Skocz do zawartości

Składany komputer


Herkules

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam się na tym, jak złożyć kompa, prędzej wymienię lampę w starym telewizorze z kineskopem, interesuje mnie najprostsza konfiguracja może być z linuxem (oby tylko ++CAD 2012 działał lub starszy ) no i śmigał internet, więcej wymagań nie mam (sprzęt typowo do garażu) ktoś prowadzi tego typu sprzedaż, strony? (ale by nie było wskazówek, tylko gotowe rozwiązanie) patrzyłem na allegro tam za 200 zł z gwarancją na 2 lata czy rok tam "jestem zielony w tych sprawach" wszystko co kupowałem to nowe zestawy

https://allegro.pl/dell-gx260-p4-2-4rokgwarancji-xpcoa-office-wroclaw-i2629755325.html

tak jak pisałem, to ma być do garażu, by w ciszy sobie rysować

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet jest nieograniczony (powiedzmy 500-700 zł to mało bo się nie znam?), chodzi o to, że chce złożyć komputer, z cichym i trwałym wiatrakiem (mnie tam nie obchodzi żadne granie itd,. ma śmigać net oraz można było sobie spokojnie DTRki samemu robić - Dokumentacje Techniczno ruchowe), plus ewentualnie czymś słabym, wspominałem, to ma być sprzęt do garażu (ale by w nim wspomniany program działał) ja nie mam świadomości ani wiedzy, jak się takie coś składa (wiem, że cd rom nie jest mi potrzebny) no i z rok gwarancji panowie

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś to strasznie stara konstrukcja - nie opłaca się tego kupować.

Stara ale do programu ++CAD 2012 wystarczy.

Wymagania systemowe zalecane:

  • Windows Vista, XP, Windows 7
  • Procesor 1 GHz klasy Pentium
  • RAM 128 MB (dla Windows XP)
  • RAM 512 MB (dla Windows VISTA)
  • 50 MB przestrzeni na dysku twardym

Tamten komputer chodzi jak odkurzacz więc ciszy nie będziesz miał

Mam taki jeszcze w domu i chodzi ciszej niż nowy PC który kupiłem 6mcy temu.

Jeżeli masz zamiar kupić nowy, porządny komputer z cichym (niesłyszalnym) zasilaczem i wentylatorem na procesorze to musisz się liczyć z wydatkiem większym niż 1000zł (mowa o samej "budzie" bez monitora). W zamian dostajesz sprzęt który ma 24-36 mcy gwarancji producenta (na różne podzespoły są różne okresy gwarancyjne).

Jeżeli chcesz się brać za używane komputery to weź pod uwagę że owszem, maja gwarancję, ale gwarantem jest sklep sprzedający komputer, a nie producent (tak jak w wypadku podzespołów nowego kompa). Jeżeli coś Ci się w takim dellu spieprzy to mogą być problemy z wyegzekwowaniem gwarancji. Z drugiej strony sam kiedyś miałem używanego della (kupionego za około 250zł) i nie mogę rzec złego słowa - korzystałem 2 lata. Również z używanego della korzysta aktualnie mój brat i jest zadowolony.

Będziesz korzystał tylko z ++CAD 2012 czy również np z Autocad 2012 ? Sam ++CAD 2012 jest programem windowsowym, wiec na linuxie nie pójdzie, ale ogólnie ma skromne wymagania więc używany dell da rade (np taki: klik - sprawdzona firma). W linku który podałeś komputer ma tylko 512mb ram, a to nie wystarcza nawet do komfortowego przegladnia internetu (kilka zakładek i komputer się powiesi) dlatego proponuje kompa z 2gb ram + windows XP. Jeżeli projekty które będziesz robił na tym kompie są dla Ciebie ważne nie zapomnij o jakimś backupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności