Skocz do zawartości

Za 500 zł to ja sobie informatyka zatrudnię.


sir nimek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wybacz Lolki ale nie masz pojęcia o czym piszesz wiec jak tego nie rozumiesz to nie pisz :diabelek:

No może i nie mam pojęcia ale wiem kiedy ktoś naciaga:)

Przysłowiowe już 500 zł to nie wymysł - już kilka miesięcy temu wyliczałem minimalne ogólne koszty pozycjonowanie dla niedużej firmy i jakby nie patrzeć tak wychodzi. Oczywiście może to być 450 czy 680 zł - tu chodzi o rząd wielkości za usługę. Oczywiście tak niską cenę jest w stanie dać ktoś kto zbudował własne zaplecze i nie wydaje na kupowanie linków. Przecież w takiej kwocie zawartych jest kilka telefonów (czasami na komorkę) troche czasu na emile, śledzenie i często raportowanie pozycji, wresczie sama zabawa z frazmi, dopisywanie do katalogów. Wychodzi na to, że codziennie takiemu klientowi poświęca się jakąś częśc czasu pracy firmy. Ja sobie jakoś nie wyobrażam, żeby ktoś mógł mnie obsługiwać za 3zł na dzień :-).

Oczywiście takie wyliczenia nie uwzględniają naprawdę ciężkich branż, ale się sprawdzają.

No dodaj do tego jedzenie, czytanie gazety, dojazd do pracy i inne rzeczy a wiadomo koszty rosną;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że nie znacie prawdy o pozycjonowaniu na Allegro :)

O wlasnie poszperalem troche i lektura aukcji na allegro to lepsze niz kawaly o blondynkach oto fragment:

JAK TO DZIAŁA:

1. Kupujesz tyle przedmiotów w tej aukcji ile chcesz stron pozycjonować

2. Wpłacasz pieniążki.

3. Przysyłasz maila z plikiem index i słowami kluczowymi.

4. Optymalizuję plik [max 24 godziny] i wysyłam Ci spowrotem.

5. Wrzucasz plik na serwer

6. Dodaje stronę do wyszukiwarek i katalogów.

7. Administratorzy akceptują stronę i cieszysz się wysoką pozycją:diabelek:

I jeszcze jeden

Oto tylko kilka korzyści z używania “Google Site Map Maker”:

• instalacja w kilka chwil

• Oferuje łatwe tworzenie map stron

• SZYBKO wprowadza cię do wyszukiwarek!

• Kieruje wszystkich na każdą z twoich stron

• Pozwala na szybkie ZYSKI!!

Jeszcze mnie nigdy zaden software nie skierowal na zadna strone a was ??

:rtfm::rtfm::hmmm:

Zaloze chyba fan KLUB pozycjonerow Allegro :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pisałem o kosztach miesięcznych, chociaż można stronke przy mizernej konkurencji wywindować na top i za przysłowiowe jednorazowe 500 :diabelek: i stronka się już 4 miesiące trzyma w top 3 :rtfm:

Od razu dla wyjaśnienia - nie mówię o ciężkich frazach o znacznej konkurencji, ale wiem też że nie ma co przesadzać z ceną gdy strone można wbić na top jednorazową optymalizacją i 60 wpisami do katalogów.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza SEO jest wyjątkowa - wymaga nieustannego śledzenia nowości, nawet bardziej niż inne gałęzie informatyki. Tutaj wszystko może się zmienić w ciągu jednego dnia. Poza tym, aby być w czołówce trzeba mieć masę serwisów, trzeba prowadzić masę testów itd. Nie można zatrzymać się w rozwoju choćby na miesiąc, bo wtedy musimy nadganiać konkurencję. SEO nie uczą w szkołach, a nawet jeżeli ktoś próbuje, to będą to tylko podstawy. Za to, za ciągłe szukanie nowości, badania, testy trzeba zapłacić.

Można również wynająć specjalistę - domowego klikacza - którego zaplecze pozwala na wypozycjonowanie maksymalnie 2 konkretnym fraz. Nie musi on opłacać żadnych sererów (tylko np. 3 konta www), nie musi płacić podatków, nie ma pracowników. Wydaje mu się, że już wszystko o SEO wie, jednak... nie weźmie konkretnej frazy, nie będzie taki skuteczny, nie doradzi klientowi jak trzeba...

Pisaliśmy już wielokrotnie - pozycjonowanie a pozycjonowanie to jak samochód i samochód, może być to maluch i może być to maybach. Za dobrą, markową firmę trzeba zapłacić i nie chodzi tu o zdzieranie, ale o doświadczenie, ogromną wiedzę i możliwości. Jeżeli ktoś lubi wyrzucać kasę w błoto, to czemu nie, może kupić pozycjonowanie w miejscu, gdzie "nie zdzierają", jednak musi się liczyć z tym, że zawsze przegra z konkurencją, która wynajmie tych ceniących się.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągać można na wiele sposobów.

Ja dostaje dość dużo pw od Klientów z płaczem.

Średnie takie Pw wygląda w skrócie tak......

Pozycjonowała mnie firma X za 100- 500 pln na frazę taką i taką no było na poczatku nieżle Nawet byłem w pierwszej dziesiątce za 2 miesiące ale potem resztę czasu już nie.

I teraz szukam porządnej firmy czy może Pan kogoś Polecić.

70% pw mam wypchane :rtfm:

Pozostałe 30 procent stanowią donosy i żale. :diabelek:

I to nie jest naciąganie tylko brak wiedzy obustronny wybranie kiepskiej oferty itd.

Naciąganie występuje w 2 przypadkach :

-frazy zabawkowej (aczkolwiek nie koniecznie ) bo konkurencja moze podrosnąc w ciągu roku

-zbyt taniej sprytnie napisanej oferty handlowej która zachęca klienta do kontaktu z firmą

potem firma cwanie wycofuje się z przyrzeczeń

Ponadto w firmach co poniektórych naglę głuchnie telefon albo panicznie poszukują kooperanta bo same są za słabe żeby wykonać zlecenie.

:rtfm:

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna forma naciągania o której zapomniałeś Kill, to jest zasugerowanie klientowi łatwych fraz zastępczych bo te najbardziej przydatne dla klienta są obsadzone mocno i dla "pozycjonera" za trudne :diabelek:

Dokładnie popieram stara sztuczka po co Panu "Okna" jak mogą być "okna żaluzyjne" :rtfm: (tu sie dopisałem bo Nie chiałem dalej kontynuować tego Tasiemca K.B )

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dodaj do tego jedzenie, czytanie gazety, dojazd do pracy i inne rzeczy a wiadomo koszty rosną;p

Jeżeli pozycjonowanie to jedyne źródło otrzymania to dopisz do tej listy:

płacenie podatków...

utrzymanie mojego mieszkania

edukacje moich dzieci

moje niezbyt tanie wczasy

nowe ciuch mej żony (zapewniam Ciebie , że ten element jest dość drogi)

i kilka innych drobiazgów o ktorych nie będę wspominał..

---------------------------------------------------

za to wszystko płaci klient

Rozumiem, że mieszkając u rodziców, wstając o 10:00 by zjeść śniadanie zrobione przez babcie (z całym szacunkiem dla babci) a potem pograć z kumplami w kapsle (wybacz Kapsel) na dokładkę nie ponosząc żadnych opłat (bo rodzice płacą) - dzieki takiemu układowi jesteś w stanie pozycjonować za 9,99 ... powodzenia.

Rozjaśniłem Tobie nieco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellz jeśli jest tak jak piszesz jestem jak najbardziej za dobrą i odpowiednią płacą,

ale są firmy u których w uzasadnieniu ceny widnieje np.:

-przygotowanie zespołu

-doglądanie pracowników

-przygotowanie programów i inne smieszne rzeczy.

Ps. Co wy na to gdyby płacono Wam za wykonaną pracę, u nas mało powszechne w anglii przeciwnie ???

utrzymanie mojego mieszkania

edukacje moich dzieci

moje niezbyt tanie wczasy

nowe ciuch mej żony (zapewniam Ciebie , że ten element jest dość drogi)

i kilka innych drobiazgów o ktorych nie będę wspominał..

Rozumiem, że mieszkając u rodziców, wstając o 10:00 by zejść śniadanie zrobione przez babcie (z całym szacunkiem dla babci) a potem pograć z kumplami w kapsle (wybacz Kapsel) na dokładkę nie ponosząc żadnych opłat (bo rodzice płacą) - dzieki takiemu układowi jesteś w stanie pozycjonować za 9,99 ... powodzenia.

Rozjaśniłem Tobie nieco ?

nie interesują mnie Twoje sprawy prywatne, interesuje mnie cena, mozesz mieć dziesięcioro dzieci i pozycjonować za 10 razy więcej i nawet usasadnić wysokość ceny w rozmowie ze swoim klientem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Co wy na to gdyby płacono Wam za wykonaną pracę, u nas mało powszechne w anglii przeciwnie ???

nie wiem jak w Anglii ale mi płacą za prace i to wykonaną !

Firm prywatnych nie dotyczy przykazanie z budżetówki "czy się stoi czy się leży sześć pięćdziesiąt się należy" :P

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem wczoraj moj "Brat" stawiał Supervisorowi w Preston Windows XP Home bo Angol nie potrafił za operację dostał 80GBP zdziwiony zapytał za co szefie niech szef da spokój.

Za wiedzę

Za pracę to ja mogę wziaśc za pomalowanie płotu i i tak zaliczkę poproszę. ( Lolki mówisz o pracy przy zbieraniu porów u Hindusa )

W Usa obecnie nie przeliczjaąc kursów/kosztów najwieksza firma Seo bierze 2500$ za sama analizę fraz bez optymalizacji i pozycjonowania

:P

Ps w Angli wszystkie usługi są liczone na roboczogodziny i co czesto szokuje Polaków firmy Angielskie nie mowią ci ile godzin cała operacja może trwać .To jest troche chore bo jak gra w ciemno na max.

Cenę sprzedaży zaawsze dostajesz a o usłudze mówią u nas godzina kosztuje 17GBP i tyle

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie interesują mnie Twoje sprawy prywatne, interesuje mnie cena

Mogą Ciebie nie interesować - ale to samo życie. Musze miec z czego zaplacić podatki, zjeść a takze mieć na paliwo (z Twojego przykładu) i samochód by dojechać do klienta - więc może to Ciebie naprawde nei interesować ale i tak KTOS za to musi zaplacic i na pewno nie będę to ja bo musiałbym dokładać do interesu.

Zasada jest banalna - jak zarobi klient to zarobię i ja więc mnie interesuje moja wiedza i to jakie korzyści mogę zaproponować klientowi (a nie to co mogę od klienta wyciągnąć).

...nawet usasadnić wysokość ceny w rozmowie ze swoim klientem.
Mam głęboko w czterech literac Twoją ironię.

Już wielu klientom wyjaśniłem, że im się pozycjonowanie poprostu nie opłaca, pozostali otrzymują cenę i albo sie godzą albo nie... szkoda czasu na zbędne wywodu klientom, którzy uważają, że ich naciągam. Wcześniej czy później wrócą...

Także pozdrawiam.

p.s. widze, ze jednak nie rozjaśniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to gdyby płacono Wam za wykonaną pracę, u nas mało powszechne w anglii przeciwnie ?
A przepraszam pozycjonerom to się płaci za niewykonaną pracę? Naprawdę nie rozumiem tego stwierdzenia... Jeżeli Ci chodzi o tzw. płacenie za wyniki, to wątek już był niejednokrotnie poruszany na forum i chyba nie ma sensu do tego wracać.
Hellz jeśli jest tak jak piszesz
Zapewniam Cię, że tego nie wymyśliłem na poczekaniu, bo i po co? Tak działają najlepsi.
-przygotowanie programów i inne smieszne rzeczy.

Dla osoby, która nie ma swojej dużej, nowoczesnej firmy ciężko jest zrozumieć pewne rzeczy. Weźmy na przykład głupią komunikację w firmie, między zespołem powiedzmy 20 osób. Żeby zorganizować/wykupić/napisać odpowiedni system do tego odpowiedni system wydaje się masę kasy, bądź traci kupę czasu.

Naprawdę, ustalmy jedno. Pojedyncza osoba nie ma praktycznie szans w konkurencji z najlepszymi firmami, nawet jeżeli będzie dorównywała kapitałem i wiedzą, to będzie traciła na obsłudze klienta, ściąganiu płatności czy administracji sprzętem... nie da się tego zrobić w pojedynkę - jeżeli coś jest do wzystkiego, to jest do niczego. Idąc dalej, najlepszą firmą będzie ta, która zbierze najlepszych ludzi (handlowcy, webmasterzy, pozycjonerzy, administratorzy, sekretarki, programiści ...itd. ), a chyba się zgodzimy, że najlepsi muszą dobrze zarobić, by nie zostać skuszonym przez konkurencję.

Dobre firmy mają na co wydawać pieniądze :P Opłacają solidny zespół, inwestują w swój rozwój, nie szkoda im 5 zł, żeby zadzwonić do klienta i poinformować o jakiejś sprawie. I to jest ta różnica. Można mieć pełen komfort, zapłacić i spać spokojnie, albo też tracić cenny czas biznesmena na doglądanie, czy aby koleszka z allegro dopełnia swojego zadania, jakie ma efekty itp.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tłumaczyć ludziom mówić o co chodzi jak krowie na rowie a oni dalej sobie.

I co z tego że komuś jakis jełpoek wasdził 3 frazy w top10 za 100 zł - a no tyle, że naprawdopodobniej klinet dopłaca jeszcze do interesu bo te trzy frazy to o kant tyłka najczęściej rozbić mozna. Mam gdzieś konkurencję za 10 - 50 czy 100 złotych - pomagają tylko zapełenić łatwe pozycje i ułatwiają robotę zawodowcom :-). Wiem, że dla wielu 500 zł od firmy to też strasznie mało, ale przy fimach mających 3000-7000 zł zysku z internetu to w miarę uczciwy układ. Oczywiście i dla mnie sa tematy, w których pojedyńczej frazy nietknał bym poniżej 1500 zł, ale nie na leżą do nich wiekszości fraz, po za tym generują również stosowne zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co tu komuś pisać :)

Wezcie sobie za 100pln tylko potem nie płaczcie na Pw bo mi skrzynkę zapychacie.

Jest wolny rynek jest wybór ofert

Amen B)

Ps Nimek jescze raz otworzysz taki temat :P a 500 ci nie pomoże ile to klikania na marne :(:D

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności