Skocz do zawartości

Dobrze wyliczyłem?


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica firm jednoosobowych w Anglii i w Polsce

Przyjąłem że :

obrót powiedzmy 400,000 zł, stopa zysku 10%

przy stawce 1 funt- 5,20

No i teraz

Podatek Vat - Polska (23% z 400,000, czyli w granicach 74797, no bo wolna jest od 150,000) w Anglii kwota wolna od podatku to 77,000 funtów rocznie (czyli zero ;)

no i obrót netto roczny - Polska (325203) Anglia (400,000)

Dochód10% - Polska (32520) Anglia 40,000

ZUS ( bez zdrowotnego ;) - Polska 8678 , Anglia 716 ( na tydzień to około coś 3 funtów?)

Podatek dochodowy po odliczeniu już ZUS- Polska ( 3735, stawka 20%, kwota wolna 3089) Anglia ( przy stawce 20%, oraz kwocie wolnej ponad 40,000zł, 0 złotych)

Koszt prowadzenia firmy, Polska (87210) Anglia (716)

Walnąłem się gdzieś?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek Vat - Polska (23% z 400,000, czyli w granicach 74797, no bo wolna jest od 150,000) w Anglii kwota wolna od podatku to 77,000 funtów rocznie (czyli zero ;)

Walnąłem się gdzieś?

poplątałeś podatek vat z dochodowym

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, no przecież najpierw od obrotu, odejmuje się VAT w przypadku firmy jednoosobowej, a dochodowy, dopiero na sam koniec(po odliczeniu ZUS)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vatowcem nie musisz byc do 77k to prawda, ale kwota wolna od ponatku to £8,105 czyli jakies 40.000 pln.

mowiac o self employment, MUSISZ byc rezydentem UK, czyli MUSISZ spedzac 180 dni w roku w uk. inaczej urzad w pl sie moze do ciebie dowalic ze masz osrodek zycia w pl i placisz podatek i tu i tu

dolicz sie wiec do tego koszt wynajecia biura/mieszkania/wirtualnego biura, by miec gdzies adres na ktory zarejestrujesz firme (od powiedzmy 300 funtow rocznie do kilkuset miesiecznie, jesli mialoby to byc fizycznie biuro)

oczywiscie dochodza tez koszty ksiegowego, o ile self employment jest mozna samemu liczyc, to ltd to nawet 1500 funtow rocznie za obliczenie corp taxu (czesto biora jakies 80-100 funtow miesiecznie)

edit:

NI to 2.5 funta tygodniowo (ubezpieczenie), po 10 latach emerytura ok 67f tygodniowo)

faktem jest ze wszystko praktycznie da sie zrobic online, nie pierdzielisz sie z jakimis pieczatkami, urzedami, itd,

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale jak ten rezydent się ma do angielskiego pracodawcy (praca na platformach wiertniczych, powiedzmy gdzieś Burkina Faso?) gdzie 180 dni nie ma mnie poza domem, staram się o taką ofertę (przechodzę proces rekrutacji, dość skomplikowany, no i pół roku studiów, dlatego jeszcze z rok tu posiedzę)

Wymagania to założenie własnej firmy, albo tu w kraju, albo tam w Anglii

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolicz sie wiec do tego koszt wynajecia biura/mieszkania/wirtualnego biura, by miec gdzies adres na ktory zarejestrujesz firme (od powiedzmy 300 funtow rocznie do kilkuset miesiecznie, jesli mialoby to byc fizycznie biuro)

Ale przy tym toku liczenia to zakładasz, że w Polsce nic nie płacisz za biuro, lokal itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nieszczęsny VAT i dochodowy daje według mnie kopa do jakiś inwestycji tak aby jak najmniej płacić podatków i jak się to dobrze robi może to zaprocentować w przyszłości (nie mówię tutaj o kupowaniu kolejnego biurka, laptopa, komputera, drukarki, paliwa po by tylko było coś w kosztach) tylko tutaj znowu minus jest że nie każdy wystawia fv vat a np: rachunek czy ma firmę zarejestrowaną gdzieś na Cyprze i wtedy jest np i odliczamy tylko dochodowy.

Nie wspomnę o ZUS bo ta instytucja ograbia małe przedsiębiorstwa które napędzają polską gospodarkę a i duże też. Także i tak nic nie zrobimy, kto mieszka jeszcze blisko Niemiec może tam kombinować z DG bo jest dużo prościej i mniej się płaci.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolicz sie wiec do tego koszt wynajecia biura/mieszkania/wirtualnego biura, by miec gdzies adres na ktory zarejestrujesz firme (od powiedzmy 300 funtow rocznie do kilkuset miesiecznie, jesli mialoby to byc fizycznie biuro)

Ale przy tym toku liczenia to zakładasz, że w Polsce nic nie płacisz za biuro, lokal itd.

masz racje, zakladam ze jak ktos prowadzi malutka firemke jednoosobowa pracujac przed kompem to robi to w domu, wiec nie placi za biuro, a zakladajac firme w UK musisz miec jakis fizyczny adres, wiec musisz cos wynajac, czy to bedzie wirtualne biuro czy fizyczne, podczas gdy w Polsce jakos to mozesz ominac (majac kumpli w uk, mozesz zalazyc np na ich mieszkanie, wiec tez sie da, ale nie kazdy ma taka mozliwosc)

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co, zakładając działalność gospodarczą, gdzie będę świadczył usługi nie wiadomo gdzie (ale na pewno nie na wyspie) muszę, wynająć mieszkanie lub biuro? Nie rozumiem tego faktu, przy pracy na morzu (kontrakty po 3 lub 6 miesięcy ), to trochę dziwne, bym mieszkał na miejscu prawda? ( a nie można to jakoś z pracodawcą ugadać, że wszelkie dokumenty idą tu i tam ;)

nie mam zielonego pojęcia, dlatego się pytam, choć oczywiście wiem, że przy obecnej chwili, na pewno zgodzę się na angielski rynek, tylko po co mi to biuro?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panie C&S przedstaw mi bliższe, nie lubię gdy ktoś mówi, robisz coś źle, a sam nie przedstawi faktów, wzorowałem się na podstawie dostępnych informacji oraz danych, to wszystko, nie mam żadnego doświadczenia, zrobiłem taki wykres, jak mnie uczono,

zadałem pytanie, lecz nie dla odpowiedzi "Skąd to wziąłeś" nie napisałem, że to robię rzetelnie (tylko jest podane, "coś nie tak" i znak zapytania w tym zdaniu wygląda on tak "?")

wiec następnym razem NIE MUSISZ UŻYWAĆ TAK DUŻEJ CZCIONKI

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności