Skocz do zawartości

Grypa szaleje...


Stanleyek

Rekomendowane odpowiedzi

Setę na grypę ;) panowie, widziałem już takich, co pili setę, dopadała ich gorączka, która prawie ich zabijała wraz z tą setą, więc tutaj ostrożnie

Grypa jest jedną z tych chorób, które trzeba wyleżeć, inaczej dopadną nas powikłania, a tutaj nie ma już żartów :)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie wszystkie wasze porady są dobre na początek choroby, gdy nie wiadomo jak się rozwinie. Jak po gdzieś tak 3-4 dniach nie przejdzie, to lepiej iść do lekarza. Ja dostałem antybiotyk, bo z przeziębienia zrobiło się i zapalenie ucha i angina i nie wiadomo, co jeszcze. Krótko mówiąc nie czekaj za długo, jak nie puszcza przez najbliższych parę dni, to ryzykujesz gorsze powikłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziółka są dobre. Gdy poczuję pierwsze oznaki osłabienia biorę tabletkę z jeżówki (echinacea) 2 x dobę przez 4 dni. Dobre są herbatki ziołowe z lipy, rumianku, sok z malin, sok z czarnego bzu. Jak już weźmie choróbsko to przed spaniem koniecznie rozgnieciony ząbek czosnku zalać w kubku gorącym mlekiem i dodać łyżkę miodu i masła. Nie wiem co ma w sobie ta mikstura (temperatura zabija właściwości miodu), ale działa i jest stosowana od setek lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czosnek z mlekiem jest idealny, tylko ja zawsze gotuję chwilkę ten czosnek (2-3 ząbki) w mleku rozgnieciony na papkę, później przecedzam przez sitko. Masło dodaje się, aby smak nie był tak ostry. Miód nie jest konieczny w tej miksturze - niektórzy dodają, bo lepiej im smakuje. Dla mnie z miodem jest obrzydliwe, więc tylko czosnek, mleko i masło. To wszystko zapodać sobie przed snem.

Jako największą armatę i główny składnik terapii polecam coś, co osobiście nazywam "sałatką zdrowia" :D

Pokroić ze 3 pomidory, ze 2 cebule, 4-5 ząbków czosnku, to wszystko razem wymieszać i polać lekko oliwą. Do tego 2-3 kromki chleba ze smalczykiem i gorąca herbata. Mnie to wyleczyło już kilka razy w ciągu 1-2 dni.

Oprócz tego na bieżąco herbata z miodem i sokiem malinowym. Jeśli boli gardło, to płukać wodą z solą kilka razy dziennie (jak dla mnie nie ma skuteczniejszego sposobu). W przerwach między płukaniami stosować "NEOGARDIN" - to są takie ziołowe tabletki do ssania na ból gardła - moim zdaniem najlepsze chociaż mało znane.

Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby przespać przynajmniej z 8 godzin i nie katować się, nie marznąć, nie pić zimnego, gazowanego itp. U mnie powyższa terapia działała za każdym razem i już lata nie byłem u lekarza.

Wódka jest moim zdaniem dobra na chorobę, ale tylko na samym końcu leczenia - nigdy na początku. Jak mnie coś bierze, leczę się i czuję że się poprawia i już prawie popuszcza, to spożycie większej ilości mocnego alkoholu sprawia, że na drugi dzień jestem zdrów jak ryba :D

Oczywiście trzeba pamiętać, że takie chałupnicze sposoby można stosować na samym początku - jak czujemy się już naprawdę chorzy lub po 2-3 dniach domowego leczenia się nie poprawia, to wizyta u lekarza (i prawdopodobnie antybiotyk) będzie koniecznością.

Szczególnie nie radziłbym lekceważyć grypy. Mój kolega (30 lat) leczył właśnie grypę ale po kilku dniach uznał że mu lepiej i że może wrócić do pracy i tam się doleczy. Po jakimś czasie poszedł na badania okresowe i okazało się, że zeżarło mu zastawkę w sercu (podobno bardzo popularne powikłanie). Już jest 2 lata po operacji wstawienia nowej i kilkumiesięcznej rehabilitacji a to niby taka zwykła grypa była... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokroić ze 3 pomidory, ze 2 cebule, 4-5 ząbków czosnku, to wszystko razem wymieszać i polać lekko oliwą.

+ ogórek kiszony- > da trochę kwasu i witaminy C :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 ml gorzały + 2 ząbki czosnku + miód z biedronki + sok z cebuli + znowy 2 ząbki czosnku - 100 ml gorzały (za dużo mi się polało) + 2 pętki śląskiej = żaegnaj grypo

Wszystko wymieszać w mikserze najlepiej i spożytkować.

tak się przejąłeś że się napiłeś? :D

https://www.youtube.com/watch?v=dtKpP68G_ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewne lekarstwo znane od tysięcy lat...

tatuaz-marihuana.jpg

Zawsze skuteczne... :)

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na formum lekarskim. Jednak to prawda, że Polak to taki człek co jest specjalistą w każdej dziedzinie.

Ja się kuruje czosnkiem i herbatkami z domieszką (raz to, raz tamto, by nie przyzwyczaic choróbska) specyfików swojej roboty:

- sok z czarnego bzu

- sok z cytrusów

- miodek z mniszka

- Bóg jeden wie, co tam żoba wyrabia z natury

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności