Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

a wtrące swoje 3 grosze.

Moim skromnym zdaniem wiara w coś odróżnia nas od zwierząt , wiara jest potrzebna do zachowania dyscypliny aby człowiek nie kierował się swoimi zwierzęcymi instynktami, ale wiara służy również do manipulacji ludźmi . Kiedyś ateistami byli tylko ci wielcy plus duchowni na najwyższych szczeblach,były wojny były mordy ale świat istniał i sie rozwijał.Od kiedy ateizm stał się stylem życia dla wielu każdy widzi co się stało w ostatnich 100 latach na świecie i każdy wie ze w ciągu najbliższych kilkunastu cały ten świat pogrąży się w chaosie i to głównie dzieki ateizmowi a nie religii. Ludzie są już tak zagubieni ze wielu wraca do wiary jest taki trend nawet a zaczęło się od kryzysu hehe. Osamotnieni zalienowani i przepracowani wracają skruszeni na łono religii lub wyszukują sobie własne.A jeśli wierzysz w dobro , uczciwość i inne cnoty to jesteś zwykłym wierzacym jak katolik czy muzułmanin a nie ateistą.

Problemem ateistów jest to że nie są ograniczeni zabobonami ale uważają się za kogoś wyjatkowego, a z punktu wszechświata nie różnimy się niczym od robaka , to tylko znaszej tyci tyci egoistycznej nic nie znaczącej perspektywy jesteśmy kimś ważnym, a do czego to prowadzi? Nowego świata w którym jest taka sama manipulacja ludźmi jak za czasów potegi religii tylko w inny sposób ,

przez banki np. od których obecnie większośc ludzi na zachodzie jest uzależniona i to banki tam rzadzą a nie państwa czy obywatele.I to od banku zależy czy przetrwasz a nie od twojej religii,państwa czy co se tam wmawiacie. Bo skoro jesteś zakredyciony na 40 kolejnych lat to jesteś w ich łapach koniec kropka.a w momencie kiedy wprowadzą unie bankowa gdzie banki będa swobodnie przelewały dowolne sumy między państwami(czego teraz nie moga) to ludzie i państwa juz nic nie będa miały do powiedzenia wy tego nie widzicie? Poprzez modyfikowana żywnośc również cżłowieka się uzależnia od konkretnych produktów. Juz mamy chordy dzieci które macdonalda zjedza ale marchewki czy jabłka juz bez asparatamu ,barwników i innych nie wypije , jeszcze dwa trzy pokolenia i wogóle ludzie nie będa w stanie jeśc normalnego żarcia tak sie organizm od tej chemi uzależni.Przykładów można jeszcze kilka podac ale co tam wie taki Iran grunt że mamy ipada i mercedesa a reszte mamy w d...... :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Iran

Moim zdaniem mieszasz najrozmaitsze rzeczy i przyjmujesz wiele założeń bez żadnego uzasadnienia. Skomentuję tylko pierwsze (z kilkoma z Twoich stwierdzeń jednak też się zgodzę).

Moim skromnym zdaniem wiara w cos odróznia nas od zwierzat

Trzeba uściślić czym jest to coś. Bo od zwierząt odróżnia nas też podobno język i... nie ma co filozofować. Są od tego inne fora :)

Krótko mówiąc, żeby nie być zwierzęciem, muszę znaleźć sobie jakąś absurdalną historyjkę i w nią wierzyć wbrew zdrowemu rozsądkowi?

Mam wrażenie, że pisząc „wierzyć” w rzeczywistości myślisz „mieć ideały, marzyć, dążyć do czegoś”. To też wynika z Twoich dalszych słów. Ale taka wiara nie ma nic wspólnego z żadnym wyimaginowanym bogiem od Zeusa po Jehowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mieszasz najrozmaitsze rzeczy i przyjmujesz wiele założeń

Tak to prawda szukam swoich rozwiązań.Uzasadnienia mam. Jezyk? zwierzęta tez maja swój jezyk i sposób porozumiewania ,a język czlowieka to tylko jeden z nich. Inteligencja zwierzęta również ją mają , ba czasami ich malutka inteligencja w pewnych sytuacjach w naturze okazuje się skuteczniejsza niż nasza człowieka :) Za to wiara w cos , osobę trzecią jest to unikat na skalę światową i to nas na prawde odróżnia. Po za tym zatrzymuje zwierzece instynkty, czego ateizm nie hamuje i widzimy co się dzieje na świecie przez to i w jakim kierunku to idzie. Co raz więcej wojen , zezwierzeceń człowieka i no i za 50 lat nie będziemy mieli prawie fauny i flory na ziemi co również wpłynie na cżłowieka jego ewolucje i dalsze losy.Jest tego od cholery. Po za tym już teraz najbogatsi mówia ze 90% ludzi trzeba zlikwidować aby ziemia wróciła na swój właściwy tor. Posłuchajcie rocefwelerów i innych oni juz to wprost mówia nie kryja sie z tym. ah mógłbym gadac i gadac .A zreszta jak będziecie mili po 70 czy 80 lat to się przekonacie o tym na własnej skórze , wasze wnuki i dzieci również wam dadzą wiele do zrozumienia :) :) :) zreszta sami dajecie oddając swoich dziadków czy rodziców do róznych super ośrodków a nastepnie odwiedzacie ich raz na rok .Ilu z was odwiedza swoich dziadków , rozmawia z nimi, pojedzie czasami na wycieczke?? Nawet nie wiecie jak groźny i duzy wpływ na rozwój człowieka ma brak kontaktów pokoleniowych i swieta nie wystarczą.Potem nie ma co się dziwić ze jest pełno wyalienowanych chorych społecznie ludzi którzy świruja poprostu już.

mozecie sie śmiac do woli że bzdury gadam :D :D

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy ateizm stał się stylem życia dla wielu każdy widzi co się stało w ostatnich 100 latach na świecie i każdy wie ze w ciągu najbliższych kilkunastu cały ten świat pogrąży się w chaosie i to głównie dzieki ateizmowi a nie religii.

Pozwolę się mocno nie zgodzić... Przez ostatnie 2000 lat świat tkwił w mroku i chaosie, zastraszany przez różne religie... A od kiedy ateizm stał się stylem życia, co stało się w ostatnich 100 latach... To świat rozwija się wręcz nieprawdopodobnie...

mamy chordy dzieci które macdonalda zjedza

Nie rozumiem co ma ten produkt kapitalizmu do wiary... Czy założyciel McDonalda był ateistą?

to banki tam rzadzą a nie państwa czy obywatele.

Banki to kolejny produkt kapitalizmu... Co to ma do religii... Chyba że właściciele banków to też ateiści...

Co raz więcej wojen

No właśnie coraz mniej wojen... Świat się ucywilizował... A jeśli już jakieś wojny są to większości na tle religijnym...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda szukam swoich rozwiązań.Uzasadnienia mam. Jezyk? zwierzęta tez maja swój jezyk i sposób porozumiewania ,a język czlowieka to tylko jeden z nich.

Wydaje mi się, że nie o taki język chodziło. Zwierzęta mają język (taki mięsień w mordeczce) i bardzo często struny głosowe, mimo to nie potrafią się porozumiewać na tak wysokim poziomie jak ludzie. My językiem robimy cuda, co niektóre Panie mogą osobiście potwierdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran z jednym zgadzam się z Tobą w 100%... Kapitalizm to zła droga... Droga która prowadzi nad przepaść... Bo nie może tak być jak w tej chwili że 95% światowego bogactwa jest w rękach 1000 osób...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sindirus czemu się na mnie wyżywasz? I jakie chcesz dowody czarni to chyba chłopy nie, a każdy chłop potrzebuje :sex:

Po za tym wytłumaczyłem ci skąd to wiem. A co ty myślałes ze oni w celibacie żyją?

I na tym kończy się z tobą jakakolwiek dyskusja, bo nawet na większą uwagę nie zasługujesz. Już dawno nie spotkałem trolla, który by równie zidiociałe teksty rzucał na forum. Ty nie gadasz bzdur, ty pieprzysz głupoty.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wiara w cos , osobę trzecią jest to unikat na skalę światową i to nas na prawde odróżnia.

Słonie są znane z opłakiwania swoich „bliskich”, a więc to nas za bardzo nie odróżnia.

To, co naprawdę odróżnia ludzi od zwierząt, czynienie zła. Zwierzęta zabijają wyłącznie dla obrony, aby jeść. Ludzie zabijają w imię ideologii, najczęściej religijnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zabijają w imię ideologii, najczęściej religijnej.

Dokładnie... Ja nie znam przypadku, aby ktoś zabijał w imię ateizmu...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekona żadna strona strony przeciwnej, wierzący uważają, że bez wiary nie da się żyć, a nie wierzący wierzą, ale w samego siebie, w swoje ideały i życie, to że bez pomocy nieistniejących sił można coś samemu osiągnąć. Religie są skonstruowane tak, aby na każdo pytanie padała odpowiedź co najmniej wymijająca, ale jak najbardziej związana z tematem.

Nie dajcie się wkręcić w dalsze dyskusje bo tylko "moher" pozostanie w Waszych ustach. To jak próba obalenia muru, który jest zrobiony z tytanu. Obecnie nowe pokolenie jest bardziej świadome i mniej naiwne, stąd księża krzyczą o kryzysie wiary, ja bym to nazwał "wzrostem świadomości społeczeństwa".

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się mocno nie zgodzić... Przez ostatnie 2000 lat świat tkwił w mroku i chaosie, zastraszany przez różne religie... A od kiedy ateizm stał się stylem życia, co stało się w ostatnich 100 latach... To świat rozwija się wręcz nieprawdopodobnie...

Jak pisałem tylko ci na szczycie byli ateistami , reszta ludzi nie.

Tak technologicznie się rozwinął ale jesli cghodzi o podejście do drugiego człowieka to cofnelismy sie do rey jaskiniowców.Przykładów masz mnóstwo co dziennie nie pytaj o nie.

mamy chordy dzieci które macdonalda zjedza

Wyrwane z kontekstu.Chodziło mi o to że ludzi uzależnią od chemi tak że człowiek juz normalnego jedzenia nie tknie , ba nie będzie w stanie.Firmy które te jedzenie będa produkowac będą twoim bogiem od nich i tego jakie ceny ustalą bedzie twoje życie zależało .Bedą twoim bogiem a zwykłego jedzenia nie tkniesz jak wody morskiej.

Banki to kolejny produkt kapitalizmu... Co to ma do religii... Chyba że właściciele banków to też ateiści

To że auta , domy i cała reszta nalezy do Banku a nie ludzi a ty musisz to spłacać przez 40 lat , bank podniesie wymagania ty nie będziesz mógł tego spłacić i wszystko stracisz .I kto tu jest twoim Bogiem to kogo pójdziesz prosić o litość do banku czy kościoła ? W ateizmie bogiem jest twój szef i bank który dal mu kredyt na rozruch w tym tobie pracę.

No właśnie coraz mniej wojen... Świat się ucywilizował... A jeśli już jakieś wojny są to większości na tle religijnym...

No to juz jest żart i kpina . po za tym pokaż mi jeden cywilizowany kraj .bo od zachodu bardziej są cywilizowane plemiona w Afryce .Przeczytaj co to jest cywilizacja bo widze że ipad i mercedes to dla ciebie jest cywilizacja :) bez urazy oczywiście :)

mmmarek nie rozumiem dla mnie

Iran po prostu nie potrafi zrozumieć, że ateizm to nie materializm i konsumpcjonizm

nie marek rozumiem , dla mnie jest to poprostu efekt ateizmu który bezpośrednio wynika ateizmu czy braku wiary w cokolwiek :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iran

Trudno się nie zgodzić z wieloma tymi stwierdzeniami, ale jak to się ma do tematu dyskusji. Przecież większość ludzi na świecie to wierzący w coś i to oni taki świat ukształtowali. Trzeba zatem o kapitalizm itp. mieć pretensje do wierzących, a nie tych paru ateistów

Twierdzisz, że szalejący kapitalizm i materializm oraz inne obrzydlistwa tego świata to sprawka jakichś ukrytych, sterujących światem ateistów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności