Skocz do zawartości

Spółka Ltd (w Anglii)


Tler

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem taki temat tutaj na forum, na innych też czytam, ale jeszcze mam pytania i może komuś nie sprawi problemu odpowiedzieć na nie - w sieci trzeba mocno przekopać się przez wasze zaplecza o tej tematyce :-P

Chcę założyć Ltd w celu ułatwienia sobie działalności na teraz, później pomyślę o z o.o., ale nie zamierzam nawet na dzień wyjeżdżać do UK - mam jednak tam kogoś zaufanego aby wziąć go to spółki, jeśli będzie to potrzebne.

- czy jest sposób aby posiadać fizyczne biuro w Polsce i nie trzeba byłoby tego opodatkować w US?

Czytałem że można mieć punkty informacje, magazyny itp, - i czy można biuro jakoś pod to podciągnąć? Chciałbym utworzyć 2 biura wirtualne (po kosztach - tylko na rejestrację firm, udzielenie adresu itp.; bez wizyt w "placówce"); ewentualnie będzie tam biuro pod usługi IT.

- tak naprawdę jak najłatwiej zarejestrować Ltd, aby nie korzystać z pośredników z adresami pod firmy?

- czy wspólnik w Anglii dałby mi jakieś możliwości, jako że będzie tam stałym rezydentem? Na Goldenline robijają się tylko o jednoosobowych spółkach osób przebywających w Polsce.

A może ktoś wie jak sprawa wygląda przy zakładniu spółek w Macedonii? Mało o tym w sieci, a chyba jest swobodniejsza wolnośc gospodarcza i koszty są niskie.

Szablony do PrestaShop: https://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec:

wspolnik - musisz mu ufac w 100000%, dlaczego?

- musi znac twoje cale know how - moze sadownie wyegzekwowac od ciebie wiedze

- musisz mu placic dywidendy - teoretycznie mozesz zrobic tak ze sobie 99 akcji, a jemu jedna akcje, ale imo to zawsze jest ryzyko

- biuro musi byc w uk

- musisz w teorii byc 180 dni w uk czyli osrodek zycia w uk

- zalozenie ltd bez posrednikow to 10 minut doslownie online, wybierasz nazwe, wpisujesz adres, dyrektora, sekretarza (nie obowiazkowo, ale czesto wspolnika sie bierze na to stanowisko), liczbe akcji i ich podzial i gotowe. kosz nie pamietam, ale cos typu 20 funtow

ltd sie oplaca jak zarabiasz wiecej, i wkrecasz swoja rodzine, bo wtedy wyciagasz kase bez dochodowego. ale nie przez "znajomych wspolnikow" ;) poza tym, w razie kontroli musisz udowodnic ze jak komus placisz pensje do (9k funtow bez podatku rocznie) to on cos faktycznie robi. dywidendy placisz akcjonariuszom. do ok 30k bez extra podatku.

pamietaj ze:

koszty rachunkowosci sa wysokie - korp tax niektore firmy biora nawet 1.5k f za rozliczenie

edit: jesli wspolnik jest zaufany to zakladasz firme na jego adres i juz masz biuro. nie musisz placic za wynajem

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podany adres jako siedziba Ltd. jakoś szczególnie sprawdzają i dochodzą dodatkowe formalnosci/płatności związane z tym adresem? Czy tylko to służy do korespodencji i rozliczeń z odpowiednim urzędem?

Wspólnik to brat - zastanawiam się jednak, czy jeśli będzie on w spółce to wyjdzie mu to na rękę w Anglii czy odwrotnie.

Nie wiem czy pomysł wypali, więc próbuję to urządzić po jak najmniejszych kosztach i zobaczę co wyjdzie w praniu.

Dzięki za pomysły.

Szablony do PrestaShop: https://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uk kontrole to bajka. urzednicy sa dla ciebie, nie ty dla nich.

adres mieszkania to moze byc normalny adres firmy. nawet w koszty sobie wpisze brat czesc rachunkow i wynajmu

jesli brat pracuje w uk na etacie i bedzie miec firme to wejdzie na wyzszy podatek jesli bedzie mu placic. jesli nie bedzie miec pensji i dasz mu np 1 akcje to spoko

zalozenie jest proste i tanie. do 80k nie masz obowiazku vatu rejestracji

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie rozwiązanie byście proponowali dal kogoś kto jest gotów założyć spółkę z o.o. w celu m. in. oszczędności na zusie ale jeszcze taniej ?

Obecnie z o.o. kosztowałoby mnie 600zł rejestracja online, 170zł za dekl. płatnika VAT, program do pełnej księgowości (poradzę sobie bez problemu samemu) ok 1300zł. czyli w sumie ok 2000zł + 5k początkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno maja sie zabrać za te spólki

jak się to dobrze rozegra prawnie i się zbytnio nie afiszuje (plus ma się za klientów podmioty z UK) to można bardzo fajnie to załatwić nawet zarządzając tym z Polski

warto jednak pamiętać o tzw rezydencji podatkowej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakieś firmy które zajmują się zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczych czy też spółek w UK !?

Myślę nad przeniesieniem tam swojej działalności.

Kompleksowe usługi  cykliniarskie: Cyklinowanie i  układanie parkietu we Wrocławiu i okolicach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znacie może jakieś firmy które zajmują się zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczych czy też spółek w UK !?

Myślę nad przeniesieniem tam swojej działalności.

Tak, np.

https://ltdconsulting.pl

, a co do bajek opisywanych w tym wątku trzeba to zdementować . Oto porada podatkowa dla osób, które przebywaja na codzień na terenie Polski i powiedzmy 3-4 razy do roku jadą na Wyspy w celu organizacji posiedzenia zarządu.

Szanowny Panie,

Od maja 2013 prowadzę spółkę LTD. ( limited ) bez oddziału w Polsce. Świadczę usługi niematerialne związane z marketingiem internetowym, doradztwem i consultingiem, a także sporządzaniem opracowań naukowych i udzielaniem porad imigracyjnych dla Polaków, zamieszkujących na terenie Wielkiej Brytanii , Irlandii, a także rozsianych po całym świecie. Są to usługi internetowe , nie ma produktu , nie ma biura, nie ma oddziału i fizycznej obecności.

Płatności dokonywane są tylko i wyłącznie przelewem w walucie PLN lub GBP. Jednak pewna część (25%) transakcji to klienci z Polski. Moim zdaniem nie ma przesłanek do rejestracji oddziału w formie polskiej sp. z o.o. , ponieważ nie znajduje się tutaj żaden zakład, a osobiście jako dyrektor pracuję gdzie popadnie
icon_smile.gif

Posiadam strony w językach obcych, np. dane osobowe usunięte oraz możliwośc płatności PayPalem. Jednak rachunki bankowe mam również w Polsce, a nie w Wielkiej Brytanii.

Czy polski fiskus może się do tego przyczepić skoro założyłem LTD w celu ekspansji na rynki zagraniczne, a pewien ułamek przychodu jest z Polski?

Kolejna moja wątpliwość to otrzymywanie faktur od podwykonawców z Polski. Moja spółka LTD. jest zwolniona z podatku VAT ( podmiotowo ) i nie posiada numeru VAT UE – co dla polskich księgowych jest w ogóle nie do przyjęcia – a tak jest, w Anglii nie ma czegoś takiego jak NIP .

Jeżeli zamawiam na spółkę usługę , a usługa ta objęta jest 23% podatkiem VAT – odmawiają napisania na fakturze VAT ZWOLNIONY z uwagi na WNT czy też WDT.

Proszę o poradę.

Odpowiedź doradcy podatkowego :

Jesteśmy członkami Unii i fiskus nie może zabronić zakładania firmy poza granicami kraju. Nie zwalnia to jednak z licznych obowiązków podatkowych.

Osoba prawna, jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Ltd), i osoba fizyczna to dwa zupełnie odrębne byty, nawet wówczas gdy ta ostatnia jest udziałowcem i członkiem zarządu spółki.

Z punktu widzenia podatku dochodowego (....) czytaj więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności