Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem nowa na tym forum, więc witam serdecznie :)

Ostatnio znajomy bardzo zachwalał program do zbierania emaili nazywa się on WebEmailHunter. Mówił że skompletowanie listy mailingowej np z ksiązki telefonicznej czy tez panoramy firm tym programem to bardzo dobry sposób na pozyskanie tematycznych klientów. Co do samego programu to widziałam że działa sprawnie, ale przed zakupem chciałam się upewnić i popytać o opinię jeszcze kogoś, kto już kupił ten program.

Pozdrawiam

Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Jestem nowa na tym forum, więc witam serdecznie :)

Ostatnio znajomy bardzo zachwalał program do zbierania emaili nazywa się on WebEmailHunter. Mówił że skompletowanie listy mailingowej np z ksiązki telefonicznej czy tez panoramy firm tym programem to bardzo dobry sposób na pozyskanie tematycznych klientów. Co do samego programu to widziałam że działa sprawnie, ale przed zakupem chciałam się upewnić i popytać o opinię jeszcze kogoś, kto już kupił ten program.

Pozdrawiam

Alicja

Na tym forum marketing szeptany nie przejdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing szeptany? A po co ja miałabym ten program reklamować? chce się dowiedzieć jaką mają inni opinię o tym programie... jak by tak podchodzić to można by wszystko podciągnąć pod marketing szeptany. A przecież nie mogłabym nie użyć nazwy gdy pytam o konkretny program...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam w takim razie zestaw narzędziowy:

Zgodnie z art. 24 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny (w wysokości od 20 do 5000 zł). Odpowiadać z tego tytułu może więc tylko usługodawca, tzn. osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która prowadząc, chociażby ubocznie, działalność zarobkową lub zawodową świadczy usługi drogą elektroniczną.

Przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej (tj. spamming) stanowi ponadto czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Ponadto art. 6 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny wymaga, żeby użycie poczty elektronicznej w celu złożenia propozycji handlowej sprzedaży na odległość z udziałem konsumentów odbywało się za uprzednią zgodą konsumenta. Ponieważ nie prowadze sprzedązy na odległośc powyższy artykuł ma tutaj zastosowanie.

Przypominam, że ustawa mówi...

"Ze sformułowania "w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny" nie można wywodzić wniosku, że jeśli jakaś osoba czy firma zamieściła swój adres np. w Internecie czy własnym ogłoszeniu lub znajduje się on w bazie danych o firmach, to takie udostępnienie jest równoznaczne ze zgodą na otrzymywanie informacji handlowych."

W związku z powyższym żądam zaprzestania przesyłania niezamówionych informajci na adres mejlowy, na który infomracja została przesłana.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U.2002 r., Nr 144, poz. 1204, ze zm.);

Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U.2000 r., Nr 22, poz. 271, ze zm.);

Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.jedn.: Dz. U. 2003 r., Nr 153, poz. 1503, ze zm.)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli przypadkowo wyślesz takie zapytanie nie do firmy, a do osoby prywatnej (co przy zbieraniu automatem jest bardzo prawdopodobne) i na twoje nieszczęście będzie to jakiś prawnik - to kłopoty murowane.

Naturalne plastry drewna / rustykalne dekoracje weselne / unikalne księgi gości weselnych - https://plastry-drewna.pl

Sprawdź sam!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jalowiec

To zapytaj (z innego adresu skrzynki) takiego prawnika czy możesz prosić o usługę komercyjną/odpłatną poradę prawną czy inny czort - zapytanie właśnie na to niby prywatną skrzynkę.

@AlicjaK

Do zbierania maili wystarczy wget. cat - połączyć materiał. Mamy serwis w jednym pliku, który można dowolnie wykorzystać pod niecne czyny :) - i skrzynki i treści i co tam jeszcze chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności