Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba być wielkim myślicielem aby wiedzieć co by się stało gdyby rządzacy i Policja zniknęła.

No właśnie nie trzeba być wielkim myślicielem... Nastał by ciężki chaos i jedna wielka anarchia...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Padają tu wypowiedzi tylko o ludziach wierzących (świeć Panie nad ich duszami)

lub niewierzących (Jeżeli boga nie ma, to dzięki bogu, ale jeżeli, nie daj boże, bóg istnieje - to niech nas ręka boska broni) a ja się pytam się:

Czy ktoś słyszał tu określenie - agnostyk?

Podpowiem - agnostyk to osoba, która nie może stwierdzić ze bóg istnieje, ani że nie istnieje. Co Wy na to? Spalić takiego na stosie czy na prezydenta z nim? :)

Jak dla mnie sprawa jest prosta, jeśli czegoś nie mogę zobaczyć, nie mogę dotknąć, nie mogę poczuć, to tego nie ma, nie istnieje. Odległe galaktyki można wypatrzyć choć w minimalny sposób, więc jakieś podstawy są, ale boga nikt nie widział, nikt nie słyszał, grupka osób napisała książkę i teraz szał ciał, bo wielkie mądrości iście w stylu zerówki napisane. Problem w tym, że chociażby buddyzm był wcześniej i dziwnym trafem "nauki" z biblii są strasznie skopiowany z buddyzmu. Bardzooo dziwne.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że szalejący kapitalizm i materializm oraz inne obrzydlistwa tego świata to sprawka jakichś ukrytych, sterujących światem ateistów?

W dużej częsci tak . Zawsze są tacy którzy rządza resztą , musza to robic bo gdyby człowiekowi dano wolną ręke to by sie powybijał poprostu.Swoją droga jak to robia i na jaka skale tojest problem.

Po prostu ręce mi opadły, nie wiem jak to skomentować i jak dyskutować. Znów żydzi, cykliści i Tusk i pewnie ten wstręciuch z Wyborczej (mam tu na myśli raczej sposób myślenia, nie konkretne osoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran gdyby było tak jak Ty chcesz... To spłonąłbyś na stosie już dawno temu...

edit: Za herezję oczywiście...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz dobrodziej przytacza w takiej sytuacji przykład wiatru, którego nie widzisz, a czujesz. I że niby tak jest z bogiem

A gdzie moje prawo do intymności? Oj wypraszam sobie, taki z niego podglądacz? A o jakich wiatrach mowa?

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy, nie ważne kto sobie w co wierzy, ale jakim jest człowiekiem, a większość religii jakby nie patrzeć jest podobna, w większości chodzi aby nie robić tego innym co nam niemiłe, może i nawet jedne od drugiej się "kopiowały", ale czy to ważne? Do ateistów też nic nie mam, bo co mam mieć, jak ktoś jest w porządku to jest, nieważne czy wierzy w boga lasu czy Jezusa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie trzeba być wielkim myślicielem... Nastał by ciężki chaos i jedna wielka anarchia...

Dlatego nie można nas nazywać cywilizacją, na to określenie zasługuje zaledwie mała grupa ludzi na świecie jak np. Janek czy Teresa to oni pokazywali co to jest być cywilizowanym.

Cordor - Cordor tak, nie jest to moja opinia ale ją przyjąłem i uważam że jest słuszna.

krokodyl czemu konkretnie opadły ci ręce bo? , nie mówię o zydach czy innych bo przy wielkich sumach nie ma krajów ani religii, ani innych przeszkód.

a to tylko jeden z dziesiatków przykładów jak to elits ama ciebie i nas wszystkich w d.upie:

macie tam więcej , wiem wiele to jest teoria spiskowa ale czy wszyscy sie mylą w takim razie?

a tu w kwesti żarcia :

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iran

Chodzi mi o ten sposób myślenia, że niby ktoś bliżej nieokreślony steruje światem i celowo działa na jego niekorzyść.

Prawda, jest wielu wpływowych i złych ludzi, ale to nie tak, że są jakieś ukryte niesamowite organizacje, które knują dziejowe spiski.

Materializm (w potocznym, nie filozoficznym rozumieniu) nie jest wytworem złowrogich sił mających na celu zgładzić ludzkość, a jedynie po prostu cechą ludzi — zarówno ateistów i religijnych wszelakiej maści jak również agnostyków, o których ktoś się wcześniej dopominał.

Edit

Dobra, można uporządkować pewne kwestie:

1. Uważam, że obecnie na świecie jest za dużo zła

2. Uważam, że ludzie za dużo żrą i za mało się ruszają

3. Uważam, że ludzie za bardzo gonią za pieniądzem

4. Uważam, że ludzie bezsensownie często nienawidzą innych ludzi

5. Uważam, że wiele osób swoje obrzydliwe postępi tłumaczy wiarą (np. wysadzający się samobójcy)

Ale nie uważam, że za wszystkie powyższe problemy odpowiadają:

1. ateiści, którzy w sposób skryty sterują światem;

2. kościoły same w sobie;

3. ufoludki;

4. krasnale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran ja się już chyba pogubiłem... Kto spiskuje przeciwko Tobie i światu...?

1. Ateiści

2. Policja, sądy i rząd

3. Janek z Teresą

4. Producenci żarcia

5. Spisek objął już wszystkich

Konkretnie...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek na pewno nie

Z Jankiem to nigdy nic nie wiadomo... :D

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje odnosnie materializmu ale jego skutki na ludziach sa opłakane , przeciez dla wielu pieniądz to jest juz Bóg.

Owszem tez nie wierze zbytnio w jakies hiper mega korporacje i póki co wciąz podchodzę z dystansem to tych filmów info i innych .Jednak co raz bardziej zaczynam odchodzic od tego no bo musi byc jakas grupa na samej górze, w każdej społeczności tak jest i to nie tylko ludzkiej zawsze jest ktoś wyzej i silniejszy, zawsze. Jednak nie wierze że mają cały świat pod soba bo by nie atakowali takich krajów jak Irak czy Afganistan , jesli chodzi o Afganistan to podobno sie poróznili w interesach z Talibami i stą d ta wojna jest.moja opinia chora bądz ni echora wynika z tego że:

I powiedz co ja ma sobie myślec wiedząc ze to ponizej to sa fakty:

- Na świecie ludziom do jedzenia daje i uzależniaia sie ich od gówna i to modyfikowanego.

-Fauna i flora wymiera

-Pomoce humanitarne , tańsze leki dla krajów 3 świata są blokowane mówiąc wprost i zmusza się ich do kupowania droższych z zachodu . Jak wytłumaczyc ze ludzie zdychaja np. Afryce z braku wody a zachód nie potrafi wybudować im zwykłych studni które kosztuja jeden 1% tego co wydobywaja ze złota i diamentów. To jest blokowane specjlanie bo jak ludzie przestaną martwic sie tym jak przeżyja zaczną mieć oczekiwania i będa chieli odzyskac swoje kopalnie..

-banki poprzez pozyczki kredyty właściwie sa juz właścicielami mnóstwa ludzi domów aut w tym i firm i innych.

-Podczas kryzysu przez banki mnóstwo ludzi straciło a dotyacje dostały znów banki a pieniądze które zniknęły wsiakły jak amfora a banki dalej robia to co przed kryzysem i nikt ich nie upomina czemu? Bo teraz wwszyscy jestesmy od nich zalezni

-Unia bankowa da im co raz większa swobodę w uciekaniu z kapitałem gdyby jakis kraj miał kłopoty.

-Pojawiaja się co raz dziwniejsze wirusy na swiecie i choroby.

-Pojawiają się juz nawet na zachodzie co raz wieksze głosy ze szczytu o redukcji ludzi , zaprzestaniu pomaganiu i leczeniu starszych ludzi i skupienie się na młodszych

- i milion innych rzeczy.Np za 100 do 200 lat będa juz dwie kategorie człowieka jak kiedys zmurzynami .ci piekni i bogaci których stac na operacje oraz stworzenie idealnego dziecka poprzez invitro i ci urodzeni naturalnie z chorbami genetycznymi itp.

I co ja ma sobie myslec o tym cudownym co raz bardziej cywilizowanym swiecie? a to co podałem powyżej to sa fakty temu nie możecie zaprzeczyć :)

Kapitan

Ps. Janek to Jan Paweł II najlepszy człowiek na świecie i Matka Teresa która bardzo dosłownie wzieła pomjoc innym ludziom ale podziwiam ja że oddała zycie zyjac na takim dnie tak potrafią tylko naprawe światli ludzie to sa bogowie dla mnie.

zbyt dosłownie wiele rzeczy bierzesz , wiadomo ze żeby mieć duże pieniaze trzeba być skur....em bo inaczej sie n ie dojdzie na szczyt ,a PRAWDZIWY wierzacy tego nie jest w stanie zrobic bo ma wyrzuty sumienia i inne rzeczy dlatego to wrzuci9łem do wora z ateistami bo ci ludzie własnie nimi są prawda i tykle żadnych podkontekstów :)

Jeszcze kilkanascie lat temu nie było modyfikowanej teraz juz masz to wszedzie w produktach które kupujesz w sklepie a jak wiadomo tam gdzie jest posadzona modyfikowana zywnosc juz nic innego po za nia nie wyrośnie i to jest fakt akurat .i co to przypadek , zobacz sobie kaszki nestle i ich skład a tak na logikę skoro co raz więcej upraw jest zmienianych na modyfikowana i skoro na tych miejscach juz inne rzeczy bnie moga rosnac dodając do tego to że mamy juz 7 miliardów ludzi na ziemi co oni będa jeśc twoim zdaniem ? :) Ni dlaczego teraz nagle popowstawały sklepy ze zdrowa zywnościa przecież wszystko co przychodzi z natury powinno byc zdrowe a tu sie stworzył podział już :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności