Skocz do zawartości

Mały portal z ofertami pracy- czy musze zgłaszać baze do GIODO?


IwonaB

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was przerabiał już taki temat i jest w stanie udzielić wskazówek. Chcę załozyć mały portal z darmowymi ogłoszeniami z pracą. Użytkownicy aby zamieścić ogłoszenie muszą założyć konto no i podać swój e-mail. Czy taką bazę z sami e-mailami muszę zarejestrować w GIODO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Każe zbieranie danych należy zgłaszać do GIODO.

Wyjątkiem jest jeżeli te dane są potrzebne do wystawienia faktury i nie będą dalej przetwarzane.

Zgłoszenie jest proste i nic nie boli a dzięki niemu nie trzeba się potem stresować :)

Właściciel sklepu decor8.pl, trener, pasjonat szkoleń i e-commerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mindryl ale to nic nie da - będzie przetwarzał dane osobowe do realizacji założeń strony. Wyjątkiem, jak wspomniał michalmkj, jest przetwarzanie danych niezbędnych do wystawienia faktury.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z PiO zgłaszał swoją bazę do GIODO?

Od kilku dni zbieram na swojej stronie bazę zawierającą: Imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, email, miejscowość.

Domyślam się, że trzeba będzie ją zgłosić do GIODO dla świętego spokoju. Ma ktoś może z tym doświadczenie i mógłby pokrótce opisać etapy i wymogi procesu? (osobom obytym w temacie mogę zapłacić za pomoc ;) ).

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie GIODO masz wszystko co potrzeba. Nie jest to skomplikowany proces.

https://www.giodo.gov.pl/148/

Bazę musisz zgłosić jeśli ją przetwarzasz. Nie dotyczy przetwarzania danych w celu wystawienia faktury, rachunku lub operacji księgowych.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dokładniej opiszę moją sytuację, bo nadal nie jestem pewna, czy jest to przetwarzanie danych. Portal będzie oparty na CMS dokładniej Wordpress. Aby umieścić na nim ogłoszenie trzeba założyć konto, czyli podać nazwę użytkownika, e-mail i hasło w celu aktywacji konta. Nie zamierzam później wykorzystywać tych danych ani wysyłać na nie jakiś ogłoszeń, newsletterów itp.. Nawet nie wiem gdzie dokładnie te dane się zapisują, czy w jakimś konkretnym pliku czy w bazie MySQL czy jeszcze gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz to w polityce prywatności, pewnie jest jakiś regulamin więc zrób punkt polityka prywatności i tam jasno opisz co się dzieje z wpisywanymi przez użytkownika danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności