Skocz do zawartości

Prometeusz


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

Prometeusz w warstwie wizualnej jest zaiste wspaniały. To głównie dzięki wysokiej jakości efektów specjalnych oraz pracy naszego polskiego operatora kamery Dariusza Wolskiego.

Niestety jeżeli chodzi o fabułę i scenariusz to jest fatalnie.

Chyba że komuś nie przeszkadzają takie rzeczy jak:

* załoga ląduje na nieznanej planecie, bez żadnych głębszych analiz jeden z załogantów stwierdza, że atmosfera jest ok, więc można ściągnąć hełmy - żadnych badań na mikroorganizmy, nic, wtf?

* dwóch gości połowę filmu posranych ze strachu ucieka z dość przerażającego (dla nich) miejsca eksploracji z powrotem do statku. Niestety błądzą, reszta załogi wraca do statku a oni muszą tam nocować. Myślicie, że jeszcze bardziej się boją? Gdzie tam - nagle są w rewelacyjnych humorach. Co więcej spotykają nieznaną, potencjalnie groźną istotę pozaziemską (1szy raz w historii ludzkości!) i co robią? Zero strachu, podniecenia biorą to do łapy, bawią się - co to ku*wa ma być, Ridley Scott?

* android bez żadnego powodu, absolutnie żadnego, kradnie kokon z obcym, wyciąga z niego substancję i zatruwa drinka jednego z załogantów który zamienia się w Zombie... ale ku..wa po co? Ponieważ w dalszej części filmu ten android zaiste nie jest już wrogo nastawiony do załogi. W Obcym android przynajmniej miał jakieś motywy/rozkazy - tutaj... domyśl się sam o co biega.

* kobiecina która uprawiała seks z zatrutym przez androida gościem, zanim zamienił on się w Zombie, zachodzi w ekspresową ciążę - w ciągu niespełna 24 godzin rośnie brzuszek i "obcy" chce się wykluć. Biegnie więc do kabiny z "autodoktorem" gdzie ma rozcięty cały brzuch, pełna cesarka, podczas tego odrywa sama sobie pępowinę, autodoc zaszywa ceasarkę, kobiecina natychmiast pełna wigoru wyskakuje z kabiny - biega, walczy, skacze i nie wiadomo jeszcze co, totalny absurd

W spoilerze opisałem tylko część totalnych bzdur tego filmu - oczywiście jak ktoś idzie do kina i nie rażą go totalne nonsensy to ok. Jednak to nie jest dobre kino S-F to bardziej film akcji w stylu "zabili go i uciekł".

Do tego fatalna gra większości aktorów (po za Theron i Fassebenderem) - grają naukowców, pilotów, mechaników w taki sposób jakby grali spotkanie na grillu budowlańców a nie specjalistów, uczestników ekstremalnej, pionierskiej wyprawy w kosmos.

Sorry ale ten film to dno, najgorszy film Ridleya Scotta, nie spodziewałem się, że kiedyś zrobi aż takiego gniota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ktoś już tu wspomniał o "Epoce lodowcowej", klasyk kolejny "American Pie" (tak jestem ograniczony, ale akurat nie mam co do całej serii zarzutów), dobra komedia z przesłaniem to "Tysiąc Słów", francuskie kino "Nietykalni"

oraz polskie kino niezależne polecam zwłaszcza Twist&Blood (więc trochę ciekawych tytułów jednak było)

a film Prometeusz cóż, ciężko mi cokolwiek powiedzieć zwłaszcza, że czytałem takie książki

jak :

"Powstający Prometeusz"

"Powstający Prometeusz"

jest jednym z nielicznych dzieł współczesnych, które przeczuwają jaki będzie następny etap w dziejach ludzkości"

więc dla mnie, kotlet odgrzewany, pod typowo amerykański styl

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję że będzie kontynuacja... "Kalmary - Kwa kwa decydujące starcie" :D

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o dobry film z gatunku SF - jak ktoś nie oglądał to polecam "Zapowiedź".

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie oglądał to polecam "Zapowiedź"

Zapowiedź daje radę... ale trochę już to stare...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapowiedzi to ja mogę dać ... ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już kiedyś dałeś ;)

jak żyję ani razu :P

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też średnio się spodobał ale niech tam. Najgłupsza za to była ostatnia scena jak jakiś mutant się wykluł :/ WTF???

Jak mozna ogladajac film nie zrozumiec tak prostego jego fragmentu..

polecam ogladac 100razy az do skutku :D

albo kupic sobie zwykla komedie - moze tam latwiejsze obrazy beda pokazywane;)

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności