Skocz do zawartości

Depozycjonowanie - czy PiO to popiera?


tasssman

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu to niby depozycjonowanie jest niezgodne z prawem?

Zarówno pozycjonowanie jak i depozycjonowanie pośrednio lub bezpośrednio ma na celu obniżenie pozycji konkurencji. Idąc tym tropem, pozycjonowanie i depozycjonowanie może działać na szkodę konkurencji.

Kto mi zabroni umieścić linka do strony konkurencyjnej w jakimś artykule albo nawet i w 1000 takich artów?

Jeżeli patrzymy oczami G to również pozycjonowanie jest nieetyczne.

Pewnie zostanę linczowany za mojego posta, ale nie mogłem się powstrzymać od wtrącenia moich kilku słów.

Jaja sobie robisz? Pozycjonowanie mieści się w granicach świadomego działania na swoją korzyść - zgodnego z prawem i w ramach wolnej konkurencji. Depozycjonowanie to świadome działanie na niekorzyść innego podmiotu...

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Typowo polskie... Nie potrafię wypozycjonować własnych klientów to zaszkodzę konkurencji... Zero jakichkolwiek zasad moralnych.

Wydaje mi się, że depozycjonowanie jest trudniejsze lub potrzebuje większych nakładów pracy, jednak pewności nie mam.

@Vexatus

Z tym też mogę się zgodzić. Jedna z drugiej strony pozycjonując swoją stronę, działasz również na niekorzyść konkurencji podobnie jak w depozycjonowaniu, gdy używasz depozycjonowania do wypozycjonowania swojej strony.

Kody na tanie VPSy i hostingi SEO: 2KT7-JFNM-63E8 , EK6B-1JUJ-M9T6 , R3J5-RCNE-SPH4 , E8NR-U9N3-1TU7 , 3TEH-47B3-2HM6 = rabat 25%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@served nie rozumiesz, albo udajesz, że nie rozumiesz czym jest działanie na szkodę konkurencji. Sam nie wiem co jest gorsze :)

Masz łopatologiczny przykład.

Londyn 2012.

Jest tylko 8 pływaków w finale.

Każdy z półfinalistów płynąc jak najszybciej chce wejśc do finału.

Ale jeden niedorobiony mistrzunio uważając, że wszyscy i tak szkodzą jemu mogąc go wyprzedzić wylewa oliwę na słupki startowe i jest git, bo on nie szkodził konkurencji, w końcu ma taki sam efekt końcowy, ktoś nie wejdzie do finału.

Wyprzedzając kogoś w topach skupiając sie na swojej stronie jesteś po prostu lepszy w tym co robisz. Skupiając się na innych stronach, robiąc wszysko by je ud****ć nie jesteś lepszy, jesteś bardziej żałosny (nie Ty, tak ogolnie piszę o takich ludziach).

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycjonując swoją stronę, działasz również na niekorzyść konkurencji podobnie jak w depozycjonowaniu,

Bzdura, wytwarzając lepszy produkt nie działasz na niekorzyść konkurencji, chorym byłoby nazywanie robienie smaczniejszego jedzenia przez jedną restauracje szkodzeniem innym restauracjom ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu to niby depozycjonowanie jest niezgodne z prawem?

Poczytaj sobie o utrudnianiu dostępu do rynku

Nikt ci nie zabroni umieścić linka w artykułach pod warunkiem że nie są to artykuły szkalujące daną firmę bez cienia dowodów.

Zabronić nikt nie zabroni ale jak udowodnią w jakim celu to zacznie sie inna piosenka

Zdaniem google linki nie mogą szkodzić i tego się trzymajmy. Wobec tego nie znajdzie się żaden sędzia który powie, że link zaszkodził dopóki google się do tego nie przyzna. Również żaden biegły nie powie, że to link zaszkodził. Bo biegły nie może decydować jak działa wyszukiwarka czy produkt innej firmy. To google ustala jak wyszukiwarka działa, a skoro twierdzą, że linki nie szkodzą także sądy są w czarniej d...ie. :D

--------------Dno jest wtedy,kiedy nie ma juz nawet mułu.--------------------

Turystyka na sprzedaż , Podróże małe i duże, Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja...

Poszukuję zatrudnienia.

Będzie bez linka a co :D

poezjapozycjonowania(kropka)blogspot(kropka)com

NEW!!! - Blask Serpów (Prolog) W przygotowaniu: Chapter 1 - Blask Serpów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się częsciowo z brebantem jak i servem. Bo czy uczciwe jest że wpada korpo na jakiś rynek i kosi małe firmy cenami na które te małe nigdy se nie będą mogły pozwolic a przez to nie są w stanie z korpo uczciwie konkurować. To samo w sieci 10% może se pozwolic na kupno usług pozycjonowania a 90% nie i czują sie pokrzywdzeni. Tak już jest i dla mnie depozycjonowanie to jedna z usług poprostu mniej etyczna i tyle. To samo czy etyczne jest uciekanie do rajów podatkowych podczas gdy Polska spada na dno? Rozumiem wolny rynek i taniej i wieksze oszczędności , to twoja metoda a dla innego być może depozycjonowanie jest tą metodą. Wolny rynek, est popyt jest podaż.

Z tym że ja rozrózniam to bo co innego jest psucie linków a co innego jest psucie opini nie prawdziwymi informacjami. Tego drugiego nie popieram również.

A jeśki chodzi o etykę to jak zwykle jest to kwestia zaproponowanego wynagrodzenia w końcu to nie socjalizm a kapitalizm gdzie przez etykę moralność i uczciwe działanie wielu bankrutuje a żeby przetrwać na rynku z nieuczciwą konkurencją czesto trzeba byc takim samym sku.....em proste :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wielu ludzi różnie postrzega uczciwośc dla tego któremu to będzie szkodzić powie że to nie uczciwe a dla tego kto chce się wbić w ten rynek bedzie to jeden z elementów dojścia do celu. Każdy ma swoje racje a racja jest jak du.a każdy ma swoją :)

ps. Vexatus google prawny właścicel tej wyszukiwarki w której sie pozycjonujesz ma inne zdanie na temat pozycjonowania ,i co zachnwasz się etycznie i przestaniesz to robić? :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ds nie prawda to po pierwsze , po drugie jest to tylko inny punkt widzenia i to że jakaś grupa ludzi sądzi tak a nie inaczej nie znaczy że moje postrzeganie na jakiś temat jest błedne nie rozumiem cie.

Tak samo zachód twierdzi że w Iraku np. Są teroryści a my zachód tylko im pomagamy a teraz spytaj tych ludzi tam co oni sądzą o nas wyzwolicielach. Kto ma rację? Widzisz dla 90% pozycjonowanie tych 10% może być nie fer i wasze działania odbierać jako nie etyczne , jest to większosć czy to znaczy że mają racje?

Czy może z tego powodu że mój pogląd jest nie zgodny z twoim od razu stawia mnie to wszeregu ludzi tych be.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jehowy, jeżeli działasz na swoich stronach to nie depozycjonujesz konkurencji.

I teraz jest pewien problem. Bo dla jednych depozycjonowanie to przyczynienie się do filtra strony konkurencji, a dla innych wbicie 10 swoich stron tak by ta konkurencji spadła.

Pierwszy przypadek jest świadomym szkodzeniem, drugi jest ok. Przynajmniej dla mnie :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran, prezentujesz spojrzenie na świat które nazywa się relatywizmem, więc raczej osoby które stawiają sobie pewne wartości za nadrzędne i absolutne nie dojdą z Tobą do porozumienia. Miałem kiedyś takiego znajomego, który kwestionował wszystko co mu się mówiło, bo "zależy jak spojrzeć", "to zależy od punktu widzenia". To bardzo wygodne, ale również niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikosis w pewnych kwestiach owszem np. w tej ale proszę nie róbcie ze mnie od razu osoby która nie ma zasad ,moralnosci czy etyki bo to nie prawda jest. Jak mówiłem depozycjonowanie w formie pisania opini że ten czy ten to złodz.ej czy [ nierzetelny partner ] jest nie fer. Ale jesli jednego stać na pozycjonowanie bo jest duży i może wynajac kogos z potężnymi narzędziami do linkowania a drugi jest malućki i nigdy go nie będzie stać na top 10 nawet z konkretną trescia i tematem bo te narzędzia gniotą white seo i to jest twoim zdaniem fer ale jak już drugi chce likwidować te linki to jest be i nie etyczny.?

Czyli korpo markety, duże firmy są również nie etyczne bo windują takie ceny że reszta nie ma szans a ty jako pozycjoner bierzesz od nich zlecenia czy to jest etyczne czujesz się z tym dobrze że bierzesz kase która się przyczyniła do upadku tych małych? Tu pewnie powiesz a co mnie to obchodzi skąd jest kasa i tyle zostaje z etyki :)

sory ale ja to tak widze . A co do etyki to nasz świat zachodu jest najmniej etyczny a moralność w nim jest tylko dla wybranych. Przykład idzie z góry.

Jeśli chodzi o relatywizm to teraz wszystkie kraje zachodu sie nim kieruja a usa czy izrael od zawsze a są to wasi bogowie :)

I gdzie się podziały te cnoty jeśli chodzi np. o Afryke ,Syrie czy Palestyne ,troche odbiegłem od tematu sorki ale to jest ok a ja mając jeden głupi pogląd zaraz jestem be nie etyczny i bez zasad :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności