Skocz do zawartości

Zmowa gazetowa ?


nowy-100

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO większość informacji w necie powinna być płatna - zdecydowanie poprawiłoby to jakość ze względu na to, że o niej decydowali by swoimi pieniędzmi użytkownicy.

Wszyscy przyzwyczaili się do "darmochy" - za darmo to nawet kopa w (_!_) nie uświadczysz :), na koniec pozostawię pytanie retoryczne : "kto z Was lubi pracować za darmo ??"

PS

co do kosztów życia to już dawno pisałem, że podstawowe koszty utrzymania powinny być odliczane od kwoty opodatkowania - jeżeli jest inaczej to oznacza, że rząd okrada obywateli i łamie konstytucyjne prawa równości i sprawiedliwości społecznej.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, gdy płaci się za kogoś czas, czyli "porada prawna" itd, ale informacje ze świata? to ma tylko spowodować ograniczenie

Rozumiem, że od dziś piszesz za darmo. Informacje ze świata nie biorą się znikąd. Ktoś je musi napisać poświęcając "swo czas".

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za płatnymi treściami w internecie.

Każdy będzie miał wybór, czy chce czytać teksty rzetelnego dziennikarstwa, czy też inne teksty.

Jeśli tak płaczecie na temat płatnych treści, to dlaczego pobieracie opłaty za dodanie do Waszych płatnych katalogów i precli. :) Hipokryzja? :)

Nie ma nic za darmo.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beer, rzeczowe i obiektywnie oraz uczciwie przedstawione informacje mogą być płatne ;) ale do paywall'a przystąpiły kiepskie tytuły, które piszą o (_|_) maryny ;)

Dobre materiały na portalach branżowych już dawno są płatne.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatny content w żadnym stopniu nie gwarantuje rzetelnego dziennikarstwa. Wiec to mrzonka i próba wydojenia większej kasy, tyle że moim zdaniem to się nie uda.

A na marginesie to polecam lekturę "Za darmo" Chris Anderson - można sciągnać legalnie bez opłat, albo kupic wersje papierową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beer, rzeczowe i obiektywnie oraz uczciwie przedstawione informacje mogą być płatne ;) ale do paywall'a przystąpiły kiepskie tytuły, które piszą o (_|_) maryny ;)

Dobre materiały na portalach branżowych już dawno są płatne.

Kiepskie tytuły+kiepskie treści = mało użytkowników=mało kasy=plajta ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant, koszty minimalne są odliczane to chyba jakieś 3k rocznie, nie wiem bo jestem na CIT. A dobre wiadomości są płatne aby korzystać np. z PAP trzeba płacić. Tylko serwisy informacyjne postawione za publiczne środki udostepniają tresć bez opłat, jednak powstały z naszych podatków.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię pracować za darmo w wolontariacie. Chociaż jeśli się uprzeć, to widok wesołej dzieciarni na świetlicy jest jakąś tam zapłatą za włożony wysiłek.

Osobiście za dostęp do tych serwisów nie będę płacił - raz że wolę wersje papierowe, o ile można je kupić a dwa, że to samo można mieć za darmo - na innych portalach i napisane nieco innymi słowami.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beerbant, koszty minimalne są odliczane to chyba jakieś 3k rocznie,

Wiem i z przyjemnością dałbym Tuskowi nawet i 4 tyś pod warunkiem, że utrzyma się za tą kwotę przy życiu przez okres 12 miesięcy ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem zrobić długi ogon na treści dostępne po zalogowaniu ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie tytuły+kiepskie treści = mało użytkowników=mało kasy=plajta ;)

Kiepskie tytuły+kiepskie treści+dobrze wydana kasa na marketing=sukces ;)

Ale bardzo mnie cieszy, że chcą trochę się zamknąć. Oby więcej takich chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budowy serwisu. Jak na Gazecie poukrywają treści (tylko info @aby zobaczyć zawartość należy wykupić abonament) to pozostaną im same linki (tak trochę wyolbrzymiając).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zamykają. Zarabiać można ale z głową. Jest jeden problem, zazwyczaj to są spółki akcyjne i dla akcjonariuszy trzeba wykazywać co roku wzrosty. A co za tym idzie upychają gdzie się da pop up'y, flashe reklamy, linki itd. Więc ludzie poszli w adblock i kto na tym źle wyszedł z pazerności ? Teraz będzie płatna subskrypcja - bardzo mnie to cieszy, skorzystają na tym nowe portale informacyjne. Na pewno będą ci co kupią abonament. Ale nie sądzę, że będzie to choćby 50% dzisiejszych czytelników. A jakość tekstów niestety wynika z tej niedołężnej machiny akcjonarialnej, która wymaga coraz to większych zysków, więc tną koszty na zatrudnieniu, rezygnuje się z korekty, bo przecież na dole po to są komentarze, żeby czytelnicy znaleźli błędy i poprawili. Zresztą komentarzami na temat jakości nikt się już nie przejmuje. Gość pod tym samym nazwiskiem ładuje te same przekopiowane z błędami artykuły z innych portali i jeszcze się nimi podpisuje jako jego. Ja jestem w pełni za tym, żeby zamknęli się na 10 spustów. Nie ma nic bardziej drażniącego polskiego internautę niż opłata za artykuły sponsorowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności