Skocz do zawartości

Programy afilacyjne/partnerskie, czy adsense?


wojtaseka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w zamiarze tworzyć tzw. mini strony o tematyce niszowej, a następnie wypozycjonować je w Google, żeby zdobyć ruch. Oczywiście podstawowym moim celem jest zarabianie na tych stronach, i tu pojawia się pytanie, czy wybrać programy partnerskie/afilacyjne i promować jeden produkt czy może umieścić na takiej mini stronie o konkretnej niszowej tematyce reklamy AdSense? Co ma większy potencjał? Co pozwoli mi zarobić więcej? Czekam na wasze opinie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest Bogiem i uświadom to sobie :D

Ale do rzeczy, na jednej stronie może sie sprawdzić coś innego na drugiej coś innego. Sam musisz najpierw utworzyć stronę a następnie jeden próbować co lepiej wychodzi. Ja osobiście zaczął bym od adsense, ale to tylko moje skromne zdanie.

Potem jak sie zarobki ustatkują na jakimś tam poziomie, wypróbował na miesiąc jakiś program afilacyjny i tyle.

Najnowsza muzyka i nie tylko na https://nuteczki.top a dla kobiet ploteczki na https://ebabki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP niestety nie pozycjonują się łatwo. Jest tu bowiem spora konkurencja. W przypadku promowania np. produktów finansowych, to można wstawić na stronie kilka ofert z tego zakresu. Z doświadczenia wiem, że ludzie klikają w co popadnie. Grunt, aby było to zgodne z poszukiwaną przez nich tematyką.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lepiej sprawdzają się programy partnerskie. Żeby zarobić na Adsense trzeba mieć naprawdę spory ruch. Dla przykładu mam bloga, który ma dziennie ok. 350 - 600 odwiedzin i w miesiącu mam 1.27 Euro zarobionych prowizji. Blog ten postawiłem pod konkretny program partnerski i przy takiej samej odwiedzalności zarabiam na nim od 600 do 1200 zł. miesięcznie na jednym tylko programie partnerskim.

Jeśli sprzedajesz na blogu produkty lub usługi, z których masz od kilkudziesięciu do kilkuset zł. prowizji od każdej sprzedaży to nawet przy nie dużym ruchu możesz zarobić całkiem przyzwoite prowizje. Ważne jest aby programy partnerskie były ściśle związane z tematyką bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności