Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie obchodzi mnie, w co wierzysz, a w co nie, ale jeśli wypowiadasz się z taką pewnością o "większości", to musisz mieć jakieś niepodważalne oraz wiarygodne dowody/argumenty. Bo jeśli nie, to jesteś zwykłym, sfrustrowanym z powodu Kościoła i jego urzędników/pracowników, pełnym nienawiści pieniaczem, którego żaden rozsądny człowiek nie może traktować jako równorzędnego partnera do rozmowy.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innego wyznania, które tyle śmierci na przestrzeni dziejów miałoby na sumieniu.

Najwięcej śmierci na sumieniu mają ateiści. Lenin, Trocki, Stalin, Mao Tse Tung, Pol Pot i reszta wymordowali łącznie 70-100 mln ludzi, Hitler i jego banda wymordowali 17-20 mln ludzi.

Poczytaj sobie Panie Herkules czasem tygodnik Fakty i Mity, których właścicielem i naczelnym jest były ksiądz.

Fakty i Mity to równie wiarygodne źródło wiedzy o kościele katolickim jak Völkischer Beobachter o Żydach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej śmierci na sumieniu mają ateiści.

Najwięcej śmierci na sumieniu mają kościoły i wyznawcy religijni... Wszelkie pogromy i wojny religijne przez 2000 lat...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się samemu Wam wyjaśniać, więc wkleję

https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/864bb

i do tego poczytajcie sobie uzupełnienie tego co napisał Mateusz u Łukasza, bo jest również o tym, bo wklejacie zdania wycięte z kontekstu. ja nie chodzę praktycznie do kościoła, ale nie rozumiem nagonki na niego, a Biblię czytałem wiele razy, więc mnie nie złapiecie na takie bzdety mówiące, że w tej religii chodziło o zabijanie itp. Tylko niewierzący dziwnym trafem w niej doszukują się takich fragmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quot]Najwięcej śmierci na sumieniu mają ateiści. Lenin, Trocki, Stalin, Mao Tse Tung, Pol Pot i reszta wymordowali łącznie 70-100 mln ludzi, Hitler i jego banda wymordowali 17-20 mln ludzi.[/quot]

Tak i obecnie też w autobusach wysadzają się ateiści, a nie fundamentaliści religijni. Poza tym Hitler nie był ateistą.

Poza tym problemem nie jest czy ktoś mordujący jest ateistą czy wierzącym. Bo równie dobrze można powiedzieć, że Hitler był zły, bo słuchał Marilyna Mansona ;) Problemem jest to, w imię czego ludzie czynią zło. No i właśnie nie przypominam sobie z historii żadnej wojny ateistycznej, a religijnych parę by znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a wystarczy tylko wspomnień o tzw. "Swiętej inkwizycji" , która dla jednych była początkiem hitleryzmu oraz stalinizmu, a dla innych była czymś znacznie gorszym, niż te oba systemy razem wzięte ...

Kościół nie potrafi się rozliczyc z własnej przeszłości oraz własnej teraźniejszości przenosząc pedofilów w sutanach do małych wiosek , gdzie dalej uprawiają swoje chore seksualne upodobania. Na wsi im jest zwyczajnie łatwiej, bo tam zyją zupełnie inni ludzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się samemu Wam wyjaśniać, więc wkleję

https://zapytaj.wiara...nie/pokaz/864bb

i do tego poczytajcie sobie uzupełnienie tego co napisał Mateusz u Łukasza, bo jest również o tym, bo wklejacie zdania wycięte z kontekstu. ja nie chodzę praktycznie do kościoła, ale nie rozumiem nagonki na niego, a Biblię czytałem wiele razy, więc mnie nie złapiecie na takie bzdety mówiące, że w tej religii chodziło o zabijanie itp. Tylko niewierzący dziwnym trafem w niej doszukują się takich fragmentów.

Po lekturze tego fragmentu w całości mogę stwierdzić jasno, że jest to właśnie zachęta do wojen religijnych.

Jako że już robię się podenerwowany, to dopiszę jeden wers, bo niektórzy obrońcy nie mogą zrozumieć skąd ataki na kościół: I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. A kto posuwa dzieci i nie da się złapać, zaprawdę godzien jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl

ot choćby rewolucja francuska - w imię laickości wycinano w pień ludzi nie tylko księży i zakonnice ale i tych co im się ośmielili pomóc w jakikolwiek sposób.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół nie potrafi się rozliczyc z własnej przeszłości oraz własnej teraźniejszości przenosząc pedofilów w sutanach do małych wiosek , gdzie dalej uprawiają swoje chore seksualne upodobania.

Po owocach ich poznacie...

źródło: Ewangelia św. Mateusza 7, 16.

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz.

źródło: Ewangelia św. Mateusza 10, 34–37.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeki

Laickość to nie to samo, co ateizm.

O rozdział kościoła od państwa walczy też wiele osób religijnych.

Wikipedia (wiem, nie najlepsze źródło, ale za to najbliższe)

Laicyzm (z fr. laïcisme) to koncepcja rozdziału państwa od Kościoła i braku wpływów religijnych na sprawy państwowe. Laicyzm ma na celu zapewnienie niezależności religijnej oraz swobody praktyk religijnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty i Mity to równie wiarygodne źródło wiedzy o kościele katolickim jak Völkischer Beobachter o Żydach.

A jakie masz dowody na to, że piszą nieprawdę? Wytłumaczę teraz najprościej jak potrafię:

Jeśli jakakolwiek gazeta, portal, tv, napisze/narysuje/przedstawi nieprawdziwe informacje lub kłamstwa odnośnie konkretnych osób, natychmiast jest takiemu medium "zakładana sprawa". Powiedz mi zatem, dlaczego skoro w Faktach i Mitach nie napisano jednego wersu prawdy, nikt nie ciąga ich po sądach?

Bo jeśli Ci się wydaje, że samo stwierdzenie, że coś jest nieprawdą, powoduje że to staje się nieprawdą to dosyć naiwna wiara jest, ale to dla Was typowe ta naiwność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności