Skocz do zawartości

Dotacje na rozwój DG


Marches

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie czy ktoś słyszał o jakichś dotacjach (oprócz 8.1) na rozwój dg ? Na myśli mam konkretne założenia (np: biznes plan projektu) i dofinansowanie czy coś w tym stylu, ogólnie chodzi mi o rozwój działalności.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę temat. Interesował się ktoś dotacjami typu klik ? I czy ewentualnie znacie może jakieś osoby, które zajmują się "pomocą" przy tworzeniu tego typu wniosków?

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda super, ale przeczytaj uważnie warunki najpierw musisz zainwestować, a dopiero później przyznają ci do 50% dofinansowania(zwrotu). Mylę się? Ekstra, ale tylko na papierze. W praktyce jak już załatwisz sobie kasę z innych źródeł to po co jeszcze mają Ci przez tyle lat wtykać nos w biznes kontrolerzy i pilnować każdej wydanej złotówki? Generalnie mało opłacalne. No chyba, że ktoś lubi częste kontrole ! To akurat w Polsce podchodzi pod sport ekstremalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Lublinie się dowiadywałem i tak : sa dotacje z UE ale trzeba wyłożyć całą kasę a potem zwracają na podstawie faktur 50% i do tego pełno dokumentów trzeba wypełniać, starać się o ten 'konkurs" a potem jak pisał poprzednik pełno kontrol czy wydajesz pieniądze we właściwy sposób, czyli przykładowo chcesz 200k dotacji, wydajesz wszystko, masz na wszystko papierki itd i potem ci 50% zwracają, także jeśli ktoś dysponuje wolną kasą i nerwami to czemu nie, ale jeśli ktoś stara się rozwinąć firmę to niestety pozostaje własna praca i inwencja.

Do tego byłem w UP - dają 15k na stworzenie stanowiska pracy, tez papierki ale trzeba 2 lata zatrudniać daną osobę i to wydaje się być lepsze o ile zatrudnimy dobrą, poważną osobę.

Po tych wszystkich wycieczkach wiem tyle - umiesz liczyć licz na siebie

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotacja na stworzenia miejsca pracy to nie takie hop siup, oprócz papierków, poprawnie wypełnionego wniosku, zaświadczeń, umów i td musisz mieć lub blokadę pieniędzy na koncie (dają 19000 blokują 26000 na 2 lata!!!), oczywiste najpierw musisz wszytko to co chcesz kupić za własne pieniędzy( po zatwierdzaniu wniosku), jak gwarancja może być (poręczenie majątkowe 2 osób co nie są maleństwem lub spokrewnione z dochodem 1700+ZL), może być gwarancja bankowa, lub nie chcenie uznają weksel. Papierków sporo, są jeszcze ograniczenia co do wieku zatrudnionych osób. Prawie nie maja szans dostania dofinansowanie osoby co brali te kasę na rozpoczęcia działalności.

Wszytko pięknie oczywiście, tylko pomyśli sobie ze dostałeś już kasę zatrudniłeś jakaś dziewczynę a ona zaszła w ciąże i poszła na macierzyński.... Dla jednoosobowej firmy bez stałych źródeł dochody do może być lipa jak nic, bo lub oddać 26000 z powrotem do UP, lub zatrudni kolejnego pracownika a takiej pani płacić ustawowe świadczenia... Nie mówię że nie opłaca się, bo korzystałem i chyba jeszcze skorzystam, ale nie polecam firmom co nie maja przynajmniej minimalnego zaplecza finansowego, bo można wpaść w niezła pułapkę, zresztą jak z każdym tego typu dofinansowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej według mnie dla mikoroprzedsiębiorstwa po prostu wszystkie zlecenia brać na fv i potem wrzucać w koszty bo zatrudnienie takiej osoby to minimum 2k miesięcznie (razem z zusem, funduszami i podatkami) a za najniższa krajową mało kto chce pracować.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam głównie klientów z polecenia na SEO, stałych kilku letnich o których się nie martwię że zniknął , jak i z ogłoszeń (z ogłoszeń mniej a jak są to są takie ze za 100zł chcą pozycjonować np: ostatni fotografia ślubna warszawa, fotograf ślubny warszawa, wideofilmowanie warszawa, fotograf warszawa) czyli takie jaja i to za 100zł netto wiec od razu dziękuje i baj szukaj dalej może w SS się skusi albo Procreate bo widziałem ich kampanie reklamową, oczywiście to tylko skrajny przypadek bo nie raz się trafiają i grube ryby.

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem informacji bo w momencie gdy zakładałem DG u mnie w rejonie nie było dotacji na rozpoczęcie. O ile do tej się kwalifikuje i wg. osób, które się tym zajmują mam spore szansę na dofinansowanie to jednak się zastanawiam. Ja starał bym się o dofinansowanie w kwotach 20-30k głównie na sprzęt i oprogramowanie. Z tym, że właśnie pierw płacimy całość i dopiero później dowiadujemy się czy dostaniemy pieniądze. Trochę moim zdaniem to bez sensu jest... na dodatek przygotowanie wszystkich papierów i dokumentacji razem z biznes planem to koszt od 1k w górę dla osoby czy firmy, która się tym zajmuje. Tylko oczywiście musimy wszystko przygotować i zapłacić przed dofinansowaniem i znów nie wiemy czy te pieniądze nie pójdą na darmo bo nie wiadomo czy dofinansowanie dostaniemy i koło się zamyka.

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te dotacje itp. to tylko psucie normalnego rynku. Znam takich co dostali dotacje i przez dwa lata sprzedawali towar po cenach aby tylko sprzedać. Po dwóch latach zwinęli interes ale rynek swoimi działaniami popsuli. Takich firm z dotacjami pełno na allegro. Sprzedają towar w cenie zakupu, nawet nie liczą (może nie rozumieją) ile musza dopłacic dla allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności