Skocz do zawartości

Antena Wifi - pomysły


D3eX

Rekomendowane odpowiedzi

@Darq TD-W8910G kosztuje w granicach do 110 zł z tego co widzę chyba że chcesz w technologi "n" - zależy jakie łącze chcesz pchać przez WIFI jak powyżej 54mb/s to tylko "n". W droższych routerach płacisz za procka i pamięć, wodotryski dają w gratisie :P:P , wszystko zależy jak będziesz miał mocno obciążone łącze i jakie łącze.

Dobra - no to uściślijmy ;)

Łącze bez szału - sześcio czy ośmio megowe ale eksploatowane dość mocno i w zasadzie bez przerwy. Nie ma raczej szans na drastyczne zwiększenie prędkości w najbliższej przyszłości.

Urządzeń jest wiele, dom jest duży więc zależy mi na stabilnym i mocnym połączeniu oraz bezawaryjnej pracy routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to zadaj to pytanie na forum elektroda.pl - tam goście robią niesamowite rzeczy i na pewno podpowiedzą Tobie w jaki sposób zwiększyć jakość takiego sygnału.

A pomysł z puszką świetny ;) sprawdziłem teraz w domu i bardzo ładny spadek zakłóceń o jakieś 5% :) ale głupio wygląda.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darq moim zdaniem TD-W8910G lub coś z podobnej serii TP-linka powinien wystarczyć spokojnie na twoje potrzeby.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D3eX nie wiem czy dobrze rozumie ten blok który ci zasłania to blok w którym jest WIFI tak?

Czy za tym blokiem jest jeszcze jeden blok w którym dopiero jest WIFI? - jeśli ta druga opcja to ciężko będzie ci złapać sygnał. wszystko zależy od pola widzenia się anten, możesz złapać sygnał jeśli przeszkody nie są duże, ale jak masz ścianę z betonu i do tego zbrojenie które zasłania całe pole nadajnika to nawet super antena się nie nada. Drugie pytanie co jest nadajnikiem drugiego routera, to zwykła antena routera?

Dokładnie tak, na przeszkodzie mam blok ale jeśli z tym nic nie poradze to jeszcze piętro wyżej mam też dostęp do Sieci która łapie laptop ale jest po prostu za słaby zasięg. Nadajnik drugiego routera to tak jak mówisz zwykła antena. Myślisz ze tam też trzeba dokupić coś mocniejszego ? Nadawała by się do tego jakaś antena wewnętrzna ?

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności