Skocz do zawartości

Czy na preclach da się zarabiać?


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób stawia precle jen po drugim. Czy na tego typu serwisach da się zarabiać jakieś zauważalne pieniądze?

Czy tego typu serwisy służą swoim właścicielom tylko jako zaplecze pozycjonerskie do pozycjonowania ich serwisów, czy może da się na nich jakoś zarabiać?

Plusem tego typu serwisów jest to, że jeśli są moderowane i dobrze utrzymane, to treść tworzy się sama. Dzięki temu można stawiać wiele takich serwisów nie martwiąc się o treść na stronie. Pytanie tylko czy da się na tym zarobić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalnych $ wg mnie nie da rady zarobić. Swoich precli nie upubliczniam, jednak mam kilkanaście darmowych katalogów i ich moderacja jest dla mnie wielkim problemem. Od X wszystkie będą płatne symbolicznie. Żeby "zarobić" musiałbyś moderować co najmniej kilka tysięcy wpisów miesięcznie. W tym czasie można zarobić sporo więcej w innej formie. Rozwiązaniem jest dać status autora wybranym co najmniej kilkunastu zaufanym użytkownikom na stałe za opłatą. Dużo się nie dorobisz ale zysk ze strony będzie przy niewielkim nakładzie pracy.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @medox.

Ryzyko precli za kasę jest takie (szczególnie sieci precli) że ktoś życzliwy dopadnie całą sieci i puści spam report a potem cała sieć idzie w cholerę...(blog networks in US mogą robić za przykład-one były początkiem penguina dla mnie w kwietniu)

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wpadniesz na pomysł ciekawego, tematycznego precla i wdrożysz go, jako wartościową stronę...Czemu nie. Darmowy content, to już zarobek sam w sobie.

Mała inwestycja w marketing szeptany aby ściągnąć użytkowników. Potem z rosnącymi statystykami serwisu uderzasz do reklamodawców. Brzmi to zbyt dobrze? Prawda.

Najlepiej mieć kilka takich stron, które uzupełniają się w jakis sposób - wtedy dużo prościej o sponsorów.

Choć nie liczyłabym na złote góry - dobrze mieć jakieś własne produkty (choćby e-booki) do bezpośredniej sprzedaży na stronach itp.

Małgorzata Litwin Copywriter Seo Wrocław. Profesjonalny copywriting dla firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich precli (tematyczny) coś tam zarabiał, ale tak małe kwoty, że po sypnięciu się serwera netmark nie chciało mi się już go przywracać. Moderacja to koszmar.

logo-sklepu-siteseo-sklep.png
Inwestycja w pozycjonowanie otwiera drogę do wielu nowych klientów – sklep.siteseo.pl « Sklep SEO.
Fora, zaplecza i NAPy - seospot.pl « Linkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się spokojnie zarobić, szczególnie mając ich sporo i sprzedając wpis do wszystkich.

Proponujesz sprzedawać wpis do wszystkich naraz? np 67 za wpis do 250 precli?

Myślę, że to byłoby dobre rozwiązanie. Po pierwsze zyskujesz troszeczkę kasy po drugie wartościową treść ( zakładam, że ktoś kto wydaje pieniądze przyłoży się do opisów. Chyba, że zleci to Tobie w ramach ceny, wówczas sam dbasz o jakość swoich wpisów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie stawiania takich tam precelków tematycznych, na razie daję sobie miesiąc na postawienie 30, za dłuższy okres czasu dam znać jak to pójdzie. Podłączam to pod publikera na standardowych ustawieniach albo niewiele je zwiększając i zobaczymy. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precle nawet moderowane dostają filtry, trzeba się z tym liczyć, że co jakiś czas trzeba będzie uzupełniać pulę domen, do tego dochodzi codzienna moderacja, wydaje mi się że opłacalność systemu precli, zależna jest od zautomatyzowania moderacji.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności