Skocz do zawartości

Nowe autko


DFAG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale cos wiecej poprosze - Ford jaki? focus? mondeo? inny:>

Traktujesz samochód jako środek transportu czy oczekujesz też jakiś emocji z jazdy?

Ma byc:

  • cichy (stosunkowo w srodku)
  • ekonomiczny
  • wygodny w miescie oraz na srednie trasy - powiedzmy 500km

Nie oczekuje luksusu typu Audi A8 jesli o to pytasz:)

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie: Focus, Modeo, S-max, C-max. Ja mam Fusion, do miasta idealny - wszędzie wjedzie :) Polecam Fusion z tego powodu, że w Focusie na dzień dobry rozwaliłem przedni zderzak - jestem przyzwyczajony do wysokiego zawieszenia i naszych dziurawych dróg. Nawet nie zwalniam na prograch, walę po krawężnikach - zawieszenie po 2 latach wogóle nie zużyte, mocne jest. Focusem można zachaczyć o wyższe krawężniki :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusion już nie jest produkowany, ten samochód bazuje na aucie klasy b - jest to podwyższona (i niestety brzydsza wersja) fiesty Mk6 produkowanej od 2003 do 2009r. Aktualnym następcą Fusion'a jest B-max bazujący na obecnej wersji fiesty.

Znajomy ma Forda focusa z silnikiem 1,6 diesel. Spala po mieście ok 6,5 litra. Jest w miarę cicho, dosyć dobry komfort, ale plastiki fatalne. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania. Za nowego focusa z dieslem musisz dać conajmniej 60 parę tysięcy.

Edit: sprawdziłem - za focusa nowego z dieslem najmniej 75 tys - sporo!

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie: Focus, Modeo, S-max, C-max. Ja mam Fusion, do miasta idealny - wszędzie wjedzie :) Polecam Fusion z tego powodu, że w Focusie na dzień dobry rozwaliłem przedni zderzak - jestem przyzwyczajony do wysokiego zawieszenia i naszych dziurawych dróg. Nawet nie zwalniam na prograch, walę po krawężnikach - zawieszenie po 2 latach wogóle nie zużyte, mocne jest. Focusem można zachaczyć o wyższe krawężniki :)

Ciekawa sprawa z tym zawieszeniem i kraweznikami :D

ale wyglad pozostawia sporo do zyczenia :D

jak wygoda w prowadzeniu?:> czy to taki "roboczy samochod" ?

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada: nie kupuje się samochodów na F: Fiatów, Fordów i Francuskich :P:D

F - ford

jedna z trzech produkujacych najwiecej na swiecie samochodow firma, ma w portfolio samochody wygrywajace rajdy, samochod kultowy, a chociazby mondeo wygral kilka razy nagrode samochod roku. ale oczywiscie polacy kupujacy 20 letnie graty z niemiec beda narzekac ze wszystko sie psuje... ;)

co do fiatow i francusow sie nie wypowiadam, bo nigdy nie mialem

ps. mam pewien kontakt z mazda6, ale problem z dpf i elektronika troche mnie zniecheca do tego auta

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusion już nie jest produkowany, ten samochód bazuje na aucie klasy b - jest to podwyższona (i niestety brzydsza wersja) fiesty Mk6 produkowanej od 2003 do 2009r. Aktualnym następcą Fusion'a jest B-max bazujący na obecnej wersji fiesty.

Znajomy ma Forda focusa z silnikiem 1,6 diesel. Spala po mieście ok 6,5 litra. Jest w miarę cicho, dosyć dobry komfort, ale plastiki fatalne. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania. Za nowego focusa z dieslem musisz dać conajmniej 60 parę tysięcy.

Wspolnik jezdzi Focusem - nowka z salonu 2007 rocznik i ...

SYPIE SIE ! az drukowanymi napisac musialem..to zlom totalny ;/ wybaczcie ale wiem bo nim jechalem (zarowno kierowca jak i pasazer) wklad w to auto przekroczylo juz chyba 15tys ;/

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nowej już nie kupisz. Ale może jeszcze z niskim przebiegiem tak. Szukaj głównie na forum alfaholików. Powodów jest wiele - między innymi niesamowity komfort jazdy, dobre wyposażenie, dobre silniki i oczywiście design który przykuwa uwagę...

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada: nie kupuje się samochodów na F: Fiatów, Fordów i Francuskich :P:D

F - ford

jedna z trzech produkujacych najwiecej na swiecie samochodow, ma w portfolio samochody wygrywajace rajdy, samochod kultowy, a chociazby mondeo wygral kilka razy nagrode samochod roku. ale oczywiscie polacy kupujacy 20 letnie graty z niemiec beda narzekac ze wszystko sie psuje... ;)

co do fiatow i francusow sie nie wypowiadam, bo nigdy nie mialem

Spokojnie nie planuje 20letniego golfa III kupowac :D

Co prawda nowej już nie kupisz. Ale może jeszcze z niskim przebiegiem tak. Szukaj głównie na forum alfaholików. Powodów jest wiele - między innymi niesamowity komfort jazdy, dobre wyposażenie, dobre silniki i oczywiście design który przykuwa uwagę...

Eksploatacja ?:>

bo wyglad to ok, nie da sie ukryc oryginalnego designu..

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy kupił nowy czy używany, i jak bardzo jest eksploatowany. W koszt diesla należy wliczyć, że wymienia się po jakimś czasie turbinę, koło zamachowe, sprzęgło, wtryskiwacze.

Ja preferuję silnik benzynowy, spala więcej, ale nie ma się co w nim zepsuć ;)

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatacja jak każdego innego samochodu. Jeśli dbasz o wymiany olejów, filtrów itd odpowiednio to problemów nie ma. Oczywiście jak w każdym innym aucie części mogą się czasem zepsuć ale nie ma problemów z kupnem i z kieszenią. Ja jeżdzę starszym modelem 156 (ostatni rok produkcji) w tym roku wymieniłem drążek stabilzatora... koszt 70 zł. Ale uważaj przy zakupie jakiego-kolwiek auta, na te które są "tańsze".

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności