Skocz do zawartości

Brak mi słownictwa - proszę o podpowiedź


krzys2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze być taka definicja:

Serwis internetowy – dokument lub zasób informacji umieszczony w sieci Web, do którego prowadzi domena internetowa, dostępny za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wyświetlany na monitorze lub urządzeniu przenośnym.

lub (która z tych 2. wersji lepsza, ewentualnie co poprawic):

Serwis internetowy – dokument HTML lub XHTML udostępniony w Internecie, dostępny pod domeną za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wyświetlany na monitorze lub urządzeniu przenośnym.

Domena - element adresu internetowego w systemie nazw domenowych (DNS).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją umowę redaguję raezem z prawnikiem i jak najbardziej są dostosowane do obowiązującego prawa w UE, UK i Polsce :-)

Niedawno pisałeś, że redagujesz z prawnikiem a teraz prosisz o pomoc na PiO.

Ten prawnik to pewnie pracownik prawa. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją umowę redaguję raezem z prawnikiem i jak najbardziej są dostosowane do obowiązującego prawa w UE, UK i Polsce :-)

Niedawno pisałeś, że redagujesz z prawnikiem a teraz prosisz o pomoc na PiO.

Ten prawnik to pewnie pracownik prawa. ;)

Co to znaczy: pracownik prawa?

Ponadto, redagowanie umowy to jest współpraca a nie czekanie na gotowy produkt.

Umowę redaguje mi: https://kancelaria-tw.pl/

I jest to kancelaria, którą mogę wszystkim polecić, bo to nie jest pierwsza umowa pisana przez nich i ze wszystkich byłem bardzo zadowolony. Miła współpraca za przyzwoite pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do pozycjonowania w wyszukiwarce Google serwis internetowy działający pod domeną ... według niżej wymienionej specyfikacji. Przy czym za pozycjonowanie uważa się działania wymienione w § 8 przedmiotowej umowy.

§ 8

W ramach pozycjonowania serwisu Wykonawca podejmie następujące działania:

  1. Zbuduje zaplecze linkowe (zaplecze linkowe jest wyłączną własnością Wykonawcy),
  2. Stworzy teksty reklamowe, celem umieszczenia na specjalistycznych portalach.
  3. ...
  4. ...

Oczywiście to nie wszystkie zapisy, ale na pewno załatwiają te sprawy o których wspomniałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,

skromnie to wygląda.

W tej chwili moja umowa ma 8 stron, stram się wszystko wazne w niej zawrzeć, ale cały czas cos nowego się pojawia.

Inaczej się podchodzi do umowy jak się ma 10 klientów, inaczej jak 100 a inaczej jak 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy prowokujesz dyskusję, ale 8 stron, to chyba przesadzasz.

Do każdego klienta można zastosować załączniki, a umowę sformułować ogólną.

Tak się zazwyczaj robi przy dużej ilości klientów.

Nie wiem czy prowokujesz dyskusję, ale 8 stron, to chyba przesadzasz.

Do każdego klienta można zastosować załączniki, a umowę sformułować ogólną.

Tak się zazwyczaj robi przy dużej ilości klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam, życie wymusza wprowadzanie zmian w umowie.

Teraz prawie strona doszła, bo pojawili się klienci którzy chcieli zrezygnować z części słów, inni chcieli zastąpić innymi, z tego tytułu trzeba było uwzględnic to w umowie, warunki wypowiadania, kary, terminy. Każdy klient jest inny i każdy wnosi nowe doświadczenia, a umową trzeba sie zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jedej osobie wystarczy umowa która sie mieści na jednej kartce, innym mało jest 8. kartek :-)

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zdefiniować zwroty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności