Skocz do zawartości

Firma nie zapłaciła za stronę- jak egzekwować?


zxczxczxc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Sytuacja wygląda następująco....

Na początku roku wykonałem stronkę dla pewnej firmy w której "pracowałem". Głupi pracodawca stwierdził że mu się nie podoba (po czasie odszedłem)- ale z tego co widzę stronka jest tylko troszkę zmodyfikowana....

Jak podejść do tej sprawy?. Czy jeszcze jest szansa na odzyskania prawa do tej strony a także możliwą zapłatę?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była podpisana umowa na wykonanie strony, czy też to było w ramach umowy o pracę ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pracowałeś" - konkretniej?

Bez dokumentów - teoretycznie prawa są Twoje, ale udowodnienie tego będzie ciężkie i niewygodne, bo musisz ujawnić, że sam łamałeś prawo.

Umowa o dzieło / zlecenie - jakie warunki dotyczące wykonywanych prac?

Umowa o pracę - pracodawca może to podpiąć pod zakres pracy (jeśli nie został szczegółowo określony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz na moje bo jeżeli umowa była na gębę to wystarczy ze on powie że to zrobiłeś w czasie godzin pracy -> a za te godziny płacone miałeś, wiec wszystko co w tym czasie wytworzyłeś należy do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że dałeś się wydymać. bez mydła.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osoba ZATRUDNIONA na umowę o pracę wykonała jakąkolwiek pracę na sprzęcie, oprogramowaniu pracodawcy to wszelkie "wyroby" należą do pracodawcy.

Jak ktoś chcę inaczej to niech idzie skonsultować to do prawnika ale widziałem już kilka takich spraw w korpo i pracownik nie ma żadnych racji. Musiałby tę pracę wykonywać "po godzinach", na "swoim sprzęcie" - wtedy jest to jego.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 12 ustawy prawo autorskie.

Amen !

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz orginalne pliki polecil bym isc do prawnika bo pliki maja datowanie ostatniej edycji i jezeli ci nie zaplaci to mzoesz udowodnic ze to ty stworzyles pliki poniewaz pliki u Ciebie maja wczesniejsza date edycji niz te u szefa. Ale mysle ze jezeli napiszesz tak do szefa to grzecznie zaplaci jezeli nie to mozesz isc do prawnika i klucic sie o prawa autorskie:)

Usługi dla pozycjonera

Forum dla palaczy o e-papierosach i produktach ułatwiających życie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie to mozesz isc do prawnika i klucic sie o prawa autorskie

To tak nie działa.

Kł(u)cić się o prawa autorskie, to możesz co najwyżej z kolegą pod budką z piwem. Na pewno nie z prawnikiem. :)

Można też iść inną drogą i próbować negocjacji z szefem. Ta droga może przynieść satysfakcjonujący obydwie strony rezultat.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności