Skocz do zawartości

Firma - ryczałt czy zasady ogólne?


fuqs

Rekomendowane odpowiedzi

Zatrudnienie ksiegowej tez kosztuje.

Kosztuje ale się opłaca. Ty masz zająć się rozwojem firmy, księgowa sprawnym rozliczaniem. Jeśli będziesz zajmował się wszystkim w firmie to daleko nie zajedziesz.

Polecam poszukać biura księgowego, które posiada licencję MF i ubezpieczenie OC. Wówczas będziesz mógł spać spokojnie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a jak chodzi o rachunek uproszczony to wcale niie wystarcza... po prostu firmy sa nastawioine na magiczne slowo faktura VAT i naprawde majac wybor na rynku, w 90% przypadkow wybiora tego kto daje faktury.

i tu się mylisz.

Po pierwsze nie wszystkie firmy i instytucje są VAT owcami a więc nie wszyscy ten VAT odliczą, zatem będziesz tańszy od konkurencji o 23%

Po drugiej nawet jak firma jest VAT owcem to woli rachunek ponieważ od razu nie płaci VATu.

Jak księgowa spieprzy, to będą ganiać biuro rachunkowe nie Ciebie.

Czy jesteś w 100% o tym przekonany? Pytam jak najbardziej poważnie.

Ty odpowiadasz za księgi, nie księgowa.

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda normalna firma woli rachunek, a nie f-re vat zakładając, że usługa jest naprawdę tańsza o ten potencjalny vat (niekiedy ciężko to porównać).

Co do odpowiedzialności biura rachunkowego (nie każdego) to jeśli dobrze się orientuje, wygląda to tak, że ty jesteś normalnie za błędy ścigany, a ew potem po zakończeniu sprawy między tobą a us, załatwiasz sobie odszkodowanie z oc biura.

Ale tak czy siak, olej samodzielną księgowość bo to nie ma sensu. Listy też sam wozisz, czy jednak idziesz na pocztę? 100-150 zł to stawka w dużych miastach za małą firmę, w mniejszych znajdziesz taniej. Nikt Ci nie karze mieć biura/księgowej w miejscu zamieszkania. Ja mam biuro rachunkowe w mieście oddalonym o ~80km, a ostatni raz ich na oczy widziałem chyba z 2-3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale naprawde rzadko kiedy mozna spotkac kogos kto nie żąda faktury (mowie o firmach). najczesciej dziala tu czynnik psychologiczny. anwet jak powiedzmy bede mial cene nizsza o vat od konkurencji to i tak firma wybeirze konkurencje z faktura.

a co do ksiegowosci to co sadzicie o ksiegowosci online typu infakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przecież o tym jaki dokument wystawisz klient dowiaduje się na końcu. Nie mówię o tym, żeby celowo kogoś w błąd wprowadzać, sam jestem na vacie przez obrót więc nie mam tego problemu, ale nie raz kupuje u kogoś usługę, ktoś podaje cenę netto i dostaję potem wg ustaleń rachunek na taką kwotę. A czy jest na nim vat czy nie ma to mi bez różnicy i nigdy nie miałem pretensji do firmy, która mi taki dokument wystawi.

Pamiętaj, żeby otwierając firmę oduczyć się operowania kwotami brutto - to nikogo nie obchodzi. Idziesz z ofertą wykonania strony i przedstawiasz ofertę powiedzmy 1000 zł netto i tyle.

Sam w życiu trochę stron klientom zrobiłem i nigdy przed samym rozliczeniem nie było żadnej mowy o typie dokumentu jaki będzie wystawiony, każdego interesowała cena netto i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytają o FV w sensie legalnosci prowadzenia firmy, a nie samego VAT. Wiele wiele firm nie jest na VAT i nie widze problemu. Do tego jak ty nie bedziesz na VAT to VAtowcy nie traca a ci co nie sa na VAT zyskują ;) Według tych Twoich teorii tworzenie strony przez firme bez VAT dla firmy baz VAT jest o 23% tansze ...

search_auditor_500x80_bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu większość ludzi używa słowo faktura co może znaczyć także rachunek. Nie jest to istotne czy to faktycznie faktura VAT czy rachunek uproszczony, słowo faktura jest bardziej popularne, zapewne dlatego że podatników VAT jest więcej.

RĘCZNE PROFILE - CO.UK oraz PL - Najlepsze linki w sieci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, poczytaj sobie w tym temacie wypowiedzi m.in. jeza i moje:

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/159911-podatki-vat-a-baza-noclegowa/

Są wyjątki jak np. wyłożenie dużej kasy na inwestycje jednorazowo, ale jeśli mówimy o normalnej, przeciętnej firmie to nigdy się vat nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o księgowość, to tak jak pisali 100-150zł

Moja mama ma sklep papierniczy, faktur, ja wiem... z 50 maksymalnie miesięcznie i płaci 150zł we Wrocławiu, niczym się nie przejmuje, księgowa upoważniona w urzędzie i od 3lat, jeszcze tam nie była :)

Zatem nie warto, za tą kwotę się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wszystkim za pomoc. Zdecydowalem sie pojsc za Waszymi radami i wziac zasady ogolne oraz skorzystac z uslug taniego biura rachunkowego.

Z tym ze jesli wchodze w spolke cywilna z moim wspolnikiem to nie bedziemy placic podwojnie za rachunkowosc? mam na mysli to, ze dochodowy kazdy z nas musi placic osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się z daleka od spółki cywilnej. Może gość trochę dramatyzuje, ale generalnie w sieci jest sporo podobnych przykładów:

https://forum.przyjaznyinwestor.pl/post18580.html#p18580

To już lepiej w sp zoo zainwestować, przynajmniej zus wam całkowicie odpadnie. A jak nie chcesz kosztów to zwykła dg na Ciebie, a ze znajomym jakaś umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności