Skocz do zawartości

Nowe autko


DFAG

Rekomendowane odpowiedzi

osobiscie bym w zyciu nie kupil uzywanego samochodu, szczegolnie z niemiec, chyba ze ktos lubi przekrecone o 300k gowna, spawane, z lewymi czesciami, i oczywiscie "nie bite" i uzywane "tylko w niedziele do kosciola".

A właśnie - to jest ważne. Każde auto będzie dobre lub fatalne, nawet Alfa Romeo może niezawdone jeżeli kupi się udany egzemplarz z dobrych rąk. Z Niemiec można kupić dobre auto ale to jest rzadkość, 80% aut z Niemiec to złomy. Najlepiej jest kupować auto z Polski od pierwszego właściciela, z historią udokumentowaną w ASO, mi się takie właśnie auto udało kupić ale ceny są 30% wyższe niż ceny tych z Niemiec, takich aut jest mało na rynku wtórnym. Nie bez powodu są 30% droższe - w końcu to auta a nie prostowane banany z przekręconym licznikiem :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

osobiscie bym w zyciu nie kupil uzywanego samochodu, szczegolnie z niemiec, chyba ze ktos lubi przekrecone o 300k gowna, spawane, z lewymi czesciami, i oczywiscie "nie bite" i uzywane "tylko w niedziele do kosciola".

A właśnie - to jest ważne. Każde auto będzie dobre lub fatalne, nawet Alfa Romeo może niezawdone jeżeli kupi się udany egzemplarz z dobrych rąk. Z Niemiec można kupić dobre auto ale to jest rzadkość, 80% aut z Niemiec to złomy. Najlepiej jest kupować auto z Polski od pierwszego właściciela, z historią udokumentowaną w ASO, mi się takie właśnie auto udało kupić ale ceny są 30% wyższe niż ceny tych z Niemiec, takich aut jest mało na rynku wtórnym. Nie bez powodu są 30% droższe - w końcu to auta a nie prostowane banany z przekręconym licznikiem :)

Dlatego model o ktorym napisalem ma 1000 przebiegu.

Jest odkupiony od banku bo facet nie splacal lesingu :) i zabrali mu go.

Nowka z gwarancja lakieru, przebiegu itd itd wypisana wiec raczej pewniak :)

z miernikiem wszystko sprawdzane wiec sie nie boje "bananow" :D

"JAKOŚĆ PAMIĘTA SIĘ O WIELE DŁUŻEJ NIŻ CENĘ."

https://devdoit.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumple kumplami... Co do komfortu... każdy ma swoje zdanie, ale według mnie ciężko spotkać (w również nowych egzemplarzach) auta, którymi tak doskonale pokonuje się setki kilometrów nie czując zmęczenia... A co do grzebania to wystarczy przeczytać ten wątek jak Ci się nie trafi... to nawet w Porshe będziesz musiał sporo inwestować.

Btw - żart spaliłeś bo brzmi inaczej :D A i wbrew pozorom to Alfiści to chyba jedyna marka, która macha sobie na drodze i to nie tylko w PL.

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa to piękne auta, za ok 20 letni staż jako kierowca miałem samochody wielu marek i producentów, i nie zauważyłem ze Alfa to samochód co psuł by się częściej jak inne, czy części mieli by jakaś horrendalna cenę ( obecnie nie mam Alfy).

Jeśli chodzi o co by polecałem za ok 50 tys, z nowych samochodów na gwarancji z salonu to chyba KIA.

Co do alfa to tok jak z kobieta, czasami widzisz jak idzie po ulice i czujesz to właśnie ta co mogla by mi urodzić 2 kie dzieci :D Tak samo z Alfa, jeśli zrobisz jazdę próbna i nic nie poczujesz, to to chyba samochód nie dla ciebie. Spalanie i różne rzeczy to już zupełnie drugorzędna sprawa, za przyjemności tzreba płacić. Jeśli traktujesz samochód wyłącznie jako wózek to kup coś z tanim serwisem i częściami, jest tego na rynku multum, zaczynając od Dacia, Tata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samochody to Polacy są większymi ekspertami tylko w jednej dziedzinie - w piłce nożnej. Każdy się zna. A w większości wiedza oparta jest na "śwagier mówił", "kuzyn ma..", kumpel itd. Generalnie jesteśmy narodem narzekającym, ile znacie osób nie narzekających na swój samochód? Zawsze coś się znajdzie. Choćby wszystko działało idealnie, to przecież za dużo pali itp, itd...

I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatniej rozmowie z mechanikiem :

nie kupowac diesla - za duzo elektroniki i czesci ktore padaja a kosztuja majatek (jakies kolo dwumasowe, wtryskiwacze, filtry dpf itp)

nie kupowac sprowadzanych: 99% popularnych modeli to odpicowany zlom :) można sprawdzic ceny na mobile.de i autoscout.de ile te auta kosztuja u niemcow

ja z nowych bym kupowal: kia, hyundai, toyota

z uzywanych hmm ja sie najaralem na saba ;p a moj mechanik focusa poleca ale tylko w benzynie

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saab złożył wniosek upadłościowy ale auta są super to fakt. Chociaż sam jestem posiadaczem Suzuki GrandVitara i Opla Astry to nie polecam ich szczególnie (niby wszystko jest ok ale przyczepić jest się do czego) ale do 50 tys. to chyba bym poszedł w Kia albo Hundai albo w ostateczności kupiłbym używkę jakąś

wywóz gruzu - dla tych co remontują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności