Skocz do zawartości

Sposób na komary


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś, doraźnie, zastosowałem zwykłą świeczkę - działała pięknie. Podejrzewam, że równie dobrze jak lampa, za to oszczędniej :) Wada jest oczywiście taka, że świeca się kończy i wtedy komary gryzą ale przynajmniej w czasie zasypiania nie bzyczą nad uchem. A co do moskitiery, można ją przecież rozpiąć na stelażu, dajmy na to z listewek, i zdejmować z okna w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki chemiczne (np. z DEET) są dobre, ale raz na jakiś czas na wyjście do lasu żeby komary nie pogryzły i kleszcze się nie powkłuwały. Do domu tylko maskitiera (może być zakładana na łużko) lub metody naturalne.

Już wiele tysięcy lat temu ludzie zauważyli, ze gdy odpoczywają w poblizu niektórych roślin, komary ich nie męczą. Były to lawenda, czeremcha, pomidory (liście i łodygi, a nie sam owoc) i wiele innych. Wystarczy w oknie/na balkonie postawić doniczki z pomidorami i komary nie wlecą. Jak jest możliwość, to można zasadzić przed oknem drzewo Korkowiec amurski, komary omijają go na kilka metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam własny patent na komary, które budzą mnie w nocy

zapalam światło w jednym pomiesczeniu na 15minut, gaszę w każdym innym miejscu - wszystkie komary zlatują się do jednego pokoju i wciągam je odkurzaczem

jak mieszkałem jeszcze z rodzicami to gdy ktoś szedł się kąpać to włączałem u niego światło - problem przelatywał do kogoś z domowników:P

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszę się z kąd a skont!!! ;) ehh cóż za szkoły :P

każdy sposób dobry, oprócz środków chemicznych, po tygodniu zaczynają się bóle głowy itd wiem, bo sam to przeżyłem ;) mam 3 koty, nie wiem co ma do komara, ale dobry żart ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszę się z kąd a skont!!! ;) ehh cóż za szkoły

Jeśli chodzi o ścisłość to:

Nie pisze się z kąd czy też skont ino skąd !!! :)

Na komary najlepsze jest cygaro + szklaneczka rudej. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności