Skocz do zawartości

Sony i Search Lab - FAIL - jak nie żebrać o linki :)


shpyo

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka do PL jeszcze nie dotarła kultura i jasność komunikacji (zaznaczam, że obustronna) pomiędzy agencjami i blogerami. Z angielskich agencji od czasu do czasu dostaje propozycje artykułu z linkiem , pominę cenę za to bo wiadomo różnica rynkowa. Najważniejsze, że z jednej strony jest propozycja a z drugiej strony brak obrażania sie na zasadach "nosz kuźwa mnie "gwieździe" proponują cos takiego ??"

W PL wśród blogerów niestety w większości popularna jest postawa "wyżej sr** niż tyłek ma" a z drugiej strony niektóre propozycje są śmieszne i przedstawiane lekceważąco w nadziei, że bloger padnie na kolana w podzięce za za saszetkę próbki proszku do prania ....

Z własnych przykładów:

Miałem/mam do porozdawania kupę gadżetów (śerednio jedna "paczka do porozdawania" to kilkaset zeta plus parę groszy na ewentualna wysyłkę . I co ? Zero odzewu bo nasze gwiazdy i gwiazdeczki kurw*** za Lexusa dopiero tyłkiem ruszą ;) (nie piszę o jakichś tam top blogerach).

Z drugiego bieguna:

Przedstawicielka jednej agencji poprosiła o publikację - wiedziała, że to kosztuje 50 zeta na fundację pani Anny Dymnej - zaczeła coś pieprzyć o rachunkach, srunkach, umowach zleceniach i tym podobnych, - grzecznie napisałem, że jak firmy nie stać na datek na fundację to bardzo mi przykro (bo ja nie mam czasu bawić się w papierkologię)

Reasumując wszystko zależy od formy komunikacji - z jednej strony brak jasności propozycji a z drugiej "foch gwiazdorski" ... ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No jasne, zapytać zawsze można, ale w jasny i klarowny sposób, a nie kombinować.

Czy autor tego jakże nie etycznego pytania dostał odpowiedź? Czy jakikolwiek adresat próbował się porozumieć z autorem w celu np. wymiany artykułów, współpracy etc.?

W Twoim artykule nie widzę o tym wzmianki. Wiem, że łatwiej jest obsmarować działania niż dojść do porozumienia.

Dla mnie jest to zdecydowanie jeden z elementów zdobywania linków, typowe White Hat SEO zalecane przez G. :)

Okazuje się, że część ludzi z branży nie odrobiła lekcji.

Edit:

PS. Po 10 latach pozycjonowania i ja chyba muszę zacząć pisać bloga, kilka $ drogą nie chodzi. ;)

Dziwnie chętnie bronisz agencji która jak widzi każdy strzeliła babola i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim artykule nie widzę o tym wzmianki. Wiem, że łatwiej jest obsmarować działania niż dojść do porozumienia.

Nie jest to istotne. Istotny jest tutaj sposób podejścia do sprawy.

Istotne jest obiektywne podejście do sprawy a nie tylko z pozycji "obrażonej gwiazdy" ;)

Dziwnie chętnie bronisz agencji która jak widzi każdy strzeliła babola i tyle.

Ja nie widzę strzelenia babola , widzę za to czepienie sie do kilku słówek i sformułowań

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, cała sprawa jest banalnie prosta - szukali darmowych miejscówek na linki :)

Zakładam, że dają dobry content za linka w treści prosty deal. A czy nazwiemy to wpisem sponsorowanym, reklamowym czy gościnnym nie ma dla mnie większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym artykule nic nadzwyczajnego, ani nic co mogło by wprowadzić mnie w taki stan ekscytacji jak niektórych tutaj. Uważam to za normalny sposób zdobywania linków, natomiast bloger jak zwykle zrobił wokół siebie sensacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma się co ekscytować. Po prostu koleś wysłał dość pokraczną prośbę, pisząc np.

Ponieważ jestem zainteresowany tematyką najnowszych technnologii, prowadzę w tym kierunku własne badanie rynku oraz zbieram ciekawe informację na temat różnych produktów. Podczas tego badania natknąłem się na Pańskie posty o różnych nowościach technicznych, które uznałem za szczególnie interesujące. Bardzo zależy mi na tym aby wyniki mojego badania zostały dostrzeżone i ocenione tylko na najlepszych blogach.

Zapewne wysłał to do wielu blogerów, ale akurat trafił na gościa, który trochę o branży ma pojęcie i się wyłożył.

Gdyby chodziło o pozycjonowanie małej lokalnej firmy, to Playr maila by olał i nie byłoby tematu. Cały szum powstał tylko dla tego, że chodziło o Sony. A w przypadku tego kalibru klienta takie metody są dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już zmieniłeś nazwę firmy na swoim blogu. Pisząc blogaska polecam zamieszczać tylko sprawdzone informacje, inaczej można nabawić się kłopotów. Radzę usunąć także logo firmy ze swojego bloga.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to google za coś takiego (a nawet lżejszego) dało sobie samo filtra (dokładnie witrynie google chroma). Czy także w tym wypadku możemy liczyc na cos takiego?

Za co? Za zwykłą prośbę o publikację wpisu?

Problem byłby właśnie wtedy, gdyby proponowali za to kasę, a w tej sytuacji jest to zwykła prośba o możliwość opublikowania tematycznie powiązanego z blogiem artykułu. Jak bloggerowi tekst nie będzie odpowiadał to podziękuje, jak mu się spodoba - opublikuje.

Olewaj nasze zasady -dajesz nam kasę to możesz.

Możesz zacytować mi te Googlowe zasady, które są łamane w przypadku bezinteresownej publikacji wpisów gościnnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacytować mi te Googlowe zasady, które są łamane w przypadku bezinteresownej publikacji wpisów gościnnych?

Pewnie informacja była na jakimś 'hangoucie' :) i przespałaś to :) :). Zapewne tłumaczyli tam też jaką metodą rozpoznają czy to była metoda 'bezinteresowna', czy 'interesowna'.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o HO ;-) to sam Mueller polecał kontaktowanie się z właścicielami tematycznie powiązanych serwisów, zachęcanie do zapoznania się z nim i jego podlinkowania. To miał być jeden ze sposobów, a jaki on sam rozpocząłby promocję swojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności