Skocz do zawartości

Badania eye trackingowe wyniki lokalne.


tomek_25

Rekomendowane odpowiedzi

witam

obejrzałem już troszkę w życiu tych badań eye trackingowych jednak brakuje mi jednego bardzo istotnego mianowicie

Adwords

Adwords

Adwords

-----------

Organik

---------

Punkt lokalny...

Punkt lokalny

itd..

może ktoś widział jakieś badanie które pokazuje ile osób ucieka od adwords ile osób kliknie w organika a ile w punkt lokalny??

Pozdrawiam

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badań nie robiłem, natomiast obserwowałem swego czasu na uczelni studentów, którzy mieli za zadania wyszukiwać informacje w google i potem je przerabiać ble ble ble...

90% nie klika w adwords ;)

Moim zdaniem bardziej tutaj wiek jest ważny, starsze osoby klikają w pierwsze co im się wyświetli, w wieku średnim rozróżniają reklama / organik a młodzież klika w co popadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem w gogole analitycs (analitycs w tresci witryny) to najwięcej ludzi klika w to co znajduje sią na górze po lewej stronie. Więc ten pierwszy link jest chyba najbardziej trafny.

Ale chyba dużo zależy też od samego zapytania. Bo wtym drugim obrazku widać bardzo dużą intensywność w punktach lokalnych, bo zapytanie jest "pizza hut" , a punkty lokalne pokazują adresy restauracji. Więc można wyjść z założenia, że większość ludzi wpisując w google "pizza hat" szuka najbliższej restauracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności