Skocz do zawartości

Antena Wifi - pomysły


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje jakieś antenki wifi pod usb do laptopa która zwiększy zasięg, gdyż router znajduje się jakieś 20m (dokładnie znajduję się on w lini prostej, lecz na przeszkodzie mamy blok oraz dwie ściany) od mojego mieszkania i nie mogę połączyć się z siecią.

Oczywiście lepiej by było gdyby aneta była zdalna i sama dalej wysyłała sygnał jako router, tak bym nie musiał ciągle mieć zapchanego usb i mógł połączyć się z siecią na drugim laptopie.

Macie może pomysły jak rozwiązać ten problem ? :)

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci wysłać kartę USB z odkręcaną antenką . U mnie taka śmiga bez problemu. Model TL-WN422G TP-LINK. Na paragon, albo FV 40 zł + koszty przesyłki. Masz też możliwość zwrotu, jeśli Ci nie podpasuje.

Kupuj wydawnictwa elektroniczne w e-książka.pl albo sam załóż taki sklep - dołącz do Programu Partnerskiego

Wymienię się linkami i wpisami o tematyce turystycznej katalog.turystyka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w temacie routerów jesteśmy, to pozwolę się podpiąć ze swoim pytaniem ;)

Od kilku już lat mam internet z TP z Liveboxem. Do Liveboxa mam podpięty na kablu jeden komputer, przez WiFi 2 laptopy i 3 smartfony - także przez WiFi. Ostatnimi czasy (kiedy pojawił się 3-ci smartfon) czasem zdarza się, że któryś z laptopów czy smartfonów ma problem z połączeniem się z siecią.

Pierwsza moja myśl jest taka, że po prostu urządzeń jest za dużo jak na router Livebox z TP. Jest też nowsza wersja tego routera Livebox, ale czytałem że także bez szału, więc pomyślałem, że chyba lepiej byłoby kupić sobie swój własny router, który spokojnie obsłuży tyle urządzeń i zapewni jeszcze mocniejszy sygnał. Czy możecie polecić coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to by było dobrze ale bez ruszania tamtego routera. Przyjmijmy że są takie 3 sieci do których mogę się podłączyć, więc kupowanie do każdego routera anteny nie było by dobrym rozwiązaniem.

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D3eX kup sobie router z ap klientem i po problemie np TP-link wr543g do tego jakąś dobrą antenę kierunkową min 10 dbi.

Gdybyś chciał potem po domu to rozciagnąc ( po wifi) to jeszcze jakiegoś taniego TP-linka kup i problem z głowy np TP-wr340G

@Darq - Weź i wywal to coś z TP'sy a kup sobie tez Tp-linka z adsl TD-W8910G.

Ogolnie jak coś kupować to z TP ewentualnie jak was stać to Linksys Cisco, do tego można fajne softy wgrywać i robić cuda na kiju. Można kupić również router z modemem i odpalić sobie np. areo2 itd

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "cinmar" za podsunięcie pomysłu.

Jeśli rozumiem zasadę działania Ap clienta przy routerze TP-link wr543g (https://allegro.pl/router-bezprzewodowy-54mbps-tp-link-tl-wr543g-i2590959260.html) to po prostu podłączam go zasilania, na chwile pod lapa w celu konfiguracji i połączenia z siecią bezprzewodową, odłączam kabel i już router wysyła mi tą złapaną sieć bezprzewodową po domu ? Jeśli tak to po co drugi router.

Ps. wybacz za prostackie pytania, po prostu wcześniej się w to nie bawiłem.

Jeśli chodzi o antenę która będzie bardziej odpowiednia https://allegro.pl/najmocniejsza-pokojowa-antena-kierunkowa-17-dbi-2m-i2580282038.html czy https://allegro.pl/antena-wifi-kierunkowa-panelowa-zewnetrzn-szczecin-i2548384356.html.

Z doświadczenia jesteś w stanie powiedzieć jaki zasięg mają tego typu anteny i czy faktycznie ściągają sieć z pełną prędkością ?

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem.

Czyli połączenie będzie wyglądać następująco Router (dom1) ---> ap client ---> Router2 (dom2).

Ap client zostanie połączony kablem rj45 ze złączem Wlan w routerze2 przez co będzie mi rzucało sieć na dom2.

Co do takiej konfiguracji spotkaliście z większymi problemami ?

Czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupno https://allegro.pl/antena-dookolna-internet-usb-10km-wakacje-jacht-fv-i2557004119.html i po prostu łączniem się przez usb, chociaz była do gorszą z tego względu że musiał bym być ciagle na kablu.

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darq - Weź i wywal to coś z TP'sy a kup sobie tez Tp-linka z adsl TD-W8910G.

Ogolnie jak coś kupować to z TP ewentualnie jak was stać to Linksys Cisco, do tego można fajne softy wgrywać i robić cuda na kiju. Można kupić również router z modemem i odpalić sobie np. areo2 itd

A co z tego Linksys Cisco polecacie? Budżet do 200-300zł. Nie zależy mi na specjalnych bajerach i wodotryskach, bo i tak nie będę miał czasu ich wykorzystać. Priorytetem jest bezproblemowa obsługa kilku urządzeń i możliwie mocny sygnał. Mam też 3D Samsung Smart TV i może udałoby mi się go podłączyć przez WiFi do neta, bo mi się nie chce ciągnąć kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D3eX nie wiem czy dobrze rozumie ten blok który ci zasłania to blok w którym jest WIFI tak?

Czy za tym blokiem jest jeszcze jeden blok w którym dopiero jest WIFI? - jeśli ta druga opcja to ciężko będzie ci złapać sygnał. wszystko zależy od pola widzenia się anten, możesz złapać sygnał jeśli przeszkody nie są duże, ale jak masz ścianę z betonu i do tego zbrojenie które zasłania całe pole nadajnika to nawet super antena się nie nada. Drugie pytanie co jest nadajnikiem drugiego routera, to zwykła antena routera?

@Darq TD-W8910G kosztuje w granicach do 110 zł z tego co widzę chyba że chcesz w technologi "n" - zależy jakie łącze chcesz pchać przez WIFI jak powyżej 54mb/s to tylko "n". W droższych routerach płacisz za procka i pamięć, wodotryski dają w gratisie :P:P , wszystko zależy jak będziesz miał mocno obciążone łącze i jakie łącze.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, po co mnożyć koszty. Mam u siebie podobną sytuację i wystarczyło nałożyć na antenę od routera odwróconą PUSTĄ puszkę po piwie... Zasięg się zwiększył od ręki... a i przyjemność nieopisana ;)

Możesz założyć nawet 5 puszek.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności