Skocz do zawartości

Jest wyrok w procesie Apple vs Samsung


Sebastian-SEO

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie tego, co napisał Kapitan SEO - znalazłem w podsumowaniu krótkim werdyktu

https://mashable.com/2012/08/25/apple-v-samsung-juror/

takie sformułowanie, gdzie jeden z 9 sędziów mówi

one of Samsung’s most telling actions was the emails its executives sent to each other, pointing out features on the iPhone they would like to incorporate into Samsung products.

czyli co - Apply może kopiować , a Samsung nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak, to jest dobry art zwłaszcza ten fragment

"Część modeli, które są wskazywane jako naruszające patenty Apple, to dziś już muzeum smartfonowej technologii. Nie znajdziecie tam hitowego Galaxy S III, a w miarę nowoczesny tablet Galaxy Tab 10.1 został przez przysięgłych "uniewinniony". Uznali oni, że nie jest to kopia iPada."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby sceptyczni sprecyzowali czy wyrok:

  1. to tragedia dla rynku,
  2. nic nie zmienia,
  3. jest moralnym sukcesem Samsunga, Apple przegrało rząd dusz użytkowników i zapewne stracą też jego finanse,
  4. jest sprawiedliwy ale Apple jest hipokrytą bo osoba kojarzona z marką 10 lat temu zacytowała Picassa; firma która wykorzystuje system prawny na swoją korzyść jest złą firmą i nie chcielibyście takiej mieć.

Większość argumentów przeciw Apple się wzajemnie wyklucza, w związku z czym chciałbym wiedzieć z którym z nich polemizować. Zawsze sądziłem, że jeśli ktoś ma pieniądze i ich nie ukradł to znaczy, że zyskał je dzięki działaniu pożytecznemu dla społeczeństwa; skoro więc Apple jest najwyżej wycenianą firmą prywatną, całkowity bilans jej dobrych i złych działań musi być cholernie dobry. Może się mylę i Apple zmusza kogoś do kupowania swoich produktów oraz zwiększania bogactwa akcjonariuszy.

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb727_lawsuit-mobile-business.jpg

Dane z przed roku... Ale widać kto najwięcej kradnie... I jaka toczy się wojna...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan Seo: Dobrze rozumiem?

Nie mnie oceniać Twoje rozumowanie...

Natomiast Apple jest jak Kali... Kali ukraść krowa to jest dobrze... Ale jak Kalemu ukraść krowa to być źle...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan SEO przede wszystkim wypadałoby podać źródło rysunku, bo ten o niczym nie świadczy. Po drugie Veal świetnie całość podsumował - o Apple dużo się mówi, że wojuje o swoje patenty i jest to spowodowane głównie tym, że fanatycy Androida, których jest wielu tak to postrzegają.

Wszystko teraz to biznes, każdą firmę można nazwać trolem i każdy próbuje walczyć o swoje. Nie ma lepszych i gorszych.

Sebastian, jeśli dla Ciebie Samsung Galaxy za 1500zł to muzeum telefonów komórkowych to ja już nie wiem...

Dodatkowo fajnie by było podawać przykłady patentów jeśli mówi się "apple może kraść a samsung nie" - bo Apple za wykorzystanie patentów innych też dostało swego czasu po łapach.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo fajnie by było podawać przykłady patentów jeśli mówi się "apple może kraść a samsung nie" - bo Apple za wykorzystanie patentów innych też dostało swego czasu po łapach.

kapitan zacytował SJ - chyba lepiej nie mógł.

Osoby zanjące angielski zachęcam do lektury tego wpisu - daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanem na 8.51 czasu moskiewskiego akacje Koreańczyków spadli o 7,22 %.

p.s po tym jak padli mi 2 dyski S. na gwarancji razem ze wszystkim co na nich było (maszyny stacjonarne, z wymuszonym chłodzeniem i filtrowaniem powietrza), nie kupuje nic z logiem tej firmy, tak mnie wkurzyli.....

Jeśli chodzi o Apple to mnie fascynuje nie tyle poziom technologiczny ich sprzętu ( chińczycy, koreańczycy dość szybko to kopiują dodając swoje dodatki i wychodzi niezły sprzęt po tym względem) , a niesamowita dbałość o szczegółu, dobre materiały, kontrola jakości wikonania. Ogólnie używając ich produktu czujesz się tak jak niby zostali zrobione dla ciebie na zamówienie i to chyba sekret popularności towarów z logiem Apple.

Tak jak wszystkie kolosy brakuje im szybkiego reagowania na drobne trendy, na nowoczesne mini gadżety i td, ale co by nie gadać to na pewno Apple dotychczasowo wyznaczało kierunki w którym się poruszali cala reszta. Po śmierci Jobsa myślę ze ju tak kolorowo nie będzie, bo nikt z tym nie dyskutuje że to byli w większości jego wizje dopracowane zespołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje nic z logiem tej firmy, tak mnie wkurzyli.

Moje dwa monitory Samsunga wysiadły bardzo szybko. Tez sceptycznie podchodzę to tej firmy.

Jednak smartofony robią dużo lepsze od Appla. Jeszcze jest oczywiście HTC w czołówce.

Ale i tak wszyscy sobie podkradają technologie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie miałem kłopotów z produktami firm na S ... ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak smartofony robią dużo lepsze od Appla.

Zgadza się, ale na przykład Alfa Romeo te nie sa najbardziej niezawodne samochody, ale sporo ludzi ich kupuje bo maja "to coś" ( tez kiedyś ( chyba z 20 lat temu) miałem Alfa Romeo Gullietta piękny samochód jak na te czasy), tak samo z towarami od jabłka, nie jest sekretem że są lepsze smart-fony i tablety i nie tylko tych wymiennych firm, polecam chińskie serwisy wysyłkowe są tam naprawdę warte uwagi gadżety.

Ale zdecydowanie Apple wygrywa właśnie takimi drobnymi i ciężko opisywalnymi szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale na przykład Alfa Romeo te nie sa najbardziej niezawodne samochody, ale sporo ludzi ich kupuje bo maja "to coś" ( tez kiedyś ( chyba z 20 lat temu) miałem Alfa Romeo Gullietta

Potwierdzam. Piękne auto, kiedyś było. Odkąd Fiat przejął Alfę to badziew robią.

Ja jednak gustuję w niemieckich. W ubiegłym roku kupiłem stare Porche 9111 z 1970 roku. Niestety do remontu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności