Skocz do zawartości

Chcę pisać bloga o osobach prywatnych/firmach co mogę a czego nie?


zxczxczxc

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jeżeli osoby o których chcesz pisać mają jakiś wyrok sądowy śmiało pisz (prawomocny), po drugie zawsze pisz np. Zbigniew B., chyba że sąd zezwolił na ujawnienie nazwiska, co do reszty możesz zrobić tak:

Firma abc z Pcimia Dolnego wyłudziła 1 milion złotych (oczywiście nie możesz podać prawdziwych danych, a wymyślone firmy, wcześniej upewnij się że na pewno na te wymyślone dane firma rzeczywiście nie istnieje, w tym celu polecam https://prod.ceidg.gov.pl ) potem piszesz jakąś tam historię tego wyłudzenia ( może być prawdziwa) i na końcu dodajesz dopisek że:Zbieżność nazwisk, miejsc i zdarzeń jest przypadkowa,wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest fikcyjne, i nie ma nic wspólnego z prawdziwymi zdarzeniami.

Na pewno nikt wtedy się do Ciebie nie przyczepi, ale nie wiem czy właśnie jest taki cel Twojego pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes bardzo śmiesznym człowiekiem

W pierszej kolejności piszesz,że chcesz niczym ZRRO i Janosik bronić biednych ludzi ,a następnie szukasz sposobu jak zakamuflować swoją tożsamość,a po co ?

Jeżeli chcesz pisac prawdę i chcesz poruszać drażliwe tematy , to pod artykułami podpisujesz się własnym imieniem i nazwiskiem, i musisz być gotowy na to ,aby ewentualne własne tezy obronić przed sądem .

Z twojej wypowiedzi wnioskuję ,ze chcesz być kolejną szują obrażającą lokalnych biznesmenów schowanym niczym tchórz, gdyż w rzeczywistości jesteś szarym,małym i zakompleksionym tchórzliwym stworzeniem,

Daruj sobie tego typu sprawy, bo po pierwsze nie masz zaplecza prawniczego,a po drugie przy pierwszym wezwaniu na sprawę narobisz w majtki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś polską firmę, która oferowała serwery gdzieś w Afryce, gdzie podobno nawet wojsko nie ma prawa dobrac sie do prywatnych danych, support po polsku, oni wszystko załatwiają tylko bardzo drogo to wychodziło. Mogę poszukać jak będziesz zainteresowany, ale nie sądzę żeby aż takie rozwiązanie było potrzebne do tego.

Jak dla mnie zrób tak: blog na czymkolwiek darmowym zarejestrowanym na fałszywe dane i loguj się bloga i maila przez proxy a najlepiej przez tora i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes bardzo śmiesznym człowiekiem

W pierszej kolejności piszesz,że chcesz niczym ZRRO i Janosik bronić biednych ludzi ,a następnie szukasz sposobu jak zakamuflować swoją tożsamość,a po co ?

Jeżeli chcesz pisac prawdę i chcesz poruszać drażliwe tematy , to pod artykułami podpisujesz się własnym imieniem i nazwiskiem, i musisz być gotowy na to ,aby ewentualne własne tezy obronić przed sądem .

Z twojej wypowiedzi wnioskuję ,ze chcesz być kolejną szują obrażającą lokalnych biznesmenów schowanym niczym tchórz, gdyż w rzeczywistości jesteś szarym,małym i zakompleksionym tchórzliwym stworzeniem,

Daruj sobie tego typu sprawy, bo po pierwsze nie masz zaplecza prawniczego,a po drugie przy pierwszym wezwaniu na sprawę narobisz w majtki

No właśnie- dlatego chce to zrobić umiejętnie i tak żeby nie rzucić się jak jeden żołnierz na 100 pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności