Skocz do zawartości

wydajność copywriterów


jatylkoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zapewne wielu z was zatrudnia copywriterów , zarówno na zlecenie , lub na etet, albo też na darmowe praktyki. Sam obecnie korzystam z usług kilku copywriterów do pisania opisów do katalogów / na zaplecza itp. Wszystko byłoby ok , ale nie kiedy ludzie nie mają czasu , więc na teksty muszę czekać. A wiadomo czas to pieniądz tak więc, dziś postanowiłem podliczyć ile miesięcznie wydaję na tego typu zlecenia , wyszła kwota, która w sumie mogła by być ładną pensją dla studenta.

I tu właśnie pytanie do osób które zatrudniają swoich copywriterów na pełen/pół/ćwierć etatu , jaką oni mają wydajność. Ile tekstów są w stanie napisać w ciągu 1 dnia / mc ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

P.S jeśli to nie tajemnica napiszcie również ile im płacicie.

Dieta kopenhaska -najskuteczniejsza dieta !

Najnowsze stylizacje modowe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wszystko zależy od osoby i od stażu pracy/zorganizowania reszty życia. Jeśli ktoś jest dobry, spokojnie w ciągu dnia napisze 80-100k znaków, ale większość pisze 20-40k. Patrząc na to zastanawiają mnie zawsze stawki, w jaki sposób komuś opłaca się pracować cały dzień jeśli bierze np. złotówkę za tekst.

@jatylkoja "Wszystko byłoby ok , ale nie kiedy ludzie nie mają czasu , więc na teksty muszę czekać." - u nas masz w 24h, a jak nie to zwrot 80% środków :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze 5-12 tekstow na godzine

To nie jest niestety takie proste. Zapewne wspomniana Pani ma po tym maratonie co najmniej kilka minut przerwy. Praca copy na poważnie jest bardzo ciężkim kawałkiem chleba. Nie da się tutaj pisać taśmowo jak robot. Braki w wiedzy trzeba uzupełniać na bieżąco, a to zajmuje bardzo dużo czasu.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny seotekstowiec pisze 30k znaków dziennie, rekordziści dochodzą do 100k. Co do cen, można znaleźć ludzi w cenie 1,00-1,40zł / 1000 znaków.

Często są to ludzie młodzi, którzy przykładowo nie zdają sobie sprawy z tego że jak ma ich nie być przez kilka dni to powinni zawiadomić zlecającego. Czasem jest tak że jest szybki termin wysyła się zlecenie a po tydodniu się okazuje że był na wakacjach i nie raczył o tym wspomnieć, a zlecenie było wczesniej wysłane.

Ogólnie zarządzanie grupą seocopywriterów to droga przez mękę, oczywiście jest wiele solidnych osóc, ale przy dużych zlecenieach nie wyrabiają i trzeba szukać innych.

Zauważyłem że ogólnie lepiej w tej branży sprawdzają się Panie.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerdi - z tymi Paniami się nie zgadzam. Tym bardziej, że wiele tematów kobieta nie chce się tykać, takich typowo męskich (ale to tez zależy kto co chce).

Ale zgadzam się, że naprawdę długo trwa szukanie writerów na których naprawdę można polegać. W międzyczasie zawsze ktoś Cie zrobi w ch... (znaczy się w bambuko).

Stawka nie ma nic do rzeczy ale oscylują one od 1 zł do 3-4. Wyższe stawki uważasz za wygórowane bo w 1k znaków (które najczęściej są zlecane) raczej nie da się napisać fajerwerków więc szkoda tyle płacić. Choć w swojej karierze miałem raz ofertę od jednego debila, który sobie zażyczył 26 zł za 1k znaków (i jak zapytałem za co tyle mam za płacić to dostałem odpowiedź: trzeba się cenie).

Na tym forum znalazłem do tej pory 3 writerów z którymi współpracuję i jestem bardzo zadowolony. Reszta to po prostu dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu trafiłem na solidne Panie.

Zgadzam się że ciężko znaleźć solidne osoby, na kilkanaście osób którym wysyła się jakieś teksty na próbę, zazwyczaj z 2-3 decyduje się współpracę.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ja wolałbym zatrudnić sobie kogoś na stałe, aby mieć go cały czas na oku, planuję w tym roku rozszerzyć działalność swojej firmy i będę potrzebował osoby dla której pisanie notek do prasy , czy też skutecznych tekstów sponsorowanych nie będzie stanowiło żadnego problemu. Jestem w stanie nawet po okresie próbnym zainwestować w taką osobę i powysyłać ją różnego rodzaju kursy odnośnie redagowania takich rzeczy. Dlatego teraz dopóki potrzebuję jedynie takiej osoby do tekstów typowo zapleczowych mogę sobie pozowlić na szukanie tej "perełki" w którą później zainwestuję :)

Dieta kopenhaska -najskuteczniejsza dieta !

Najnowsze stylizacje modowe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia to powiem, że wspomniane 30k znaków jest łatwe do osiągnięcia gdy tematyka artykułów jest nam dobrze znana. Gdy ktoś mi zleca artykuły związane z medycyną, prawem lub gospodarką to ma to w ciągu paru h, gorzej jest gdy tematyka jest ledwo 'liźnięta'. Nie powiem, gdy dostaje się coś nieszablonowego to pisze się mniej dynamicznie, czas na zagłębienie się w temacie też trzeba mieć.

Poruszając kwestię ceny zawsze trzeba dopasować ją do tematyki. Jednakże przy dość wąskiej i specjalistycznej tematyce ceny można ustalać na poziomie 5-10 PLN za 1k znaków.

Specjalista ds komplikowania spraw prostych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia to powiem, że ...

przy dość wąskiej i specjalistycznej tematyce ceny można ustalać na poziomie 5-10 PLN za 1k znaków.

Chyba żartujesz? Za arty specjalistyyczne płaci się nieraz i po 50pln za tysiąc znaków. Jeśli piszesz jak twierdzisz z doświadczenia to nie jesteś copywriterem tylko preclowiczem. Temat jest o copywriterach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za specjalistyczne teksty do precli płaci się tyle samo co za łatwiejszą tematykę, zawsze ustalam, że cena jest niezależna od tematyki.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym pisał np. o budowie silników okrętowych bądź budowie promów kosmicznych nad wyższą stawką mógłbym się zastanowić. Poruszając się w swojej tematyce więcej niż 10PLN nie biorę bo wolę mieć stałe grono klientów, którzy w tej cenie zawsze przyjmują materiały z otwartymi rękoma, niż czekać tygodniami na sprzedaż jednego artykułu za 50 PLN za 1k znaków.

Specjalista ds komplikowania spraw prostych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czemu tu poruszacie w ogóle precle? Nie mam nic przeciwko preclowiczom, ale o nich łatwiej niż o poważnych copywriterów, którzy są w stanie napisać fachowe artykuły dla ludzi. A taki artykuł nie kosztuje 5 zł za tysiąc znaków.

Np budownictwo, bez lania wody, art o tym jak stawiać fundamenty. Preclowicz może i napisze za te 5 zł o tym, że "fundamenty są bardzo ważne bo cośtam cośtam', ale fachowiec napisze o tym, że zbrojenie powinno być takie i śmakie, głębokość kopania taka i taka, styropian grubości x żeby utrzymać ciepło.. i doda masę innych informacji.

Przykład o budowie silników okrętowych jest z xxxx wzięty bo tu wiesz o czym masz pisać i w jakim zakresie się dokształcić. W tematyce fachowej copywriter nawet nie wie czego musi się dowiedzieć, musi przerobić masę materiałów żeby w ogóle zajarzyć temat.

Zawodowych copywriterów na pio niestety nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności