjonalne SEO.

W umowie można zawrzeć też, że pozycjoner nie będzie stosował metod powszechnie uznawanych za nielegalne tzn. cloakingu, tekstu w kolorze tła.

To tyle jeśli chodzi o ochronę firmy zlecającej usługę.

Klient musi zobowiązac się do nie korzystania z usług innej firmy pozycjonerskiej na czas trwania umowy, płacić w terminie - karne odsetki.

Umowa musi być wypowiedziana z wyprzedzeniem np 3 m-cy za porozumieniem stron.

Firma pozycjonerska może zastrzec sobie prawo do zmodyfikowanego kodu strony i zabrac go w razie zerwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1 zasada firm pozycjonerskich. Mają np. 30-40 klientów i następny na dzień dobry otrzymuje powera w postaci linków od wszystkich klientów. Są to w zasadzie linki wzajemne, ale jak widać google się na początku daje na to nabrać.

Nie muszą się trudzić wpisywaniem do katalogów, po co powoli jak można odrazu.

Krótkie nogi.

Dobry start (na fresh site bonus) i klient zadowolony, a jak po 3 miesiącach wypada poza monitor namawia się klienta na linki sponsorowane.

Mam taką firmę na swoim podwórku. Sprawdziłem linki i 95 % to linki wzajemne pomiedzy klientami firmy.

:D

Kapsel Heinekena

Fajny kubek, fajne kubki i może coś jeszcze

Kubki reklamowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności