Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kościół katolicki to też swoistego rodzaju sekta. Nie znam innego wyznania, które tyle śmierci na przestrzeni dziejów miałoby na sumieniu. Nawet w dawnych czasach wiadomo było kim jest parafianin "człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony". Koło się zamyka, a ludzie w ciemnocie wolą tkwić i zrzucać winę na wyimaginowanych bożków, zamiast przyjąć wszystko na przysłowiową klatę.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Cordow

a cóż to za źródło o Kościele co w title ma frazę antyklerykalizm? Są tak samo obiektywni jak Urban i Jaruzelski gdy mówią o stanie wojennym :/

Idąc Twoją logiką: https://www.forum.optymalizacja.com - cóż to za forum skoro w tytule ma pozycjonowanie i optymalizację.

Albo cóż to za radio skoro w tytule ma Radio Maryja. Gdzie tu obiektywizm.

Mam nadzieje, że zrozumiałeś błędy w swoim wnioskowaniu.

Ps. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie ;)

@Herkules

nieźli są ci z Fakty i Mity na głównej stronie reklama Ruchu Poparcia Palikota ;) heh zgodnie z etyką naszej wiary pewnie :)

O jakiej naszej mówisz? Polak = katolik? Niekatolik to już nie polak? Niekatolik nie ma dostępu do prawdy?

Średniowiecze panowie, średniowiecze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innego wyznania, które tyle śmierci na przestrzeni dziejów miałoby na sumieniu.

Ci ludzie tylko zasłaniali się katolicyzmem, jeśli nie to wskaż gdzie w Biblii popiera się śmierć, oczywiście w Nowym Testamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wchodzimy w dogmaty, a to nie ma sensu. To są kwestie wiary i to są sprawy bardzo indywidualne. Rozmowa z katolikiem o Biblii jest nieporozumieniem. Przeciętny ateista ma wielokrotnie większą wiedzę na jej temat niż przeciętny katolik.

Ja bym się raczej skupił na bardziej namacalnej materii, przeważnie z dużym brzuszkiem (to od nadmiernej ascezy) i śliskimi rączkami, bo to tu się pruchnica wdała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordor masz rację, to niech mi ktoś odpowie, czemu ja jako zwykły podatnik będę wciąż utrzymywał spaślaków. To z Naszych składek idzie też kasa na fundusz kościelny. Niech się sami utrzymują, niech zbierają tą tace na konta, a od moich pieniędzy wara;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzosz Herkules problem polega na tym,ze przestwa księzy jest to sprawa nagminna i można powiedzieć, że jest to patologia , tylko ukrywana jest przez Rzym .

Jewzeli ksiądz okazuje się pedofilem to znika, gdzieś w klasztorze, i podobna sytuacja dzieje się wtedy, gdy ksiądz robi dziecko.

za komuny, gdy księża robili sobie co chcieli istniało takie powiedzenie" Swięte ciało na mnie leżało" , a mój śp. dziadek zawsze mawiał, ze głowami fałszywych księży będzie wybrukowana droga do piekła, i coś mi się wydaje,ze to będzie strasznie długa droga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem drogą, prawdą i życiem... Kto we mnie wierzy ten wypozycjonowany będzie...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co trzyma ludzi ze sobą razem jest rodzina, wiara, państwo. Państwo było juz Polakom kilka razy zabierane, a mimo to przetrwaliśmy. Teraz próbuje sie nas rozbić z innej strony, atakami na wiarę i rodzinę. Już sa przymiarki, aby w prawie rodzinnym zlikwidować słowo rodzic i zastąpić go słowem opiekun. Nie dajmy się ogłupić!

A to, że na religi się zarabia to wiadomo. Najlepiej płatne reklamy na mojej ministronie https://pacierz.pl są w czasie kampanii wyborczych. Wtedy politycy chętnie wykupuja reklamy na frazy o tematyce religijnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz próbuje sie nas rozbić z innej strony, atakami na wiarę i rodzinę.

Nas czyli kogo? Ktoś che mi zabrać moją żonę? Jak coś wiesz to daj znać, to pogonię łobuzów.

Ktoś, czyli kto? Żydzi, masoni, cykliści i Tusk?

Atakami na wiarę? Jak ja jestem niewierzący, to jak mnie mogą atakować?

Japończyków, czechów i ogólnie skandynawów to już mocno „wyatakowali”, bo tam przecież wierzących jest jak na lekarstwo.

Jeśli chodzi o zarabianie na religii, to jest to obrzydliwe i sprzeczne z naukami Jezusa. A przeciwieństwem Boga jest Szatan, więc wszyscy, co zarabiają na religii, czyniący odwrotnie niż należy, to Szataniści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żony Ci pewnie nie zaboirą (bo według prawa świeckiego mozna je zmieniac jak rękawiczki, to co to za rodzina), ale dzieci już mogą ( https://rodzice.net/news/ustawa-o-przemocy-w-rodzinie/ )

Osobiście nie mam nic do niewierzących, niech sobie niewierzą, ich sprawa. Tutaj sytauacja jest podobna jak w kwesti geje/lesbijki, konta reszta społeczeństwa: krzyczą na całe państwo i obwieszczają wszem i wobec swoja inność. To samo niewierzący, najchętniej wypowiadaja się w wątkach dotyczących wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kościół katolicki to też swoistego rodzaju sekta. Nie znam innego wyznania, które tyle śmierci na przestrzeni dziejów miałoby na sumieniu.

a ja znam, Islam, tylko u nas Bóg każe według naszej wiary każe okazać miłosierdzie za poniesione czyny, nawet najgorszemu wrogowi wybaczyć, w Mahomet każde pozbyć się każdego niewiernego

O jakiej naszej mówisz? Polak = katolik? Niekatolik to już nie polak? Niekatolik nie ma dostępu do prawdy?

Średniowiecze panowie, średniowiecze... :)

Czytaj czym jest wyznanie rzymskokatolickie, to wiara, nie katolicyzm czy setka, w mojej wierze, nie ma miejsca, dla ludzi, którzy niszczą najważniejszą wartość jaką jest rodzina, dokładnie jest sprecyzowane, czego to dotyczy, jest matka i ojciec, a nie dwóch ojców czy dwie matki, czy matko ojciec

Nas czyli kogo? Ktoś che mi zabrać moją żonę? Jak coś wiesz to daj znać, to pogonię łobuzów.

Ktoś, czyli kto? Żydzi, masoni, cykliści i Tusk?

Atakami na wiarę? Jak ja jestem niewierzący, to jak mnie mogą atakować?

wymieniłeś wszystkich, i jeszcze dodaj 85% społeczeństwa które jak trwoga to do Boga

Dlatego ciągle powtarzam, że należy wprowadzić obowiązek, wyrejestrowania wszystkich z kościoła, tylko, wtedy nie masz dnia wolnego (ba nie płacisz podatku to tyrasz w wigilię i inne święta, które ja spędzę z rodziną) na cmentarzu masz niczym wandal nie domagać się znaku krzyża na swoim pomniku, skoro ktoś chce być ateistą to oczywiście należy mu na to pozwolić (tak jak są prawosławni i mają swoje święta i wolne)

Zarabianie na wierze? tak samo jak na obywatelach, ? chorych? na całym społeczeństwu, wszędzie muszą być jakieś dochody

ja tam nie żałuje 5 zł raz na tydzień, ewentualnie dać w kopertę jak wpada ksiądz po kolędzie, nie rozmawia ze mną o kościele, tylko o problemach, jak człowiek z człowiekiem, to taki prywatny psycholog, który podnosi mnie na duchu, może i dla niektórych ta wiara jest iluzją, jednak ja im nie zabraniam żyć w ich świecie, i nie neguje tego

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko w Nowym Testamencie? To teraz można sobie samemu wybierać co powinno wchodzić w skład nauk?

Nie, po prostu, wiem że w Starym było wiele rzeczy, które były "prostowane" przez np. Jezusa. Więc proszę o konkretne przykłady.

Wy nawet widzę nie czytaliście, bo by tego pytania nie było heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności