Skocz do zawartości

iStore?


Stanleyek

Rekomendowane odpowiedzi

Oni działają na zasadzie prowizji, więc nic na tym nie zarobią jeżeli wyłączyli by mi sklep. Ale może czegoś jeszcze nie wiem o nich, ciekawią mnie opinie ludzi którzy korzystali z ich usług.

Kontakt: gg:7910861, PW
Zapraszam do sklepu: Sterkowski.pl - Czapki i kapelusze na każdą głowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to produkt Allegro. Ale fajnie że napisałeś że działają na zasadzie prowizji - nie wiedziałem o tym, a to wyjaśnia kwestię dlaczego tak wiele początkujących przedsiębiorców przechodzi z Presty na to oprogramowanie.

Szablony do PrestaShop: https://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawią mnie informację na temat tej platformy. Mają integrację z systemem porównywarek więc to się ciekawie prezentuję. Ale ciekawią mnie jakieś informację od tych co już tego używali.

Kontakt: gg:7910861, PW
Zapraszam do sklepu: Sterkowski.pl - Czapki i kapelusze na każdą głowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili iStore działania naprawdę bardzo fajnie. Prowizja tak faktycznie nie jest wielka bo średnia to ok. 3,5%. Duży plus teraz (bo kiedyś tak nie mieli) to możliwość wdrożenia własnej grafiki, na pewno dużym plusem też jest automatyczne powiązanie z allegro jeżeli ktoś też tam handluje.

Moi znajomi korzystają i są bardzo zadowolenie.

Co ważne zauważyłem też bardzo duży plus przy pozycjonowaniu, sklep pod tym kątem jest naprawdę bardzo dobrze zoptymalizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting

3.5% prowizji to nie jest wielka prowizja?

Moim zdaniem to lichwa w biały dzień Panie i Panowie :) od każdej stówki obrotu oddajesz 3.5 zeta. od tysiaka już 35 zeta (a co to za obrót ten tysiak dziennie..)

No ale przyjmujemy, że sklep robi średnio 400 zeta obrotu dziennie - z premedytacją odliczymy święta (mały, nowy sklep, w ofercie drobnica, jakieś tam pierdółki)

Trochę matematyki:

400 x 300 dni = 120.000 obr

120.000 x 3.5% = 4200 zeta/rok

Wybacz Sting, ale za 4200 można: kupić mocny hosting + postawić super sklep + integracje + zrobić optymalizację i jeszcze na skrzynkę wódki zostanie (i to tylko w pierwszym roku sklepu - każdy następny to dupne plecy dla przedsiębiorstwa).

Poza tym nie masz kontroli nad sklepem, nie rozwijasz skryptu w kierunku, który Tobie najbardziej odpowiada, jesteś zmuszony żyć z myślą, że inni wiedzą co jest dla Ciebie najlepsze.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie postawiłbym sklepu na platformie niezależnej ode mnie. Nie dość, że jak słusznie zauważył @mcmagik koszty wcale nie są małe to zawsze jest on na obsych serwerach. A jeżeli prowizja kiedyś wzrośnie lub stanie się coś jeszcze bardziej nieprzewidzianego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagic - po części masz rację, ale tylko po części.

Bo jakbyś wiedział bardzo duża część osób, które zakładają sklepy internetowe w ciągu kilku miesięcy je zwija (z wielu powodów). Osobiście uważam, ze lepiej zacząć na skrypcie iStore i przez pół roku spróbować niż zainwestować sporo kasy i splajtować.

Możemy sobie wyliczać, że 3,5% z iluś tam to tyle a za tyle to można zrobić wiele.

Tylko zapominasz, że wiele osób nie ma kasy na sklep internetowy od razu. IStore jest dla nich tak na prawdę w tym momencie za darmo, wiele osób nie posiada magazynów z towarem tylko kupuje pod klienta więc taka opcja jest dla Nich idealna.

Jest to też idealna opcja dla kogoś kto prowadzi handel na allegro. Co ważne i jest to spory plus masz za darmo integrację z ceneo a ta porównywarka nie jest taka tania. Wiele osób większą część dochodu ma właśnie z tej porównywarki bo ich nie stać na pozycjonowanie i wywalanie kilku tysięcy.

Mógłbym Ci podać wiele więcej powodów czemu warto zacząć na platformie, płacić procent niż otworzyć swój sklep który nie wypali.

Poza tym już tak na koniec jeżeli uważasz, że troszkę ponad 4 tys. wystarczą aby założyć i rozhuśtać sklep internetowy to gratuluję. Ja za taka kasę bym tego nie zrobił (ale nie prowadzę sklepu internetowego więc nie jestem w tym specjalista).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duża część osób, które zakładają sklepy internetowe w ciągu kilku miesięcy je zwija (z wielu powodów). Osobiście uważam, ze lepiej zacząć na skrypcie iStore i przez pół roku spróbować niż zainwestować sporo kasy i splajtować.

jasne, że wiele sklepów zwija biznes chwilę po "wielkim startup'ie" :) i właśnie dlatego na początku powinno korzystać się z rozwiązań bezpłatnych typu presta/geko lub małych, lekkich silników za psie pieniądze (czego oczywiście nie polecam) a później w miarę rozwoju inwestować w nowe technologie lub rozwijać istniejące..

Poza tym już tak na koniec jeżeli uważasz, że troszkę ponad 4 tys. wystarczą aby założyć i rozhuśtać sklep internetowy to gratuluję. Ja za taka kasę bym tego nie zrobił (ale nie prowadzę sklepu internetowego więc nie jestem w tym specjalista).

Nigdzie nie napisałem, że za troszkę ponad 4000 zł na 100% możesz rozhuśtać sklep (choć jest to możliwe nawet za 1000 zł) - wskazałem tylko ile można na starcie "zaoszczędzić" przez pierwszy rok (bez wątpienia zazwyczaj najtrudniejszy rok) i przeznaczyć na bardzo ważne, podstawowe sprawy w e-handlu.

Mógłbym Ci podać wiele więcej powodów czemu warto zacząć na platformie, płacić procent niż otworzyć swój sklep który nie wypali.

Procent tu, procent tam, procent na podatki, procent na zusy, procent na księgową, w końcu procent na lichwę.. i nagle zabrakło procentów.. ale z chęcią wysłucham jakie to plusy masz na myśli.

Tylko zapominasz, że wiele osób nie ma kasy na sklep internetowy od razu. IStore jest dla nich tak na prawdę w tym momencie za darmo, wiele osób nie posiada magazynów z towarem tylko kupuje pod klienta więc taka opcja jest dla Nich idealna.

Za darmo? za 3.5% haraczu od obrotu - bez względu na rentowność biznesu. Od każdego deala rzygasz 3.5% ze swojej marży.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go polecam początkującym klientom ze względu na darmowe ceneo w pakiecie i jeżeli ktoś dobre potrafi kalkulować to mu się to bardziej opłaca np. Jubiler czy Zegarki czy inne dobra luksusowe

P.S.

@mcmagik

Ja miałem pierwszy fotokod w avatarze :P

@admini

Gdzie jest śledź temat po szybką odpowiedzią?

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagic - nie chcę odbijać piłeczki jak w ping-pongu, bo jest wiele za i wiele przeciw rozwiązaniu ze sklepem z dzierżawą.

Osobiście uważam, że jest wiele czynników za i przeciw i każdy musi sam sobie odpowiedzieć, którego jest więcej.

Ja wcale nie namawiam nikogo aby tam zakładał sklep bo nie mam w tym interesu. Na stronie iStore jest napisane dokładnie co zyskuje potencjalny właściciel sklepu i to On zadecyduje.

Jak Viper powyżej napisał dużym plusem jest darmowe Ceneo, które może zrównoważyć te 3.5%. I jak juz pisałem powyżej wiele osób z ceneo potrafi generować największy trafić niz z googla bo go nie stać na pozycjonowanie.

Dla Ciebie to jest dużo ale są artykuły na których zarabia się 40-50% i wtedy te 3,5% wcale nie jest dużo.

Ja nie twierdzę, ze każda branża tam pasuje bo jak ktoś zarabia np. 10% to się nie opłaca i to rozumiem, a są branże gdzie marża jest i mniejsza i wtedy IStore odpada.

Trzeba tez pamiętać chyba o najważniejszej rzeczy, wielu początkujących właścicieli sklepów w ogóle się nie zna na internecie, jest to dla nich czarna magia więc taki sklep dzierżawiony jest jak znalazł. Tym bardziej, że jak sklep nie przynosi zysków kwota utrzymania takiego sklepów jest niewielka więc nie ryzykuje się niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sting, i ja nie odbijam piłeczki - patrzę na tą platformę jako praktyk i zaufaj mi, że nie ma lepszego rozwiązania niż stawianie sklepu na własnym hoście, skrypcie, itp. (vide afera z banem jakiejś platformy e-sklepów)

Daj mi ten biznes z 50% marżą a ja i tak rozhuśtam go za tysiaka ;) Bo w biznesie nie chodzi o to aby rozwalać kasę na prawo i lewo ;) dziś już nie komuna, że Państwo da :)

A to, że wielu początkujących nie wie co to internet to żaden argument za taką platformą - jest to nawet argument przeciw.. każdy rynek, na którym chcemy się poruszać musimy na starcie rozpoznać.. lub zatrudnić do tego ekipę..

Viper:

1/ wiem, wiem - ale mój QR jest ładniejszy :P

2/ na górze, po prawej masz śledzenie tamatu

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogę Ci tylko pogratulować mądrości, że z tysiaka umiesz wycisnąć miliony.

Co do biznesu z 50% zostawię go dla siebie, ale napiszę, ze znajomi naprawdę super przędą na tym i maja porównywalna marże więc jak próbowałem ich przekonać do darmowego skryptu sklepu tak jak Ty to próbujesz zrobić to powiedzieli, że stać ich na te 3,5%. Bo wiele innych rzeczy przekonało ich do dzierżawy czego Ty nie potrafisz zobaczyć a Oni zobaczyli. Jakbyś czytał uważnie to co pisałem to byś dostrzegł te plusy ale wolisz być niereformowalny i pisać mi tylko co to Ty nie potrafisz zrobić z tysiaka.

Ja kończę dyskusję i życzę Ci dalszych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting, bez urazy, ale argumenty typu "znajomy znajomego, słyszał, że jego kolega.." są słabymi argumentami. Ja też mogę pisać i zaklinać się na wszelkie świętości, że moje jest najlepsze, że tamto i tylko tamto itd ;)

Każdy ma prawo budować swój biznes tak jak mu się to podoba - powtórzę tylko, że za prowizję z rzędu 3.5%, nawet przy śmiesznie niskich obrotach (patrz moje wyliczenia), można robić znacznie więcej niż korzystać z gotowca (czy przerzucać się na darmowca), który nigdy nie będzie do końca taki jakiego byśmy wymagali :) tylko tyle i aż tyle.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności