Skocz do zawartości

Alternatywa dla Google - ankieta


gielo

Twój stosunek do Google jako internauty  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby zaistniała dobra alternatywa dla Google, to jako internauta zrezygnowałbyś z tej wyszukiwarki ?

    • Absolutnie tak, bo coraz trudniej jest mi znaleźć czego szukam
    • Absolutnie tak, bo nie lubie monopolistów
    • Prawdopodobnie tak ale to wyszło by w praniu
    • Prawdopodobnie został bym z Google
    • Absolutnie nie, bo kocham Google!
    • Absolutnie TAK .... Bo tak


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o sam fakt bycia monopolistą. Tu chodzi o nadużywanie swojej pozycji rynkowej.

Przypomnę że wyszukiwarka to twór prezentujący jako wyniki wyszukiwania treść pochodzącą z innych stron a pozycje tych stron wynikają z analizy innych stron. Google istnieje tylko i wyłącznie dzięki webmasterom bo to oni "robią internety". Więc google ma niepisane zobowiązanie do utrzymywania dobrych relacji z nami.1

Patrząc z punktu widzenia użytkownika google jego główną funkcjonalnością powinno być prezentowanie rzetelnych wyników wyszukiwania.2 Korzystając z wyszukiwarki oczekuję że otrzymam odpowiedź na moje pytanie.

I chciałem zaznaczyć że nie mam nic przeciwko zarabianiu przez google. Przeciwny jestem przymusowemu odbieraniu dochodów właścicielom stron i kierowaniu ich do budżetu wyszukiwarki. Jak podsumujemy działania google to się okazuje że polski webmaster napycha kieszenie amerykańskiego inwestora giełdowego(a niektórzy jeszcze za to dziękują).

1) W tym przypadku działa kilka zasad: "dajcie mi stronę a znajdzie się paragraf", "zapłać a będziesz miał ruch", "reklamy są ważniejsze więc będą wyżej", "nasze usługi są tak fajne że nie trzeba ich pozycjonować"

2)Tutaj natomiast: "kliknij reklamę - na pewno szukałeś płatnego wyniku", "zobacz w wynikach naturalnych same śmieci przez tych spamerów - kliknij reklame", "no dobra skoro nie chcesz kliknąć reklamy to skorzystaj z naszych innych usług ... i tam kliknij reklamę"

Mam nadzieję że wyraziłem się jasno. Mam gorączkę więc jak coś to proszę o wybaczenie ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co powinno zrobić Google Twoim zdaniem, żeby mieć z szeroko rozumianymi "nami" dobre relacje? Z wypowiedzi głównie tutaj na PIO można wywnioskować, że wszystkich zadowoliłoby jedynie przyzwolenie na spam i algorytm oparty o ilość linków do danej strony ...

Google istnieje tylko i wyłącznie dzięki webmasterom bo to oni "robią internety"

A dzięki Google strony te mogą istnieć.

Nie wiem jak na stronach Twoich, czy Twoich klientów, u mnie kilkadziesiąt/set tys odwiedzin miesięcznie jest nie z reklam a z organika, więc myślę, że jak najbardziej działa tutaj zasada win-win. Strony wartościowe, nie dopalane jakimś szajsem trzymają się znakomicie, te które spadają - tylko i wyłącznie z mojej winy, bo chciałem pójść na skróty.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Google strony te mogą istnieć.

Nie wiem jak na stronach Twoich, czy Twoich klientów, u mnie kilkadziesiąt/set tys odwiedzin miesięcznie jest nie z reklam a z organika, więc myślę, że jak najbardziej działa tutaj zasada win-win. Strony wartościowe, nie dopalane jakimś szajsem trzymają się znakomicie, te które spadają - tylko i wyłącznie z mojej winy, bo chciałem pójść na skróty.

Twoje strony mogą istnieć bo poświęciłeś czas na ich stworzenie a użytkownicy chcą je odwiedzać! Nie ulegaj indoktrynacji.

Co powinno zrobić Google Twoim zdaniem, żeby mieć z szeroko rozumianymi "nami" dobre relacje?

Powinno działać tak abym nie mógł zarzucić tego co zarzuciłem w moim poprzednim poście. Z tym że to nie jest możliwe bez utraty monopolu. Jeżeli monopol i trendy w rozwoju się utrzymają to sam możesz mieć niedługo problem z ruchem organicznym ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec imo do zmiany wyszukiwarki to jest potrzebne cos jak bylo z nasza klasa a wiec np polska wyszukiwarka, gdzie nagle w telewizji by trabili ze super produkt wyszedl, ze coraz wiecej ludzi szuka, itd

Naszej-Klasie głównie pomogły afery, więc może polskiej wyszukiwarce też by się przysłużyły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z czegoś co jest własnością prywatną, jesteś skazany na politykę właściciela.

Przykład prowadzenia knajpy.

Wynajmujesz od właściciela lokal, urządzasz go, rozkręcasz. Każdy kto miał z tym do czynienia wie ile czasu i pieniędzy to kosztuje. Wreszcie osiągasz sukces, knajpa jest popularna w mieście i dobrze zarabia.

W tym właśnie momencie wchodzi właściciel lokalu. Odkrywa, że po co ma wynajmować lokal, skoro może sam prowadzić knajpę i zarabiać więcej niż z najmu, wszystko już jest rozkręcone i ludzie znają tę lokalizację. Wypowiada Ci umowę najmu i przejmuje interes. Zostajesz z niczym.

Google nie jest najgorszy. Trzeba mieć po prostu odrobinę wyobraźni jeśli się za coś zabierasz i przewidywać ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywy nie ma, bo przeciętny "szukacz" jest zwyczajnie zadowolony z tego co może znaleźć w wyszukiwarce Google. Przecitny Kowalski nie ma pojęcia co to SERP-y, nie ma pojęcia co to linkowanie, nie ma pojęcia co to pozycjonowanie, bo przeciętny kowalski wpisuje okresloną frazę wchodzi i jest zadowolony.

Wyniki wyszukiwania w Google najcześciej nie podobają się tym,których strony straciły wysokie pozycje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby ta alternatywa dostarczała takie wyniki i taki sposób ich prezentacji jak kilka lat temu google.

ależ jest taka alternatywa i dostarcza -> https://pl.yahoo.com/ [sprawdź], a przynajmniej na takim poziomie jak Google zanim zaczęło wymyślać coraz to śmieszniejsze durnoty i robić burdel z sieci. Tylko wszystkim się wydaje, że Google to jedyna słuszna wyszukiwarka, a moim zdaniem się spaprała totalnie, jedynie niektóre dodatki sprawiają, że też jeszcze z niej częściowo korzystam, ale coraz częściej się przesiadam na Yahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem, ale te wyniki w Yahoo Polska są całkiem inne niż w Bing.com chyba że jest jakiś jeszcze inna wersja bing dla PL?

W tym Yahoo Polska/Bing są zbliżone wyniki jak w Google przed wprowadzeniem pingwina i tych kolejnych dziwnych rzeczy.

Trochę ciężko dostępna ta wyszukiwarka dla PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności