Skocz do zawartości

Zakup towaru na odsprzedaż w sklepie


patro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytania do osób które prowadzą własne sklepy internetowe, zależy mi na odpowiedziach osób, które mają z e-Commerce'em do czynienia na co dzień ;)

1. Czy zakupiony towar na odsprzedaż można użytkować samemu nie kupując go u siebie w sklepie? Przykładowo prowadzę sklep z rowerami, kupuje rowery i na jednym z nich jeżdżę normalnie. Czy takie coś jest legalne?

2. Jeżeli zakupie towar na odsprzedaż za kwotę 1000zł to czy mogę sobie sprzedać ten rower za 100zł? Czy jest to zabronione przez konkretnie jakieś paragrafy?

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do osób które prowadzą własne sklepy internetowe, zależy mi na odpowiedziach osób, które mają z e-Commerce'em do czynienia na co dzień ;)

1. Czy zakupiony towar na odsprzedaż można użytkować samemu nie kupując go u siebie w sklepie? Przykładowo prowadzę sklep z rowerami, kupuje rowery i na jednym z nich jeżdżę normalnie. Czy takie coś jest legalne?

2. Jeżeli zakupie towar na odsprzedaż za kwotę 1000zł to czy mogę sobie sprzedać ten rower za 100zł? Czy jest to zabronione przez konkretnie jakieś paragrafy?

1. Oczywiście że możesz, chyba że dana hurtownia ma zaznaczone w regulaminie że towar jest wyłącznie do odsprzedaży.

2. Tutaj podobnie, jeśli producent/hurtownik nie narzuca konkretnej ceny czy pułapu cenowego możesz robić co chcesz, z tym że przy ewentualnej kontroli mogą dopytywać dlaczego sprzedawałeś po zaniżonej cenie. - w ten sposób wykazujesz stratę co się przekłada na niższy podatek.

Szukasz reklamy? kliknij tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patro chyba pytał o coś innego.

Odpowiedź jest taka: jeżeli przy zakupie rowerów odliczasz sobie vat i większość sprzedajesz a z jednego korzystasz i jest on na stanie magazynowym firmy, przy zamknięciu DG (bo do tego momentu rower jest na stanie magazynowym) musisz zwrócić vat za ten rower (czyli przestaje być on vatem naliczonym).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar handlowy księgujesz inaczej niż towar na potrzeby firmy. Np. handlujesz monitorami to w inny sposób księgujesz monitory na magazyn, a w inny monitor do komputera firmowego. Teoretycznie jeśli masz na magazynie 100 rowerów to nie ma szans dojść, że sobie jednym z nich jeździsz prywatnie, ale pamiętaj, że taki rower na stanie zwiększa Ci wartość remanentu więc i podatek (potem po latach do odzyskania).

Najlepiej jednak po prostu znaleźć logiczne uzasadnienie używania tego roweru w firmie i tyle. Jeśli masz sklep netowy to wrzuć opcję własnej dostawy kurierem rowerowym w promieniu powiedzmy 2 kilometrów i tyle. Rower potrzebny, a jeśli raz w roku ktoś realnie zamówi to się przejedziesz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, z rowerami był tylko przykład i raczej nie ma szans żebym dał rade jakoś uzasadnić używanie tego przedmiotu.

A można sprzedać w sklepie internetowym produkt warto 1000zł za 1zł? Są jakieś przepisy które to regulują? Jak jest to rozwiązane w sklepach których drugi produkt jest w gratisie bądź druga rzecz za złotówkę? :)

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności