Skocz do zawartości

[JAK?] usuwanie wszystkich spacji z wiersza


Darq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - znacie jakiś sposób, jak usunąć wszystkie spacje z każdego wiersza danego dokumentu?

W internecie mnóstwo jest porad jak usunąć np podwójne lub wielokrotne spacje, ale jak usunąć wszystkie to już nie bardzo.

Przykład:

mam: jak usunąć wszystkie spacje z pliku

chcę mieć: jakusunąćwszystkiespacjezpliku

Wierszy jest ponad 300 więc dobrze by było, żeby spacje zostały usunięte ale dokument dalej był podzielony na wiersze.

Znalazłem w sieci taki kawałek skryptu php, ale u mnie nie działa:

<?php
$string = " slowo slowo slowo ";
$string = trim($string);
echo $string;
?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE spacje? Jeżeli tak to wyrażeniem regularnym możesz usunąć wszystkie białe znaki:

$text = preg_replace('/\s/ms', '', $text);

aha jeżeli chcesz zachować wiersze to iterując linia po linii:

$textLine = preg_replace('/\s/', '', $textLine);

Przykład dla języka php ale bardzo łatwo zmienić go na jakikolwiek inny j. programowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze działy na tego typu pytania

Jakoś nie widzę. Ani to do PHP, ani do narzędzi się nie nadaje, więc pytam tutaj, bo tu jest wszystko.

W notepadzie++ zamień " " na "" w trybie normalnym. Ach te małe odkrycia

No i eureka! Najlepsze jest to, że ja znam ten sposób, próbowałem ale mi nie działał, dlatego szukałem innego. Co się okazało? Ten sposób nie działał, bo spacje wcale nie składały się ze spacji tylko z TAB'ów (dlatego nie były zamieniane). Zorientowałem się dopiero przed chwilą na czym sprawa polega i czemu nie działa. Dalej poszło już z górki: zamiana TABy na SPACJe no i tak jak napisałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to robisz tak :)

szukasz w tabeli -> https://pl.wikipedia.org/wiki/ASCII znaku

$tab = chr(9);

$spacja = chr(32);

$string = str_replace($tab,"",$string);

lub

$string = str_replace($spacja,"",$string);

w php ofc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o jednorazową robotę. W notepadzie++ chyba nie da się tego zrobić, bo on usuwa tylko spacje na początku, na końcu i spacje wielokrotne.

https://seo-z.pl/wyrazenia-regularne-notepad/

Masz tam odpowiedź jak to zrobić w notepad ++

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i eureka! Najlepsze jest to, że ja znam ten sposób, próbowałem ale mi nie działał, dlatego szukałem innego. Co się okazało? Ten sposób nie działał, bo spacje wcale nie składały się ze spacji tylko z TAB'ów (dlatego nie były zamieniane). Zorientowałem się dopiero przed chwilą na czym sprawa polega i czemu nie działa. Dalej poszło już z górki: zamiana TABy na SPACJe no i tak jak napisałeś :P

Gratuluje. To jeszcze taka mała rada na przyszłość notepad++->widok->pokaż niewidoczne znaki->pokaż wszyskie znaki i spacja jest małą kropeczką a tabulator strzałeczką :)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności