Skocz do zawartości

Fotel prezesa :)


slawekwch

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś wygodnego fotela do mieszkania. Teraz siedzę przy kompie na krześle konferencyjnym, co po dłuższym czasie daje się odczuć w krzyżu, przydał by mi się więc jakiś fotel z pełnym podparciem pleców, wygodny, regulowany itd.

Teraz zastanawiam się, czy lepiej wybrać coś typu krzesło echo, czy lepiej coś ze skóry.

Na czym wy siedzicie i gdzie najlepiej kupić? Z tego co widziałem to w sklepach meblarskich typu Jysk nie jest niestety oszałamiający - kilka foteli tak samo jak i w Tesco i innych marketach.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam ten pierwszy fotel dałem za niego kiedyś 300zł. Jest bardzo wygodny, ale po 5 latach bo tyle go mam przy odchylaniu skrzypi strasznie. Pneumatyka w nim też już siada sam się obniża pod cięzarem i po pewnym czasie trzeba znowu go sobie podwyższyć. Kolejny minus to, że na siedzisku jest taka wielowarstwowa siateczka, w którą lubią wchodzić wszelkie okruszki, których cięzko sie pozbyć.

Mimo wszystko za tą cenę skusiłbym się na pierwsze krzesło ;)

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekwch krzesło echo, zazwyczaj zwane vire, to zwykłe krzesło biurowe - z podstawowym mechanizmem typu tilt (bujanie się). Bardzo dużym minusem tego krzesła są nieergonomiczne i twarde podłokietniki, które męczą podczas dłuższej pracy. Na plus wysokość oparcia i membrana na oparciu.

Fotel nadir poza skórą ma podobne minusy jak vire - nieergonomiczne podłokietniki i ubogi mechanizm typu tilt. Na plus wygląd i profilowane oparcie. Skóra ma swoje plusy, lecz ma także minusy - po 8 godzinach pracy w takim fotelu w nieklimatyzowanym biurze przy 35o C na zewnątrz gwarantuję mokrą koszulę ;)

Napisz mi ile czasu spędzasz przed kompem, jaki masz budżet a dobiorę Ci krzesło :D

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak jak piszę to do domu, nie do pracy :)

Przy kompie zdarzy się posiedzieć i 10h dziennie jak grzebię przy swoich stronach i muszę zrobić projekt na uczelnię, więc raczej długo :) Cena - jak zawsze jak najniższa, ale jeśli warto będzie wydać 500zł za coś, co posłuży przez ładnych parę lat to też nie widzę problemu.

@Xemix akurat dzisiaj chciałem pograć z need for speeda, idealnie by się nadał taki fotel hehe

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekwch to szukaj czegoś z regulowanym, najlepiej miękkim, podłokietnikiem i regulacją odcinka lędźwiowego - powinno Ci starczyć ;)

Osobiście polecam taki:

fotel-mark-2_0_b.jpg

MARK

Dla fanów NFS:

cf7180ff5a83.jpeg

LOTUS

A z bardziej wypasionych:

fotel-gabinetowy-president-czarny.jpg

PRESIDENT z multiblockiem, regulowanymi podłokietnikami i wygodnym zagłówkiem ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin przed kompem , toż to samobójstwo dla kregosłupa i oczu i nie ma takiego fotela który to zniweluje nawet za 10tys.

Ja polecam zwykły fotel ze skóry i co najmniej 10 minut ćwiczeń co 50 minut. oraz co 20 minut oderwanie oczu od kompa co najmniej na 2 minuty.

Jasne, że to 10h to raczej "od święta", gdy jestem do tego zmuszony - wystarczy, że w pracy spędza się większość czasu przy kompie, w domu staram się to ograniczyć do minimum - obejrzenia jakiegoś serialu, czy filmu do obiadu.

Dzięki za wszelkie porady.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy opieracie w czasie pracy ręce na podłokietnikach? To też bardzo ważne , często fotele mają podłokietniki, ale rzadko z nich korzystamy... A to zawsze odciąża kręgosłup.. - szczególnie jak ktoś ma 49 w bicku... :D tak jak ja np :P Ostatnio czytałem o krzesłach stojących, nie mogę znaleźć linka ale niby stoisz a siedzisz i na odwrót..

Zwróć uwagę na te oparcia żeby nie pourywały się po roku... Muszą być metalowe, lub drewniane, broń boże z plastiku

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najzdrowsze to podobno są klęczniki, niektórzy też siedzą na takich dużych gumowych piłkach - brzmi trochę absurdalnie, ale wtedy zachowujemy najbardziej naturalną pozycję kręgosłupa.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności