Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

@dave84 - już ktoś tu napisał, że wierzący nie wiele wiedzą o swojej wierze. Pierwszy z brzegu cytat z NT:

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli chodzi o obowiązywanie testamentów, to w osiadanym przeze mnie egzemplarzu biblii jest napisane, że oba obowiązują w równym stopniu.

Jeśli chodzi o zarabianie na religii, to jest to co innego niż zarabianie na leczeniu itp. Bo hipokrates nie podawał się za proroka i nie kazał rozdawać majątków ubogim i iść za nim itd.

Jeśli chodzi o obowiązek wyrejestrownaia wszystkich niewierzących z kościoła, to jestem całym sercem za.

Jeśli chodzi o krzyże na grobach itp. to ja ich nie potrzebuję. Widocznie niektórzy mylą zwykłych prymitywnych wierzących krzykaczy, co księdzu dobrobytu zazdroszczą z ateistami.

Jeśli chodzi o różne cytaty z biblii, to nie ma sensu się spierać. To jest zlepek testów z różnych epok i napisanych przez różnych ludzi. Są wśród nich wierutne bzdury, jak i mądre rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

No pewnie, że tak, bo jak ktoś się nawróci w rodzinie, w której Bóg jest nieistotny to będzie miał bardzo ciężko. I o takich sytuacjach tu mowa. W chrześcijaństwie nie chodzi o pokój na Ziemi, bo to awykonalne ze względu na to, że człowiek z natury jest już zły. Masz w ostatniej księdze tzw. Apokalipsę - chrześcijanie naprawdę nie powinni szykować się na sielanki.

EDIT: A z Panem powyżej się zgadzam odnośnie żon, bo tekst o prostytutkach to już zdecydowanie przesada.

Taki werset:

1 Tym. 4:1-3

Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko w Nowym Testamencie? To teraz można sobie samemu wybierać co powinno wchodzić w skład nauk?

Nie, po prostu, wiem że w Starym było wiele rzeczy, które były "prostowane" przez np. Jezusa. Więc proszę o konkretne przykłady.

a ja myślałem, że Jezus powiedział, że nie przyszedł zmieniać prawa ale je wypełnić czy jakoś tak. I jeszcze coś o tym, że żadna jota ani kreska nie ma prawa odpaść.

Trza jeszcze odróżniać Stary Testament od zwyczajów i wypaczeń jakie z nim porobiono. A było tego trochę.

EDIT

Iran daj se spokój już. To, że Ty nie możesz nie znaczy, ze wszyscy.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać księżom żony albo dziwki. Jaki zdrowy człowiek wytrzyma długo bez dziurki. I potem taki nie wyżyty człowiek ma kontakt z dziećmi i te jego chore fantazje przechodzą na nie . Nie wiem co za debil wymyślił celibat.

Iran, pierwszy chyba raz zgadzam się z Tobą. ;)

Celibat nie zostanie szybko zniesiony, ponieważ żony lub dziwki nabędą prawo do dziedziczenia. Nie mówiąc o dzieciach.

Jakby to wyglądało, pół kościołu dla dziwki. :) Sodomia i Gomora.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu, wiem że w Starym było wiele rzeczy, które były "prostowane" przez np. Jezusa. Więc proszę o konkretne przykłady.

Wy nawet widzę nie czytaliście, bo by tego pytania nie było heh.

Wybacz ale odrywanie Starego Testamentu od Nowego jest tylko i wyłącznie oznaką braku wiedzy na temat tej religii. Są to księgi równe i Jezus nic oficjalnie nie anuluje jest jedynie postacią centralną chrześcijaństwa i ludzkim wcielenim Boga. Prawa boskie są niezmienne, a ze względu na Trójcę Świętą musiałby zaprzeczać samemu sobie. To z kolei prowadzi do pewnego absurdu bo jak można zmienić boskie prawa, które zostały ustanowione na wieki? Bóg się rozmyślił?

Rozbieżności wynikają ze zmiany czasów, w których te księgi były pisane. Obyczaje z początku 1. wieku były już inne niż wcześniej. Można powiedzieć, że mniej "barbarzyńskie". Stąd również naturalna ewolucja nauk. Jednak w momencie gdy widzimy ewolucję, która jest zbieżna z ewolucją społeczeństwa można zadać sobie pytanie czy rzeczywiście jest to Słowo Boże czy tylko spisana przez ludzi księga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek mroczną podążałbym doliną... To zła się nie ulęknę... Albowiem to ja jestem największym draniem w tej dolinie...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności