Skocz do zawartości

Nieco dziwne pozycjonowanie, czy to jest ok ?


pol

Rekomendowane odpowiedzi

Co do metod, to praktykuję również (w razie braku zgody klienta na przyznanie mi bezpośredniego dostępu) przekazywanie ichniemu Adminowi zmienionych już fragmentów kodu - widzą, że nic podstępnego nie wpisałem, i modyfikują stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest dalsza czesc tej historii i mam nadzieje ze to bedzie wzorcowe studium przypadku opisujace relacje miedzy trojkatem: cwana firma pozycjonerska (o zgrozo to b. znana firma) , solidne seo, zadowolenie klienta z usługi.

Zanim przejde do meritum to jescze uwaga na marginesie, jestem pelen uznania dla dla tutejszych pozycjonerow ktorzy nie godza sie na tendencje w swiecie ze "złe wypiera dobre" i robia swoja robote z pasja i rzetelnoscia.

A teraz ad rem.

Otoz własciciela strony absolutnie nie obchodzi jak oni to robia, na dzien dzisiejszy cieszy sie ze strona mu idzie do gory , i nie dociera do niego ze to ma krotkie nogi. Bardzo ladnie napisal to kol. kapsel. Moze ktos (kapsel)? napisal by tu w punktach jakie ku-ku moze go spotkac jak bedzie dalej korzystal z takich uslug. Bo moje tlumaczenia do niego nie bardzo docieraja. Sam jestem ciekaw jak to sie skonczy . Z pewnoscia poinformuje o tym forum . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz własciciela strony absolutnie nie obchodzi jak oni to robia, na dzien dzisiejszy cieszy sie ze strona mu idzie do gory , i nie dociera do niego ze to ma krotkie nogi. Bardzo ladnie napisal to kol. kapsel. Moze ktos (kapsel)? napisal by tu w punktach jakie ku-ku moze go spotkac jak bedzie dalej korzystal z takich uslug. Bo moje tlumaczenia do niego nie bardzo docieraja. Sam jestem ciekaw jak to sie skonczy . Z pewnoscia poinformuje o tym forum . Pzdr

Hmm, a Ty masz jakiś interes w tym by wyprostować Twojego "znajomego" ?

By tłumaczyć mu co jest "cacy" a co "be" w pozycjonowaniu ?

Jak znajomy i nie słucha to go olej, zostaw go i niech się cieszy pozycjami póki jeszcze może.

Coś mi się jednak zdaje, że jest inaczej......

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu postawię byka.

Używam stron klientów do pozycjonowania innych stron.

Jak bede musiał użyc ip clackingu to tez go uzyje.

Informuję na pismie i dostaję zgode od Klienta który jest w pełni swiadom tego co robi.

Jakoś tak smiesznie jest w pozycjonowaniu że bana dostają strony nie na których jest coś wklejone czy napisane czy podczepione.

Nie doświadczeni pozycjonerzy kompletnie nie wiedzacy z czym to się je próbują przejąc w ten sposób klentów pisząc pisma typu donosy do tych firm pod tytułem.... Czy państwo wiedzą że wasza strona ma uryte linki w stopce ...czy coś w tym stylu następnie dopisują ....My zaś mozemy pozycjonowac Państwa bezpiecznie bez takich grożnych praktyk-bzdura!!!!

Tu na forum widzę dwóch starych forumowiczów ,którym nie powiodło się W Google byli za słabi żeby pozycjonować .Więc sfrustrowani zaczeli bawić sie w Onet i Wp oraz popdpier.... innych w tych wyszukiwarkach.

Taka jest czesto geneza całego zajścia.

Matt Cuts grozi na swoim blogu ludziom którzy kupują linki i co ma zrobić zakażę tego fige zrobi bo nigdy nie znajdzie wszystkich firm handlujacych linkami. Pogadać sobie może......

Wynika to jak napisałem z własnej słabości i nie znajomości tematu.

Nie ma etycznego Seo to utopia to jakieś kompletne dyrdymały.

Są wyszukiwarki i są specjaliści od szukania ich słabych stron (czasami moze słusznie może nie -zwani pewnym typem hackerów)

Podwyższasz pozycję strony komus wbrew woli kazdej wyszukiwarki .Bo jak wiecie wyszukiwarki mają przynośić zyski z reklam!!!

Wystarczy bowiem przesledzić historię banów czy filtrów żeby wiedzieć że nie ma to nic z tym wpólnego.

Pozycjonowanie jest ZAWSZE nie bezpieczne dla witryny!!!!!! i radze to zapamiętać i radze uczciwość wobec klientów w tej materii Klient musi sam rozliczyć bilans ewentalnych zysków lub strat!:brawa:

Gdzie drwa rabią tam wióry lecą:brawa:!:good:!!

Co innego jak klient nic nie wie co się z jego stroną dzieje co innego jak jest swiadomy i się na to zgadza.

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill Bill - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie ma wątpliwości że dla Ciebie i tobie podobnym takie metody są na rękę. Na dzień dobry linkujesz pomiędzy klientami (z już zaindeksowanych i zoptymalizowanych stron) i jakby nie było masz miesiąc pracy do przodu.

Z punktu widzenia klienta nie jest już tak różowo. (ja mam awersję do stron gdzie w stopce widzę 100 linków stron zaprzyjaźnionych i uważam że takie strony nie są wartościowe odnośnie treści której szukam) - innymi słowy, jak znajduję na stronie stopkę z linkami wychodzącymi uważam że pozycja w Google nie jest adekwatna do treści strony i klikam na stronę niżej ale bez linków.

Takie metody są pseudo profesjonalne bo nie na tym sztuka aby być wysoko w wynikach dopóki się płaci pozycjonerowiu. Klient znika - zdejmujesz linki i strona spada.

Profesjonalne pozycjonowanie polega na tym by strona była wysoko i była niepodatna na ruchy ilościowe linków. Myślę też że lepiej jest mieć 50 linków z katalogów na stałe niż 50 linków od firm zaprzyjaźnionych pozycjonera do te linki są tylko chwilowe i wybacz Kill Bill myślę że to nie świadzy o profesjonaliźmie tylko o drodzę na skróty - przyznasz że prawidłowo wypozycjonowana strona powinna być wysoko bez względu czy klient dalej będzie Ci płacił czy nie - ale fakt, dla Ciebie nie jest na rękę wykonać robotę tak aby klient mógł Ci podziękować.

Inna sprawa że pozycjonowaną stroną trzeba się opiekować dług czas nawet jak już się ma 1 miejce, ale uważam że każdy ma prawo do zmiany firmy świadczącej usługi pozycjonowania.

Myślę że w umowie powinna być opcja czy klient godzi się na linki wychodzące i że linki prowadzące do strony nie zostaną zdjęte po rozwiązaniu umowy - czyli linki na stałe.

POL - moja wiedza jest skromna ale wiem że za gwałtowne ruchy na stronie dostaje się filtra lub co gorsza bana.

p :)

Kapsel Heinekena

Fajny kubek, fajne kubki i może coś jeszcze

Kubki reklamowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanują twoje zdanie ale się z nim w 95% nie zgadzam

SEo to nie jest wojna, wymiatanie rynku.

To solidna praca któą moża uczciwie wykonywac.

... Informuję na pismie i dostaję zgode od Klienta który jest w pełni swiadom tego co robi.

Nawet jak podpisze papierek to ma pełnąśswiadomość - ciekawe czego !? Tego, że powiesz mu nic się nie stanie. Czy tego, że używając Cloakingu oszukuje klientów (rónica pomiędzy treścią wyszukiwaną a znajdowaną). A za linki na swojej stronie powinien dostawać pieniądze, a nie płacić!.

Jakoś tak smiesznie jest w pozycjonowaniu że bana dostają strony nie na których jest coś wklejone czy napisane czy podczepione.

5% twojej racji - w zasadzie nie zdarza się usuwanie gó..a - ale moża wspomóc ;-).

Nie doświadczeni pozycjonerzy [...] piszą [...] mozemy pozycjonowac Państwa bezpiecznie bez takich grożnych praktyk-bzdura!:)

Nie wysyłam co prawda takich durnowatych emili. Ale wiem, że można pozycjonowac bez cloakingu linków u klienta itp.

Tu na forum widzę dwóch starych forumowiczów ,którym nie powiodło się W Google byli za słabi żeby pozycjonować .Więc sfrustrowani zaczeli bawić sie w Onet i Wp oraz popdpier.... innych w tych wyszukiwarkach. Taka jest czesto geneza całego zajścia.

Bzdura - na tym forum znam kilku którzy pozycjonują sobie w google co chcą - łącznie z zagranicznymi frazami i do głowy by im nie przyszło, że trzeba stosować techniki "wojenne". Z pewnych przyczyn nie będę zdradzał nika, ale jest na tym forum osoba, która wykorzystując katalogi moderowane, dystrubując notki prasowe i pracując nad stroną potrafi spowodwać w pół roku - rok TOP10 na ciekawe hasła ... anglojezyczne!.

Nie ma etycznego Seo to utopia to jakieś kompletne dyrdymały.

Musisz to napisać, skoro przyznałeś się, że nie jesteś etyczny. Ja tweirdzę, że można zyć bez kłamstwa, przekrętów i oszukiwania.

Pozycjonowanie jest ZAWSZE nie bezpieczne dla witryny!:)!! i radze to zapamiętać i radze uczciwość wobec klientów w tej materii Klient musi sam rozliczyć bilans ewentalnych zysków lub strat!!!!

Gdzie drwa rabią tam wióry lecą!!!!!!!!!

Bzdura - rozumiem, że miałeś kilka wpadek i tłumaczysz to gdzie drwa rąbią !?.

Moja prośba:

Jeżeli używasz technik jakich uzywasz to Twoja sprawa. Nie potepiam Ciebie i twojej taktyki. Ale nie przentuj swojego sposóbu na biznes jako jedynie słusznej drogi od której nie ma odwrotu. Można i da się pracować uczciwe. Pisząc, że SEO nie może być uczciwe próbujesz usprawiedliwić siebie.

Rób jak robisz - ale nie udowadniaj wszystkim na siłę, że muszą być równiez źli. Gdzieś obok świata krwi gdzie w biznesie obowiązuje "Sztuka wojny" Sun Tzu, jest inny świat, gdzie klient to nie jest osoba do orżnięcia, a partner z którym grasz do tej samej bramki.

I nie peprz..e tu dyrdymałów - ja tak pracuję i jakoś nie mam problemów z top10 google, a klient pod koniec miesiąca dwoni .. czy już wyslałem mu fakture ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem muszę coś przywrócić z sielanki do rzeczywistości.

Czasem czytam watki że włos się jeży i milczę.

Nie lubię dwulicowości i moralności Pani Dulskiej.

A jak widzę reklamę bezpieczne pozycjonowanie to mi się nie dobrze robi.

Czym prżedzej to ludzie zrozumieją tym większy bedzie zysk z tego dla swiadomego klienta.

Swiatomy Klient wie /godzi się lub rezygnuje z tej formy reklamy.

Mały ciułacz z jedną stroną zawszę sie wycofa.

Zdecydowany biznesmen kupi nawet 50 następnych adresów jesli ma zysk będzie dalej w to szedł.

Nie można miec wszystkiego i strony zawsze wysoko i spokojnego snu.

Taka to praca takie to ryzyko zawodowe obu swiadomych stron.

Nie jestesmy wyszukiwarką Google ani Yahoo itd.

Ponosimy konsekwencje swoich czynów jak ludzie dorośli.

Mogę zapewnić że po tej informacji nigdy nie spotkałem się z wycofania klienta z Seo.

Zyski firm z Seo są na tyle duże że ryzykuja najwyżej kupują następnych 10 adresów.

Ci którzy w dobrych branżach mają pozycjonowane strony też nie przyznją się pozycjonerom jakie wpływy z tej formy reklamy mają w firmach.

Bo boją się że Pozycjonerzy podwyższą im stawki za Seo.

Bądzmy uczciwi w stosunku do klientów i to wystarczy.

Mrtn -pokazałeś kompletny brak wiedzy o Seo.

Bo nie oglądałes zbanowanych stron klientów bo ja oglądałem i nie było stsosowanych tam zadnych praktyk.

Które ty uznałyś za szkodliwe.

Rozumiem że od dawna Pijesz do mnie !!! tylko nie rób na podstawie nowych forumowiczów wody im z mózgu. Na to na forum nie pozwolę:)!

Masz coś do mnie to Pw a nie uprawiaj Withe Seo (bo coś takiego nie istnieje)

Jak dobrze wiesz jako jednen z niewielu nie straciłem jescze ani jednej witryny co nie oznacza że nie stracę w następnym roku.

Nie jesteś wyszukiwarką Google więc nie mozesz nic gwarantować klientom.

Ps Każdy wybiera własną drogę Moja nie jest jedyna broń boże :) i proszę tego tak nie traktować!!!!!

Ale pisanie o bezpieczeństwie Seo to utopia.

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

dyskurs Ciekawy - proszę tylko o powściągliwość i bez osobistych wytyków...

Tę uwagę kieruję tak do mrtn (oceniaj efekty a nie ludzi) jak i do KB (mnie i forowiczów nie interesuje czy mrtn do Ciebie pije coś czy nie).

[edyta]

mrtn -

czy link dodany do katalogu jest naturalny i etyczny ?

czy link pochodzący z wymiany jest naturalny i etyczny ?

Czy jakikolwiek link sztucznie dodany gdziekolwiek jest naturalnym-etycznym linkiem i to jest Twoim zdaniem White Seo !?

Każdy link wstawiany przez pozycjonera gdziekolwiek jest nienaturalny i nieetyczny ! Podkreślam - każdy !! - Twój też bo jest to sztuczne podwyższanie rankingu strony Twojego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit, z całym szacunkiem, ale porónywanie wpisu do katalogu z np. cloakingiem jest nie na miejscu delikatnie mówiąc :) próba wykazywania, że ktoś jest też nieetyczny bo dodaje wpisy do katalogów nie jest najlepszą metodą.

A co do całości:

Myślę, że większość ludzi tutaj wie, jakie są techniki SEO ( black, white, green, blue, gray etc. )

Jak w każdym innym temacie mamy prawo się różnić w opiniach, czy "wrażliwości" na stosowane techniki. NIe każdy też musi czuć sie zobligowany to stosowania czy popierania tej czy innej z technik.

nie wydaje mi się też słuszne pisanie, ze taka a taka taktyka jest jedynie słuszna i jeżeli ktoś jej nie stosuje to znaczy, że cienkusz i poszedł się bawić w onecie i wp :)

Pomijając już sam fakt etyczności poszczególnych z nich dochodzi jeszcze kwaestia doboru odpowiednich technik do poszczególnych klientów i dlatego:

Swiadomy Klient wie /godzi się lub rezygnuje z tej formy reklamy.

Mały ciułacz z jedną stroną zawszę sie wycofa.

Zdecydowany biznesmen kupi nawet 50 następnych adresów jesli ma zysk będzie dalej w to szedł.

Z tym się zgodzić nie mogę w zupełności: nazywanie kogoś kto ma jedna domenę i o nią dba jest ciułaczem jest wysoce niesprawiedliwe, wiele firma domene traktuje jak markę i nie mogą sobie pozwolić na zmianę adresu co kilka miesięcy, byjamniej nie z powodów finansowych. Trudno się zatem dziwić, ze bedzie staranniej i z większą uwagą dobierał techniki podnoszenia jej pozycji w wynikach

Oczywiscie moze i powinenien kupować szereg innych adresó i budować zaplecze tematyczne,a le strony głónej powinien strzec jak oka w głowie, albo lepiej

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, domena nawet ta o którą szczególnie dbano ma szanse wylecieć z indexu :) i próżno szukać przyczyn...

niespecjalnie interesują mnie sprawy typu: ty jesteś zły, nieetyczny, ja jestem czysty i ładny.

jestem spamerem jakich wielu :)

nawiązując do początku wątku:

zupełnie nie wyobrażam sobie pozycjonowania bez otrzymania dostępu do konta.

w takiej sytuacji nigdy się nie znalazłem i prawdopodobnie nie podjąłbym się pracy na takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównałem cloakingu do wpisu - nie wmawiaj proszę. Wyjaśniam tylko, że :

Każdy link wstawiany przez pozycjonera gdziekolwiek jest nienaturalny i nieetyczny ! Podkreślam - każdy !! - Twój też bo jest to sztuczne podwyższanie rankingu strony Twojego klienta.

dlatego też zgodze sie że :

...jakie są techniki SEO ( black, white, green, blue, gray etc. )

powyższe seo jest jednym seo - bo nie ma żadnego podziału ze względu na to co zacytowałem wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, domena nawet ta o którą szczególnie dbano ma szanse wylecieć z indexu i próżno szukać przyczyn...

true true

ale przynasz, że jedne domeny mają większe szanse, inne mniejsze :)

Nie porównałem cloakingu do wpisu

ok, ale zgodzisz sie ze mną, ze napisałeś to celem wykazania, że Mrtn jest tak samo nieetyczny i nie może mówić, ze działa etycznie :) i nie moze bronić white seo, cokolwiek miałoby to znaczyć. przynajmniej takie odnisłem wrażenie, jeżeli mylne to przepraszam

bo nie ma żadnego podziału

ależ włąśnie podział istnieje !! , są różne odcienie szarości !!!

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie wyobrażam sobie pozycjonowania bez otrzymania dostępu do konta

A ja sobie wyobrażam :) i jedynie w niektórych przypadkach dokonuje zmian po uprzednim poinformowaniu właściciela witryny co zmieniam i dlaczego to robie albo jeżeli mają własnego informatyka to on sam dokonuje zmian.

Ale co do wzajemnego pozycjonowania sie klientów to raczej skłaniam się, że to jest "cienka linka" i ja przynajmniej tego nie robię bo jeżeli klient ma kase i wie że pozycjonowanie kosztuje, więc wykłada kase na zaplecze, które jest przygotowywane specjalnie dla niego.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwole sobie jako osoba neutralna na podsumowanie:

Robta co chceta ale badzcie w pierwszej dzisiatce wyszukiwania - takie motto koncowe sie wyjawia,

i jednak jest wojna, i liczy sie koncowy efekt ekonomiczny - kasa, cel uswieca srodki nie potrafisz wskoczyc do pierwszej dziesiatki ? jestes cienias, nie masz zaplecza wypad z branzy

Skuteczni pozycjonerzy i tak nie zdradzaja swoich metod.

A teraz jeszcze wsadze kij w mrowisko, a co pojade sobie po calosci:

jak wogole w tym kontekscie macie czelnosc obrazac pozycjonerow z allegro? ? :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności