Skocz do zawartości

polishlaw.org wyłudzenie


chez

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe na jakiej podstawie gość z polishlaw domaga się jakiejkolwiek opłaty

On nie domaga się opłaty za to, że reklamuje ten wpis tylko za to, że ten wpis przyspamował mu stronkę.

Na moje oko Wielki Pan Prawnik po prostu stworzył sobie stronkę o prawie na skrypcie wiki, chucha na nią i dmucha. Strona jest niezabezpieczona, więc automaty mają używanie.

Teraz są dwie opcje - albo koleś wyczuł biznes i próbuje wyłudzać kasę albo po prostu wkurza się, jak mu boty spamują i straszy karą.

Rozwiązanie jest tylko jedno - Pan prawnik powinien lepiej zabezpieczyć stronę, bo w takiej formie automaty zawsze będą mu ją rozjeżdżać. Straszenie karą

nic nie pomoże a udowodnienie komukolwiek, czegokolwiek potrwa latami a i tak skończy się umorzeniem sprawy. W tej formie to walka z wiatrakami.

Reasumując - nie ma co bić piany Panie Prawniku. Lepiej założyć wątek, zapytać jak skutecznie zabezpieczyć wiki przed spamem a później niech każdy dalej robi dalej swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Pan Kamil źle się za to zabrał - z tego co zrozumiałem chce aby odpowiedzialność ponosiła osoba, będąca właścicielem strony do której prowadzi link a nie osoba, która fizycznie ten link dodała. To chyba nawet w polskim sądzie nie przejdzie :)

Druga sprawa, jak pisze Darq skrypt przydałoby się zabezpieczyć - jednak Pan Kamil nie ma takiego obowiązku. Dla osób z PiO sprawy techniczne są dość zrozumiałe, jednak dla innych to często czarna magia. To trochę tak jak wyjść z domu i nie zamknąć za sobą drzwi...

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na miejscu Pana Prawnika tak nosa nie zadzierał, bo różne rzeczy mogą się dziać z tak młodą domeną.

Nie zwykły presell tylko porządne artykuły - btw wymienię się linkiem => PW...

Troche bardziej zwykły artykuły do przedruku...

A także Antyplagiat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też jesteście, człowiek sobie postawił dwie strony polishlaw.org i madeinlodz.com pewnie pod jakie MFA, a może nie, tylko to takie hobby, w who is podał swoje dane, a Wy mu jeździcie tymi swoimi zabawkami, byle by linka wrzucić. Nieładnie :)

@Mikeusz do cennika i regulaminu to jeszcze jakieś zabezpieczenie by sie przydało. Zabezpieczenie, które jednoznacznie stwierdzi, że wpis dodała osoba, która będzie fakturowana.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności