Skocz do zawartości

Ustawienia Thunderbirda


msiedlecky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś mam nie bardzo z moim thunderbirdem. Oczyścilem maile, w inboxie mam 2 wiadomoscie reszta jest czysta. Konto to gmail imap. Mimo to folder poczty zajmuje prawie 1,7 GB! Pliki kosz spam wszystkie itd *.msf zajmuja po 100+ MB. Coś zle ustawiłem. Jak ustawic by skasowane wiadomoście wylatywały i nie zajmowaly miejsca na dysku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Thunderbird po skasowaniu wiadomości nie zmniejsza wielkości swojej bazy danych. Dopiero 'porządkowanie' usuwa puste zapisy z bazy danych i zwalnia miejsce. Zresztą wiele programów w ten sposób działa - najpierw usuwanie, potem kompresja.

Ty też terefere!

Szkolenia językowe dla firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję! O to właśnie mi chodziło.

Od zawsze miałem wersje anglojęzyczne a tam zwie sie to "Compact" - Wbiło mi sie do głowy, ze to jakieś "spakowanie" będzie i wolniej będzie thunderbird chodził ze spakowanym,skompresowanym plikiem :) Sam sobie teorie ułozyłem :) Grzebałem w opcjach ustawieniach i nic nie mogłem z tym zrobic. Dziekuję za Pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności