Skocz do zawartości

Zmieleni - trochę polityki ;)


jachu

Rekomendowane odpowiedzi

JOW stosowany jest w europie tylko w federacjach... Rosja, Wielka Brytania, Niemcy... W jednolitym państwie jak Polska to byłaby pomyłka...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W sprawie JOW też można powiedzieć o mydleniu oczu.

Kto komu mydli oczy? Jeszcze nie obroniłeś swojej poprzedniej wypowiedzi. Może jakieś argumenty a nie pseudo-truizmy?

E:

W jednolitym państwie jak Polska to byłaby pomyłka...

Dlaczego pomyłka?

Mi osobiście marzył by się system, taki gdzie każdy powiat wybiera swojego przedstawiciela do sejmu.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOW stosowany jest w europie tylko w federacjach... Rosja, Wielka Brytania, Niemcy... W jednolitym państwie jak Polska to byłaby pomyłka...

Kurcze a tacy Jan Nowak-Jeziorański, Gustaw Herling-Grudziński, Donek jak zbierał podpisy i setki tysięcy Polaków którzy się pod JOWami podpisali tym nie wiedzieli. Szkoda, że nie wszystkim z nich można wysłać linka do tej odkrywczej sentencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie obroniłeś swojej poprzedniej wypowiedzi. Może jakieś argumenty a nie pseudo-truizmy?

Ja mam bronić? :) To Ty nie masz pojęcia co popierasz. Ale niech ci będzie, dam mały przykład.

Np. Senatorzy RP wybierani są 100 okręgach jednomandatowych. Jednomandatowy system wyborczy prowadzi do upartyjnienia, czyli tworzy system dwóch wiodących partii. Prawo Duvergera. W Senacie RP wiodące partie to PO i PiS reszta to pojedynczy nie liczący się senatorowie. Senat miał być buforem sejmu, teraz jest tylko potakiwaczem sejmu.

Czy to jest demokratyczne rozwiązanie? Według mnie nie ma nic wspólnego z demokracją, to jest typowe partyjniactwo.

System jednomandatowy jest prostym systemem ale nie najlepszym. W moim poście wyżej podałem przykład Niemiec. Niemcy powiązali system jednomandatowy z systemem proporcjonalnym..

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkreślił, że nie należy ich rozumieć jako praw deterministycznych

Podziała mandatów w obecnym senacie to wynik ordynacji do sejmu i wynikającego z niej upartyjnienia . Okręgi jednomandatowe spowodują przerzucenie sił i środków w teren a więc centrale partyjne stracą możliwość kontroli list partyjnych. Silni lokalni liderzy będą decydować jakie partie zdobędą władze. Nie zapominaj o lokalnych upodobaniach politycznych Polaków.

e: BTW nie mam nic przciwko temu że ta akcja wpłynie na sprzedaż jego płyty, pod warunkiem doprowadzenia spawy do końca. W końcu to by była hipokryzja, prawda?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, już nawet nie ma co dyskutować co lepsze. Zebrano 750k podpisów, to referendum powinno się odbyć. Gdybym kiedykolwiek głosował na PO poczułbym się urażony, że mają mnie w du**e ;d

Wyborcy PO, czy nie czujecie się wykorzystani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomyłka?

Bo taki system sprawdza się w federacjach takich jak Wielka Brytania... Chodzi o to by przedstawiciele takich regionów federacji jak Walia czy Szkocja mieli swoich reprezentantów... W Polsce to nie tyle że była by to pomyłka co było by to wręcz absurdalne...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przykład z Wielkiej Brytanii. System jednomandatowy daje miedzy innymi możliwości manipulowania granicami okręgów, co widać na przykładzie.

Cytat z linku.

Jeden okręg przypada średnio na 69 281 mieszkańców Anglii, lecz liczba ta spada w innych częściach składowych Królestwa. Granice okręgów poprawiane są średnio raz na dekadę, w 1997 zwiększono liczbę deputowanych z 651 (w 1992) do 659. W 2005 istniało 646 okręgów, a od 2010 roku jest ich 650. Na Anglię przypada 533 mandatów, na Szkocję 59, na Walię 40, a na Irlandię Północną 18.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wpisać okręgi do Konstytucji i rzeźbienia nie będzie. No niestety każdy system ma wady bo i my sami je mamy. Ale to co się dzieje teraz woła o pomstę. :/

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat demokracji przyniosło zbyt mało dobrych rzeczy dla społeczeństwa. W wielu istotnych segmentach życia nastąpiło pogorszenie w porównaniu do PRL.

Za to są odpowiedzialni wszyscy politycy a nie społeczeństwo. Społeczeństwo jest zmuszone do wybierania "anonimów" z list partyjnych. Obecna polityka niezależnie od partii jest polityką uprawianą dla "sztuki" a nie dla społeczeństwa.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności