Skocz do zawartości

Wirus udający policję


G.Prawda

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem na jakiegoś starego precla, czy coś podobnego i ciach antywiry nie pomogły. Nie wiem czy świadomie, czy nieświadomie tam był zamieszczony... Zablokował mi kompa, twierdzi że jest policją i każe se płacić. Niektórzy to już samych siebie przechodzą. Na razie wywaliłem autorunem w trybie awaryjnym i msconfig. Wywaliłem utworzone od wczoraj pliki z dziwnymi nazwami. Dziś już nie mam siły skanować, miał ktoś "przyjemność" z tym syfem? Obejdzie się bez formatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to możliwe w trybie awaryjnym ściągnij nowe definicje wirusowe i przeskanuj w czasie startu systemu, powinien wyczyścić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja waliduje kody Ucash (nie wystarczy wpisać 3+13 cyfr), a także blokuje tryb awaryjny oraz tryb awaryjny z wierszem poleceń.

Nie ma jak tego usunąć z autostartu i rejestru bez dostania się do trybu awaryjnego. :-)

Strasznie jestem ciekaw ile na tym zarobili biorąc pod uwagę skalę i sposób działania (zrobili na potrzebę tego "biznesu" regionalizację na pół świata) i o ile dostaną mniej lat od Dotcoma (za niską szkodliwość społeczną związaną z naruszeniem praw autorskich do logotypu lokalnych policji). :-)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A od czego są distro linuxa? Nawet mamy dystybucję livecd hirensboot do takich zadań i kilka innych ;)

--------------Dno jest wtedy,kiedy nie ma juz nawet mułu.--------------------

Turystyka na sprzedaż , Podróże małe i duże, Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja...

Poszukuję zatrudnienia.

Będzie bez linka a co :D

poezjapozycjonowania(kropka)blogspot(kropka)com

NEW!!! - Blask Serpów (Prolog) W przygotowaniu: Chapter 1 - Blask Serpów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujecie Java - wyłączcie

Nie ładujcie PDF w przeglądarkach

Wyłączyć niepotrzebne pluginy! ( Opera opera:plugins / Firefox: Addons - Plugins )

Aktualizujcie regularnie programy, system i pluginy/przeglądarki ( Firefox )

Obowiązkowo sprawdzony antywirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zapoznaj się z tym - art naszego polskiego zespołu CERT (jest tam opisane jak to zwalczyć): Ten komputer został zablokowany – ransomware żąda voucheru Ukash na 100 euro!
  2. Dbaj o aktualność softu tym: Secunia Personal Software Inspector
  3. Zabezpiecz Windowsa tym: Microsoft Security Essential + Comodo Personal Firewall
  4. Aktualizuj system Windows Update
  5. Nie klikaj w byle co
  6. Używaj bezpiecznej przeglądarki

Taki duet sprawdza się u moich nietechnicznych znajomych od długieego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to je to świństwo. Powywalałem mu pliki w trybie awaryjnym i przestał blokować, ale wolę w pełni posprzątać więc zaraz zacznę krok po kroku według opisu.

Staram się trzymać aktualne wersje softu (tych których używam;)), jako antywira miałem Avirę, przez lata się sprawdzała dość dobrze. Firewall windowsowy, to mówicie, że warto zainstalować comodo i zamiast Aviry Microsoft Security Essential ?? Ogólnie staram się nie trzymać zbyt wielu programów zabezpieczających, bo to zawsze spowalnia działanie komputera, a każdy antywir czasem coś przepuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spotkałem się z tym czymś(rzeczywiście nowa wersja sprawdza kody Ucash, nawet bez dostępu do internetu), zalogowałem się na drugie konto i tego nie było. Ściągnąłem jakiś antywirus, który podobno pomaga na to świństwo - Hitman Pro(zeskanowałem i usunąłem) i póki co nie ma już tego, ale ostatnio strasznie to się rozprzestrzeniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności