Skocz do zawartości

Jak to wycenić


Seo_Adept

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Generalnie mam sprawę, która odbiega trochę od SEO ale jest nadal kwitnąca dla branży internetowej, więc mam nadzieję, że ktoś z Was oferuje tego typu usługi i będzie w stanie pomóc mi wycenić pracę. Zgłosiła się do mnie pewna firma, która szuka administratora strony www (podmianę treści, czasem dodanie jakiejś grafiki itd). Przyszłościowo chcieli by pozycjonować stronę i całkiem zmienić jej oblicze - ale to tak za około pół roku. Firma oczekuje ode mnie stawki miesięcznej za te proste rzeczy. Trudno mi wycenić coś takiego bo dotychczas nie miałem z tym styczności - jednak przyszłościowo jak klient wydaje się być sensowną inwestycją. Dodam także, że chodzi o nie dużą miejscowość na północy polski - ale nie jest to aglomeracja... więc ceny na pewno nie będą takie jak Wawie czy Łodzi. Na dodatek trudno wyliczyć stawkę godzinową... bo nie wiadomo do końca ile będzie tych godzin... Liczę na wasze wsparcie w tym temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczania wiem że, warto się umówić na minimalną liczbę godzin. Ostatnio miałem taką wpadkę ze klient obiecał niemałe pieniądze. A wyszło po 1h dziennie.Więc musisz sobie pomnożyć ilość godzin przez stawkę. Chyba wiesz ile chcesz zarobić? Moim zdaniem poniżej 30h miesięcznie to stawka 50zł/n się opłaca. Przy większej ilości godzin możesz zejść z cenny ale nie musisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci sporządzić ofertę z podziałem na 3 pakiety i zaproponować je klientowi

Pakiet 1 - 200 zł, w skład którego wchodzi x godzin Twojej pracy

Pakiet 2 - 400 zł ...

Pakiet 3 - 600 zł ...

Skup się na dokładnym opisaniu ich potrzeb, powtórz w ofercie to czego od Ciebie wymagają. np

W skład pakietów wchodzą prace takie jak

- Dodawanie artykułów na stronę

- Optymalizacja strony

...

- Dodawanie obrazków na zlecenie klienta

Wyślij, i dowiesz się ile chcą od Ciebie, oraz ile chcą na ten cel przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można policzyć swoje miesięczne zarobki, i podzielić je przez np. 170, wyjdzie Ci średnia stawka za godzinę. Jeżeli klient jest obiecujący dałbym od tego 20 % upustu.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pakiety jakie pokazał m.michalski będą najlepsze. Z doświadczenia podpowiem, że ustal dokładnie jak masz dostawać materiały itp, bo może okazać się że będziesz "dymał" do klienta po każdy drobiazg, fotki dostaniesz faxem lub będziesz wydzwaniał do niego żeby ustalić szczegóły zmian na stronie itp itd.

Wykonam profesjonalne projekty graficzne stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności