Skocz do zawartości

Update Pingwina (5/6.10.2012)


Dr Spin

Rekomendowane odpowiedzi

rafilm to czemu topy są opanowane przez zumi, firmy.net i podobne?

Dziś też na to trafiłem - jakaś porażka - całe strony w wynikach zumi !!!

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

rafilm to czemu topy są opanowane przez zumi, firmy.net i podobne?

Ja pisałem spostrzeżenia z mojej branży i to podtrzymuje.

U mnie nie widać nic z tych rzeczy o których piszecie.

Więc poproszę o troszkę więcej elastyczności w podejściu do tematu, a nie tylko ocenianie i krytykowanie kogoś wpisów ze swojej perspektywy.

Pozdrawiam,

rafilm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodziłem w SEO było stabilnie, każdy miał równe szanse. Jak chcesz sprzedawać oprogramowanie dla firm ? Otworzyć sklep i czekać aż ktoś przyjdzie ? Być niezależnym od google może być co najwyżej pani sprzedająca precle w przejściu podziemnym.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauważyłem sytuację nie spotykaną u mnie wcześniej - mianowicie pozycje stoją od kilku dni, bez najmniejszego ruchu, ani w gore, ani w dół, pomimo ciągłego linkowania i to sporej ilości fraz, jak wmurowane.

I pytanie czy to dobry objaw czy zły, wydaje mi się jednak, że gdyby coś miało się wydarzyć to raczej w dniu wprowadzenia algorytmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodziłem w SEO było stabilnie, każdy miał równe szanse

jak powstało to forum to pozycjonowanie było na jakiś "zdrowych zasadach" i tu się zgodzę, że w zasadzie patrząc wstecz nie zmieniło się wiele poza cyklicznym huraganem w serp'ach serwowanym przez firmę G. A o co w tym wszystkim chodzi przecież wiemy wszyscy... To jest jak burza nad wioską: pioruny losowo walą w niektóre chałupy a potem ludzie myślą czy to wina materiału na dachu, czy może za dużo w piecu palili, za mało na tacę dawali. I mają o czym gadać/pisać dniami, tygodniami, po których nadchodzi kolejna burza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Na dwóch stronach też mam identyczną sytuacją. Ani drgnęły na 8 keywordów. Niestety dla reszty domen, w większości spadki o kilka oczek ;)

Swoją drogą, Googluje sobie od jakichś 30 minut w kilku branżach, analizuje wyniki i nie wierze własnym oczom - strony posiadające po kilkadziesiąt linków zajmują kluczowe pozycje :D Warto dodać, że od strony poszukującego, są to mało wartościowe wyniki... Brawo Google!

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam już stoktórąś domenę i dochodzę do wniosku, że Google po prostu dało losowo pozycje w TOP10 domenom, które były poza TOP20 w podobny sposób” jak działa degustacja w supermarketach. Dają zasmakować ruchu z TOP10, a potem go znowu odbiorą. Firmy, którym się ruch spodobał kupią AdWordsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zamiast siać tu zamęt i nienawiść lepiej brać się do roboty.

I takim to podejściem zaharujesz się na śmierć.

Pewną analogię do tego, co robi teraz Google można znaleźć w micie o Syzyfie.

Oni wylansowali się na wszechmogącego Boga, a z nas Zrobili Syzyfów,

którzy wnosimy ten kamień pod tą górę, aby za jakiś czas znów wylądować z nim na dnie.

Pozdrawiam,

rafilm

Ps. Wracając do rzeczywistości, to nam ciężko będzie wywalczyć cokolwiek, bo jesteśmy niewielką grupą. Mogą nas pomiatać jak chcą.

A większość społeczeństwa nie rusza to co robi Google, bo oni zawsze cos znajda. Wątpię, aby przeciętny użytkownik zauważył choć ułamek tego, co my widzimy.

Jak nawet zauważy, ze dana strona wczoraj byla na 1, dziś jest na 100, to pomyśli sobie, że widocznie inne są lepsze, skoro Google tak zadecydowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder zaitrygowałeś mnie tą tezą i coś w niej jest nie ma updatów tylko wypadają strony z określonych branż :)

Jawne oszustwo Google, przekręt stulecia :)

A to że google ma taką pozycje a nie inną pokazuje tylko głupotę i egoizm ludzi którzy jakby razem działali by to zmienili dawno. Jak sie jest ateistą i kapitalistą to można se pozwolić na zasade skoro baranki są głupie to czemu mają ich nie strzyc proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki był film "zbyt wielcy by upaść" - może i taką korpo to czeka ? ..... a swoja drogą, sprawdźcie czy te strony, które wyleciały nie były czasem zbyt mocno przez "przyjaciół" z branży linkowane swlem zbyt mocno

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie koleżanki i koledzy, dla oszczędności naszego wspólnego czasu proponuje aby w tym wątku pojawiały się posty odnośnie kwestii TECHNICZNYCH a nie ideowych. Powodów, celów, intencji działań firmy G proponuje szukać w innym wątku i do tego zachęcam moderatora

Chcesz zrealizować marzenia? Wykonujemy skoki spadochronowe z 4000 metrów w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności