Skocz do zawartości

Dedykowane usługi dla Kościołów


Razjer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli przeczytasz dokładnie całą biblię dojdziesz do wniosku że jest tam więcej przelewu krwi niż na jakiej kolwiek wojnie. Bóg zatapiający miliony ludzi w przypowieści o Noe, zostawiający przy życiu tyko 8 śmiałków, Mojżesz, bóg zatapia ścigających rzymian, przypowieść o ablu i kainie, składanie krwawych ofiar ze zwierząt

Spisał więc Mojżesz wszystkie słowa Pana. Nazajutrz wcześnie rano zbudował ołtarz u stóp góry i postawił dwanaście stel, stosownie do liczby dwunastu pokoleń Izraela. Potem polecił młodzieńcom izraelskim złożyć Panu ofiarę całopalną i ofiarę biesiadną z cielców. Mojżesz zaś wziął połowę krwi i wylał ją do czar, a drugą połową krwi skropił ołtarz. Wtedy wziął Księgę Przymierza i czytał ją głośno ludowi. I oświadczyli: «Wszystko, co powiedział Pan, uczynimy i będziemy posłuszni». Mojżesz wziął krew i pokropił nią lud, mówiąc: «Oto krew przymierza, które Pan zawarł z wami na podstawie wszystkich tych słów»” (Wj 24,4-8).

W samej bibli więcej jest przelewu krwi niż w ostatniej części Rambo z Sylwester Stalone w roli głównej. Przekaz moim zdaniem jest jasny, jeżeli zabijesz w imię pana Boga nie jesteś grzesznikiem.

Kolejna perełka nielogiczności:

Mojżesz spisuje 10 przykazań w którym mamy przykazanie "Nie zabijaj" po czym każe złożyć ofiarę całopalną ze zwierząt. Kolejne "Nie pożądaj żony bliźniego swego" - czyli rozumiem że facet nie może, ale kobieta za to już może Cię zdradzać? Bzdura goni bzdurę jeżeli przeczytasz subiektywnie biblię i przeanalizujesz logiczne wykluczenia.

Nie mam nic do osób wierzących, wyrażam tylko swoje zdanie.

--------------Dno jest wtedy,kiedy nie ma juz nawet mułu.--------------------

Turystyka na sprzedaż , Podróże małe i duże, Egipt, Turcja, Tunezja, Chorwacja...

Poszukuję zatrudnienia.

Będzie bez linka a co :D

poezjapozycjonowania(kropka)blogspot(kropka)com

NEW!!! - Blask Serpów (Prolog) W przygotowaniu: Chapter 1 - Blask Serpów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolejne "Nie pożądaj żony bliźniego swego" - czyli rozumiem że facet nie może, ale kobieta za to już może Cię zdradzać?

Biblia została spisana w większości przez mężczyzn i dla mężczyzn (uczonych w piśmie, którzy wyjaśniani jej zapisy) i pamiętajmy, w jakich to było czasach - gdzie kobieta była nikim, a w niektórych społecznościach nawet mniej niż nikim. Dlatego też rolę kobiet i jej znaczenie pomijano w Biblii, kierując ją do mężczyzn, co nie znaczy, że jej zapisy nie obejmowały kobiet. W Nowym Testamencie też masz napisane (np. podczas momentów, gdy Jezus rozmnażał chleb i ryby), że na spotkanie z nim przybyło X tysięcy mężczyzn (autor Ewangelii nie wspomina o kobietach, a przecież one i dzieci również tam były).

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu byłem w kościele i ksiądz na kazaniu mówił jacy to ludzie są źli bo w niedziele do sklepu chodzą, że każdemu należy się odpoczynek i że dzień święty święcić...

tydzień później przechodzę obok tego samego kościoła a tu na jego terenie budki z różnymi duperelami, pytam się o co chodzi - odpust w parafii, mogą sprzedawać

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, mi nie wolno sprzedawać w niedziele ale jeśli już robię to w imię kościoła to sprawa wygląda inaczej:P

takim przykładem kościół sam pokazuje "wiernym", że każde zdanie można rozumieć w dwojaki sposób :okularnik:

Bo łatwiej jest odpowiadać w niebie

Niż żeby sądzić samego siebie

Forsa dla Boga, forsa niczyja

A tu na ziemi ktoś z tego żyje

A truje czasami wam du*e nie żeby się wylansowac bo trace na tym na forum (czesty brak odp na pyt.) ale po to aby zwrócić uwage na pewne kwestie ,tak czasami odlatuje w opimiach ale robid to w pogaduszkach więc nie które osoby by się wstrzymac mogły z docinkami i uszanowały czyjeś zdanid/opinie .

To zadawaj pytania na Twoim drugim koncie... :) Tak naprawdę cała Twoja aktywność to pseudointelektualna prowokacja, więc nie oburzaj się tak o te "docinki" - spodziewałeś się czegoś innego?

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vexatus i też tak robię, chociaż ostatnio dużo czytam i testów robie, chyba wszedłem w nowy etap :)

Tak spodziewałem się czegoś innego :)

Wiesz można mnie nazwac różnie jak i to co pisze ( w pogaduszkach zaznaczmy) jednak oczekiwałem wiekszego zrozumienia dla czyjejś opini nawet tak skrajnych jak ja mam i już na pewno nie sądziłem że to zaważy na odpowiedziach w innych działach. Wydawało mi się że inteligentne osoby nie łaczą prywatnych niesnacek, niezgodności zdań z pytaniami o seo stąd moje drugie konto.Zaznacze że nie chetnie korzystam z dwóch, no ale co zrobic :)

ps. Mogę cie zapewnić że nie mam na celu prowokowania innych ,są to tylko moje prywatne opinie .

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wypowiadając się często ostro w sprawach światopoglądowych, musisz się liczyć z tym, że nadepniesz wielu innym użytkownikom forum na odcisk, co wpływa na odbiór Twoich wypowiedzi w ramach całego forum - nie tylko w dziale z pogaduchami... :)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się liczyć z tym, że nadepniesz wielu innym użytkownikom forum na odcisk, co wpływa na odbiór Twoich wypowiedzi

Ale się tym nie przejmuj... Bo tolerancja jest najważniejsza... A jak ktoś tego nie rozumie... To kij mu w oko...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pogromy i wojny religijne przez 2000 lat...

Przyczyną pogromów była lichwa uprawiana przez Żydów, nie religia. Wojny religijne to promil wojen albo mniej

Tak i obecnie też w autobusach wysadzają się ateiści, a nie fundamentaliści religijni. Poza tym Hitler nie był ateistą.

Tym co się wysadzają w autobusach mniej chodzi o religię, a więcej o to, że w Izraelu mają status półludzi. Hitler był ateistą - deklarował, że z wiary w Boga się wyrasta po osiągnięciu wieku 10 lat.

Tak i obecnie też w autobusach wysadzają się ateiści, a nie fundamentaliści religijni. Poza tym Hitler nie był ateistą.

Tym co się wysadzają w autobusach mniej chodzi o religię, a więcej o to, że w Izraelu mają status półludzi. Hitler był ateistą - deklarował, że z wiary w Boga się wyrasta po osiągnięciu wieku 10 lat.

..a wystarczy tylko wspomnień o tzw. "Swiętej inkwizycji" , która dla jednych była początkiem hitleryzmu oraz stalinizmu, a dla innych była czymś znacznie gorszym, niż te oba systemy razem wzięte ...

G. prawda. Wyroki w sprawach rozpatrywanych przez inkwizycję były wyjątkowo łagodne w porównaniu do wyroków sądów cywilnych.

Tak i obecnie też w autobusach wysadzają się ateiści, a nie fundamentaliści religijni. Poza tym Hitler nie był ateistą.

Tym co się wysadzają w autobusach mniej chodzi o religię, a więcej o to, że w Izraelu mają status półludzi. Hitler był ateistą - deklarował, że z wiary w Boga się wyrasta po osiągnięciu wieku 10 lat.

..a wystarczy tylko wspomnień o tzw. "Swiętej inkwizycji" , która dla jednych była początkiem hitleryzmu oraz stalinizmu, a dla innych była czymś znacznie gorszym, niż te oba systemy razem wzięte ...

G. prawda. Wyroki w sprawach rozpatrywanych przez inkwizycję były wyjątkowo łagodne w porównaniu do wyroków sądów cywilnych.

Powiedz mi zatem, dlaczego skoro w Faktach i Mitach nie napisano jednego wersu prawdy, nikt nie ciąga ich po sądach?

W Polsce po sądach ciąga ludzi głównie Adam Michnik i Agora, innym szkoda czasu. Założycielem Faktów i Mitów jest były agent SB, współpracuje z tym szmatławcem oficer SB Piotrowski, zabójca ks. Popiełuszki. Dlatego też wiarygodność tej "gazety" jest zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno sobie dałem spokój z tym wątkiem.

Udało mi się jednak wyłapać jeszcze jedną perełkę:

@sindirus "W Nowym Testamencie też masz napisane (np. podczas momentów, gdy Jezus rozmnażał chleb i ryby), że na spotkanie z nim przybyło X tysięcy mężczyzn (autor Ewangelii nie wspomina o kobietach, a przecież one i dzieci również tam były)."

Skoro nie jest to napisane w Biblii to skąd takie kategoryczne stwierdzenie że też tam były? :)

Nie musisz odpowiadać, Książe pewnie tak powiedział i tak jest...

edit: ...albo podpowiada Ci to logika. Która w innych przypadkach nie ma zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chandler chyba cię szatan opętał... Musisz zgłosić się na egzorcyzmy...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest to napisane w Biblii to skąd takie kategoryczne stwierdzenie że też tam były? :)

Nie musisz odpowiadać, Książe pewnie tak powiedział i tak jest..

tylko człowiek nie mający wiedzy, zadaje sobie takie pytania, kobiety były, matka Jezusa Chrystusa, (zapomniałeś jak się nazywa?) czy może przypomnieć ci prostytutkę Marii Magdaleny, najgorsze jest to, że krytykujecie wiarę, a nie księdza,

czy może bardziej banalny cytat? "Czcij ojca swego i matkę swoją"

Przecież Arka Noego, to była powódź taka sama jak dzisiaj.. ludzie mit, przypowieść..gdzie wy maturę zdawaliście?

Najpierw przeczytaj biblię od a do z, a potem się wypowiadaj

bo panie Cordor raz piszesz, że czytałeś, a potem swoimi nietrafnymi wnioskami zaprzeczasz prawdzie, dla mnie, to dalej wzoruj się na tych mitach i faktach

Dziękuje

jeszcze gdyby tutaj rzeczowe fakty z historii były, ale co tam, wszystko wyssane z dzisiejszych mediów

no i chyba to co mnie najbardziej rozbawiło ;)

Mojżesz spisuje 10 przykazań w którym mamy przykazanie "Nie zabijaj" po czym każe złożyć ofiarę całopalną ze zwierząt. Kolejne "Nie pożądaj żony bliźniego swego" - czyli rozumiem że facet nie może, ale kobieta za to już może Cię zdradzać? Bzdura goni bzdurę jeżeli przeczytasz subiektywnie biblię i przeanalizujesz logiczne wykluczenia.

ale nie chce mi się tłumaczyć, byłeś u komunii ? " O to baranek boży, który gładzi grzechy świata.."

Już ? zrozumiałeś, nie czy dalej problem? tylko krew ze zwierzęcia zmywała z nas grzechy, Bóg poświęcił życie zwierząt, dając odzienie Adamowi i Ewie, gdy wyrzucił ich za grzechy z raju

Zrezygnowano z tego, gdy ukrzyżowany został Jezus Chrystus, (który stał się ofiarą doskonałą za nasze grzechy)

tutaj niektórzy to udają mądrych czy jak?

matko toczyć dyskusję na temat, z której nie ma się żadnej wiedzy

pytanie zasadnicze, skoro tak źle, to idź (bo na pewno większość z was ma) zrzeknij się chrztu świętego, komunii i bierzmowania, to bardzo proste, idź do kościoła, i to zrób ,a potem neguj, proste? czy co odwagi nie masz przed rodziną?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ksiądz ma racje tylko w Polsce markety są otwarte w niedziele w eu już nie. U nas w niedziele obce firmy zgarniają większosc zysków od przepracowanych polaków którzy głównie w ten dzień robią zakupy i wiekszość zysków jest transferowana po za nasz rynek.

Właśnie i tutaj dobrze mówisz. Pracuje od poniedziałku do piątku po 10h dziennie, później w weekendy także, ale w dni robocze nie mam czasu ani sił jechać na zakupy, a w niedziele można sobie polatać na spokojnie, bez nerwów i zmęczenia. Dlatego popieram otwarte supermarkety w te dni. I proszę nie gadaj, że w EU zamknięte są supermarkety, byłem 2 lata we Włoszech, nie tylko markety były otwarte, ale także niektóre biura etc. I nikt nie robił z tym problemów. Byłem we Francji ostatnio na urlopie, wszystko w niedziele prawie otwarte, więc o czym my tutaj gadamy? Chyba o tym, że ośmieszamy się rzucając o wszystko bo religia zabrania, albo to jest niedziela. Jeśli ktoś jest katolikiem to niech nie chodzi nigdzie w niedziele, do kościoła i do domu, a niech też nie utrudnia życia innym i nie narzuca swojej woli reszcie społeczeństwa.

@Herkules dla Ciebie biblia jest może ważna, dla mnie to stek bzdur i bardziej przypomina mitologię, więc nie staraj się narzucić innym tej "ważności" jaką widzisz w książce.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiadam wam, idźcie się wyrzeknijcie w to co nie wierzycie, zapewne każdy z was ma chrzest, komunię świętą przyjął, do obrzucania pospolitym g.. ma się odwagę, ale do dalszych czynów już nie?

Bo w unii zamiast w niedzielę, to mają wolne choćby we wtorek (byłem tam 6 miesięcy temu i tak to funkcjonuje) , i nie wszystkie markety, tylko część, (Eurospin we Włoszech otwarty) więc nie siej propagandy, zwłaszcza, że inna mentalność jak i system życia tam występuje, ale otwarte są muzea, restauracje, bary, sklepiki dla turystów itd

Dzień święty święcił, byś spędzał go z rodziną a nie w pracy rozumiesz? nie umiecie czytać między wierszami? trudno wam interpretować słowa do najważniejszych dla was osób czy otoczenia? opierając je o wartości zawarte w wierze?

Co ma biblia do mnie jako człowieka, jedynie pokazuje, historię człowieczeństwa, przedstawioną na swój sposób, nie odrzucam dinozaura i jego istnienia, tylko czerpię wartości, którymi kieruje się większość osób, i zostały bardzo ładnie sprecyzowane

Jak to mówią nie podoba się to won, czego tego nie zrobicie, nie wypiszecie się z kościoła?

Bo co na to rodzina, lub ewentualnie ślub kościelny ;)

Koniec

widzę, że nie ma sensu, bo piszą to i tamto, a odpowiedź jest prostsza, choć uważa się, że się ją zna

idź się wyrzeknij tego, co tobie niemiłe,

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności