Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

@Sindurus

jesteś zwykłym, sfrustrowanym z powodu Kościoła i jego urzędników/pracowników, pełnym nienawiści pieniaczem, którego żaden rozsądny człowiek nie może traktować jako równorzędnego partnera do rozmowy.

I na tym kończy się z tobą jakakolwiek dyskusja, bo nawet na większą uwagę nie zasługujesz. Już dawno nie spotkałem trolla, który by równie zidiociałe teksty rzucał na forum. Ty nie gadasz bzdur, ty pieprzysz głupoty

Przepraszam mój master zapomniałem że tylko twoje zdanie jest normalne a wczyscy co mówia inaczej sa tylko chorymi z nienawiści pieniaczami, , ty nawet wiesz lepiej ode mnie kim ja jestem, co moge powiedziec :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja mam kilka kwestii, które chciałbym przedyskutować.

Czy nie wydaje się Wam, że głupotą jest od urodzenia narzucać dziecku jakąkolwiek wiarę? Chrzcimy dzieci na siłę? Gdzie ta wolna wola?

Nie wydaje się Wam, że teksty "to napewno bóg mnie testuje", "pewnie bóg tak chciał" są idiotyczne jeśli chcemy sobie wytłumaczyć wszystko co złe, jeśli coś się stało złego etc.? Dla mnie to zwykła naiwność, szukanie wymówki dla spraw naturalnych.

Zostawilibyście dziecko sam na sam pod opieką księdza?

Czy normalne jest to, że wszyscy zrzucamy się na ich emerytury?

Politycy popierają chętnie kościół, ale czy to czasem nie po to, aby "oddziały specjalne Ojca Dyrektora" aka RySWAT Moher Team poszli na nich głosować?

Czemu odrzucane są naturalne prawa człowieka, do decydowania o własnym życiu, własnym ciele etc? Przez kościół.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że szalejący kapitalizm i materializm oraz inne obrzydlistwa tego świata to sprawka jakichś ukrytych, sterujących światem ateistów?

W dużej częsci tak . Zawsze są tacy którzy rządza resztą , musza to robic bo gdyby człowiekowi dano wolną ręke to by sie powybijał poprostu.Swoją droga jak to robia i na jaka skale tojest problem.

Rządzących by nie było gdyby świat był cywilizowany i to jest fakt.

taki skromny przykład mozesz zarobic miliard dolarów musisz tylko wyłożyc 10 milionów na zpacyfikowanie jakiejs tam społeczności i na łapówki co robisz? i jak myslisz co robią ci ludzie którzy maja takie możliwości? Zresztą jawne sa opinie wielu bogatych tego świata którzy wprost mówią ze wiekszośc ludzi to sa dla nich zwierzęta i nalezy je zlikwidowac , to sa jawne opinie :)

Tak to prawda odbiegam czesto od tematu i łacze go z innymi tak już mam

A Cywilizacja charakteryzuje sie nie bogactwem materialnym ale brakiem rządzących , policji , sądów i innych instytucji nadzorujacych.Najwięcej takich jest w krajach zachodnich więc logicznym jest ze jestesmy najmniej cywilizowani na całym świecie i taki jeden z drugim bambusem z Afryki jest bardziej cywilizowany niz cały ten zachód no nie prawda? :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Cywilizacja charakteryzuje sie nie bogactwem materialnym ale brakiem rządzących , policji , sądów i innych instytucji nadzorujacych.Najwięcej takich jest w krajach zachodnich więc logicznym jest ze jestesmy najmniej cywilizowani na całym świecie i taki jeden z drugim bambusem z Afryki jest bardziej cywilizowany niz cały ten zachód no nie prawda?

Widzę, że spośród tysięcy definicji cywilizacji wybrałeś określoną i się jej kurczowo trzymasz. Ale już google wypluje Ci setki, tysiące innych definicji, które powstały w ostatnich czasach i żadna z nich tak naprawdę nie jest spójna i nie określa granic, wymogów etc, aby można było dane zbiorowisko osób nazwać "cywilizacją". Zdania są skrajnie odmienne, więc nie ma sensu o tym dyskutować, bo równie dobrze na 100 osób, które odpowie w temacie, każda może przyjmować pogląd innego "myśliciela".

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran, Twoja definicja cywilizacji opiera się na słowach kogoś mądrzejszego czy sam to wymyśliłeś? :)

Zastanawiam się, czy masz jakąkolwiek wiedzę uzyskaną po przeczytaniu chociażby podstawowych dzieł największych myślicieli znanego nam świata?

Wypowiadasz się na temat ładu społecznego twierdząc, że aby ludzie się nie pozabijali musi ktoś nimi rządzić a czy znasz tego pana i jego zdanie na ten temat?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Hobbes

albo tego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Locke

Żebyśmy mogli porozmawiać konstrukcyjne wypadałoby poznać co na ten temat mają lub mieli do powiedzenia ludzie mądrzejsi od nas.

No chyba że ktoś jest najmądrzejszy i najlepszy, to w sumie po co się uwsteczniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Follow up tak trzymam sie kurczowo jak widac takiej definicji :)

tak w skrócie

Dla mnie cywilizowane społeczeństwo to takie które nie potrzebuje policji sadów i innych bo ludzie są na tyle inteligentni że potrafia ze soba w zgodzie egzystować i rozwiazywac wszelkie problemy. A tak potrafia tylko nieliczne społeczności i sa to te najbardziej zacofane technologicznie.Nawet zwierzęta nie szkodzą innym jesli nie musza , człowiek to robi dla zysku lub własnej satysfakcji i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z cywilizacja a zwykłym egozimem.Takie mam zdanie.

ps. a jesli chodzi o cywilizacje to zabaczymy jaka bedzie jak jeszcze troche spadnie stopień zamożnosci i obniży się stopa zycia w Europie wtedy porozmawiamy o cywilizacji. :)

Follow up tak trzymam sie kurczowo jak widac takiej definicji :)

tak w skrócie

Dla mnie cywilizowane społeczeństwo to takie które nie potrzebuje policji sadów i innych bo ludzie są na tyle inteligentni że potrafia ze soba w zgodzie egzystować i rozwiazywac wszelkie problemy. A tak potrafia tylko nieliczne społeczności i sa to te najbardziej zacofane technologicznie.Nawet zwierzęta nie szkodzą innym jesli nie musza , człowiek to robi dla zysku lub własnej satysfakcji i moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z cywilizacja a zwykłym egozimem.Takie mam zdanie.

ps. a jesli chodzi o cywilizacje to zabaczymy jaka bedzie jak jeszcze troche spadnie stopień zamożnosci i obniży się stopa zycia w Europie wtedy porozmawiamy o cywilizacji. :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo od zachodu bardziej są cywilizowane plemiona w Afryce

Poczytaj sobie...

https://pl.wikipedia....a_BoĹźego_Oporu

https://pl.wikipedia....stwo_w_Rwandzie

https://wyborcza.pl/1..._zolnierzy.html

https://wiadomosci.ga...ego_gwaltu.html

i zadaj sobie pytanie kto jest bardziej cywilizowany... A te linki co podałem to tylko wierzchołek góry lodowej...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzymam sie kurczowo jak widac takiej definicji

Dlatego nie powinieneś jej wciskać na siłę wszystkim, a podawał w stylu "jedna z definicji, bo to troszkę już podlega pod zwykłą agitacje i głoszenie "jednego słusznego stanowiska". No chyba, że pracujesz w Radiu MaRyja to wtedy zrozumie.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego boga, religie zostały stworzone w celu łatwiejszego manipulowania ludźmi.

Bóg to jest tylko i wyłącznie stan duchowy, mistyczny lub filozoficzny.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego boga, religie zostały stworzone w celu łatwiejszego manipulowania ludźmi.

Bóg to jest tylko i wyłącznie stan duchowy, mistyczny lub filozoficzny.

Ja bym porównał to do Amber Gold, zakładamy, trzepiemy kasę i znikamy, a naiwność pozostanie;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cywilizowane społeczeństwo to takie które nie potrzebuje policji sadów i innych bo ludzie są na tyle inteligentni że potrafia ze soba w zgodzie egzystować i rozwiazywac wszelkie problemy.

To utopia...

Potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania.

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordor tak nie jest to moja opinia ale ją przyjąłem i uważam że jest słuszna.

Nie trzeba być wielkim myślicielem aby wiedzieć co by się stało gdyby rządzacy i Policja zniknęła.

Widzisz mozesz mi podać przykłady wielu wielkich myślicieli itp , wielu ludzi to czyta a jaki jest efekt tego? Wszyscy widzimy w codziennych wiadomościach i czytając historie. Dlatego nie trzeba być profesorem aby do takich wniosków dojść jak doszedłem. :)

ps. i proszę nie róbcie ze mnie jakiegoś sam nie wiem, to jest poprostu moje zdanie zwykłego szarego człowieka i ja sie tu nie lansuje na filozofa, proszę was bardzo ok :)

Kapitan "Potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania"

to prawda ,jednak widzisz człowiek nawet nie dopuszcza do siebie myśli że może bez tych instytucji życ, a brak ich nazywa utopią a czemu ? skoro zacofane plemiona to potrafią w dalekiej Afryce i innych częściach świata a cudowny cywilizowany zachód tego nie potrafi ? Czyli jesteśmy głupsi niż oni?

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym porównał to do Amber Gold, zakładamy, trzepiemy kasę i znikamy, a naiwność pozostanie;)

Dokładnie tak było jest i będzie.

Przykład? Np. Watykan ociekający złotem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padają tu wypowiedzi tylko o ludziach wierzących (świeć Panie nad ich duszami)

lub niewierzących (Jeżeli boga nie ma, to dzięki bogu, ale jeżeli, nie daj boże, bóg istnieje - to niech nas ręka boska broni) a ja się pytam się:

Czy ktoś słyszał tu określenie - agnostyk?

Podpowiem - agnostyk to osoba, która nie może stwierdzić ze bóg istnieje, ani że nie istnieje. Co Wy na to? Spalić takiego na stosie czy na prezydenta z nim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności