Skocz do zawartości

Ankieta z allegro / spam


INOMan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie lepszy byłby dział z dowcipami.... w każdym razie chyba od tygodnia codziennie dostawałem spam od allegro z prośbą o wypełnienie jakiejś ich ankiety. W mailu nie było żadnej opcji rezygnacji z ankiety czy rezygnacji ze spamu/przypomnienia.

W końcu, wku*wiony, wszedłem w tą ankietę aby wypełnić ją jak najszybciej bzdurnymi odpowiedziami, po prostu klikanie przypadkowo gdzie popadnie, nawet bez czytania pytań.

Tutaj niespodzianka: pytań było na oko kilkaset! Za wypełnienie takiej ankiety to się płaci grubą kasę Po drugie starałem się nie czytać pytań ale widziałem tam w mgnieniu oka takie kwiatki jak: jak często chodzisz do kościoła, jakie uczucia towarzyszą CI podczas zakupów, jak często wychodzisz z psem, masakra :D

Było jedno jedyne pole gdzie można było wprowadzić coś z palca i z nieukrywaną satysfakcją w wulgarny sposób napisałem tam co o nich myślę :)

Po za tym jak debilnym trzeba być aby zmuszać ludzi przez wysyłanie spamu do wypełniania ankiety? W ten sposób ankieta nigdy nie będzie wiarygodna. To jest możliwe tylko na wschód od odry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w kraju zamorskim pewna ankieta polegała na umówieniu się z ankieterem w swoim miejscu zamieszkania o konkretnej godzinie. Ankieter przychodził, przedstawiał się, pokazywał uprawnienia wraz z dowodem tożsamości.

Ankieta miała bardzo dużo pytań i trwała około godziny jak nie dłużej.

Ankieter czytał pytania jeśli ktoś chciał, albo grzecznie czekał aż się wypełni. Na dowolne niejasności służył pomocą.

Na końcu wręczał zapłatę (zdecydowanie większa niż stawka minimalna za godzinę) i wychodził.

Od tamtego czasu nie wypełniam żadnych ankiet online, chyba, że mi się bardzo nudzi i mają mniej jak 10 pytań ;)

Również uważam, że wciskanie ogromnych ankiet, szczególnie pod plakietką przywileju (że niby jesteś wybrańcem i inne bzdety) są poniżej krytyki.

ps. mam 2 konta na Allegro, ale albo nie dostałem żadnej ankiety, albo mam już taką znieczulicę na spam (no właśnie to jest prawdziwy spam, a nie moje strony pod swl :D), że nawet go nie zauważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttah - pewnie mają jakiś klucz do wyboru osób które podlegają ankiecie, albo dopiero przyjdzie na Ciebie kolej. W każdym razie ktoś tam jest bardzo naiwny albo bardzo głupi albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na tym świecie ludzie (nie tylko w krajach zamorskich), którzy lubią wypełniać ankiety.

Konto pocztowe z dobrym filtrem uchroni od tego typu wiadomości.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności