Skocz do zawartości

wielka moc małej liczby linków


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie strona: list.ovh.org/biznes.html, która od wieków całych okupuje TOP1 dla frazy "biznes plan". Właściwie jest to podstrona archaicznego już serwisu stworzonego przed 10 laty. Zastanawia mnie, co tą stronę trzyma na owej TOP-owej pozycji? To bez sensu. Poza wiekiem domeny nie widzę niczego znaczącego. Ahrefs.com pokazuje niecałe 300 BL. Z tego co widzę raczej śmieciowych. Jak popatrzeć na strony znajdującej się poniżej np. www.atfconsulting.eu z 4 tys. BL, to muszę przyznać, że wykracza to poza moje pojmowanie. Wygląda to tak jakby zamarzł TOP dla tej frazy... Macie jakieś pomysły? Może to ja nie widzę czegoś oczywistego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokumenty PDF i DOC zawierają bardzo dużo tematycznej treści, która w oczach Google może wydawać się bardzo wartościowa i mogą one być traktowane jako integralna część tej strony.

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrzcie na to: https://www.google.com/insights/search/#q=biznes%20plan%2Cpozycjonowanie&geo=PL&date=today%2012-m&cmpt=q

Ta fraza ma tylko o 2% mniej wyszukiwań niż słowo "pozycjonowanie"!!! Wiecie jaki z tego ruch?

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.


Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu popatrzycie na konkurencyjność fraz :kwasny:

Przy tej konkurencji z 300 BL, to ta strona jeszcze 5 lat będzie okupować TOP1.

Tylko że www.atfconsulting.eu ma 2 kilko BL z anchorem "biznes plan"... Nawet druga Wikipedia ma 700 BL, a chyba prestiż Wikipedii powinien zdystansować tego typu stronę. Obserwuję jeszcze kilka tego typu kwiatków. (Na szczęście jestem posiadaczem jednego z nich) Co ciekawe jest to niewzruszone na wszelkiego typu czarno-białe zwierzątka.

Co do dokumentów PDF i DOC rzeczywiście może być coś na rzeczy. Mam domenę, pod którą zawiesiłem roboczo dokument PDF jako podstronę. Dodam tylko, że dokument nie związany w żaden sposób z tematyką strony. Z tego co ostatnio widziałem strona główna wyświetla się w wynikach na frazy tego dokumentu, choć sama nie zawiera ich w treści, poza tym dokumentem PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego kwiatka nie wskażę rzecz jasna, nie chcę żeby mu się coś przytrafiło. ;-)

Co do innych kwiatków, zwraca moją uwagę fraza: "dotacje" Na dzień dzisiejszy www.dotacje.org na pierwszym miejscu, podczas gdy Portal Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na dwójce. Dysproporcje linków znaczne, nie mówiąc o wiarygodności tych dwóch stron. Ale to dopiero po ostatniej "poprawie jakości wyników" się stało, więc nieco inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności