Skocz do zawartości

Update Pingwina (5/6.10.2012)


Dr Spin

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i koledzy, dla oszczędności naszego wspólnego czasu proponuje aby w tym wątku pojawiały się posty odnośnie kwestii TECHNICZNYCH a nie ideowych. Powodów, celów, intencji działań firmy G proponuje szukać w innym wątku i do tego zachęcam moderatora

a potrzeba ciągłego zwiększania grubości portfela przychodami z AdWords do jakich kwestii należy?;) Bo w zasadzie w tym jednym zdaniu można zamknąć całe te wywody w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Drogie koleżanki i koledzy, dla oszczędności naszego wspólnego czasu proponuje aby w tym wątku pojawiały się posty odnośnie kwestii TECHNICZNYCH a nie ideowych. Powodów, celów, intencji działań firmy G proponuje szukać w innym wątku i do tego zachęcam moderatora

Chyba nie ma zbytnio sensu tematu z ubiegłego już roku i z tysiącem postów przerabiać na techniczny. Musiałby być osobny wątek założóny z dopiskiem [bez ideologii i niechęć do Google]

rafilm to czemu topy są opanowane przez zumi, firmy.net i podobne?

Dziś też na to trafiłem - jakaś porażka - całe strony w wynikach zumi !!!

To już od dawana postępuje - jedna z głównych przyczyn dla których przestałem korzystać z Google, no bo się nie dało no..., a druga to jak przejechałem raz całe top 100 i cały 1000 wyników to była jedna domena porównywarki z może 5ma wyjątkami, obojętnie w jakiej wersji wpisywałem to było to samo, a wszystko wyniki wyszukiwania sztucznie generowane - a produkt niedostępny. Z zumi jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

można spokojnie szukać przyczyn w każdym zjawisku jakie nas otacza, u mnie w Krakowie pada deszcz a jest minus 2 st więc to też zapewne ma wpływ na zdołowanie stron. A na poważnie bądźmy rozsądni przecież dobrze wiemy, że nas nie lubią i to strasznie i mają sztaby ludzi do tego aby nas zniszczyć lub przynajmniej zniechęcić. Ale zasada jest prosta oni nas my ich dalszą swą pracą.

Dobrze, spojrzałem co mi się dzieje i podam przykład jednej strony :

według tego co podaje Webpozycja : 9 fraz

14.01 - 100%

15.01 - 78%

16.01 - 67%

17.01 - 67%

18.01 + 33%

19.01 + 33%

20.01 + 33%

no widać jak spada dość ładnie.

FRAZY:

noclegi bukowina - 7 poz od 1.01 do 14.01 dalej kosmos

pokoje bukowina - 10 poz od 1.01 do 17.01 dalej kosmos

noclegi i galiców - 1 poz od 1.01 do 16.01 dalej kosmos

pokoje u galiców - 1 poz od 1.01 do 17.01 dalej kosmos

pokoje gościnne bukowina - 7 poz od 1.01 do 16.01 od 17.01 poz 20

pokoje goscinne bukowina - 3 poz od 1.01 do 17.01 dalej kosmos

3 pozostałe frazy są w top-10 nie ma żadnych zmian do dzisiaj

strona istnieje od wrzesień 2012

Według Majestic seo BL jest:

28.12.2012 6278

14.01.2013 6375

21.01.2013 6111 według Ahrefs.com - 14451

Trusk Flow 20 Citation Flow 24

mozrank 3,92 17.12.2012 4,08 21.01.2013

moztrusk 4,49 17.12.2012 5,33 21.01.2013

Na 19 stron mam spadki na 7 a 2 jest wzrost reszta bez zmian.

Co będę robił one są wszystkie jednakowo katalogowane mają dziennie przyrost po 10 linków cały czas,

dokończę listę stron z wysokim Trusk Rank jest dodana w polowie czyli jeszcze po 150 linków, poźniej to wszystko podlinkuję. Dalej dodaję do naszych katalogów nie za bardzo tych dobrych nie lubie płacić, dodatkowo dodaję do angielskich. Tak było ostatnio o ile pamiętam w czerwcu a wcześniej w kwietniu, poprzednio proszę sobie przypomnieć każda zmiana PR podnosiła ciśnienie teraz nikt na to nie patrzy możliwe, że przywyczaimy sie i do tych skoków pozycji na pewno nie kupię u nich reklamy. A więc pozostaje dalsza praca nad zdobywaniem linków i nie należy się za bardzo przejmować, klient musi wiedzieć to co się robi na rzecz jego strony jest wykonane reklama poszła w świat a owoce spożyje za jakiś czas.

https://www.kazior5.najlepsza.pl/galeria11/staty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wiele stron(ok. 100) i wiele fraz, wydaje mi się że mam doczynienia z pandą zwaną RANDOM :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne zmiany na pewno nie są przypadkowe. Mało zależności widzę. Na pewno jednak:

- zyskały duże serwisy (pkt zumi itp.) - może podnieśli znaczenie wartości domeny ?

- nie chodzi tu o zbyt duże przyrosty linków

- dostały serwisy które na swoich pozycjach były od miesięcy

możliwe że czynnikiem był rozkład linków strona główna /podstrony (większość serwisów które spadły miało linkowaną tylko stronę główną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No że od miesięcy to się nie zgodzę, 2 strony wbiłem do top10-20 w ostatnie 2-3 miesiace i wyrzuciło połowę fraz,a druga zostawiło więc nie był bym taki pewny co do tego. Podstrony też miałem rozłożone bo jedna strona to sklep więc nie ma innej opcji :)

activist aka terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymist -> Random nie ma czynnika wspólnego, dlatego jest randomem :D

antyred -> na pewno nie zgodze się tu z 2 wymienionymi przez Ciebie czynnikami.

Myślę że na wnioski jeszcze za wcześnie, jeśli w tym tyg. nie będize rotacji to można przysiadać do statystyk i robić zestawienia. Na razie jeszcze frazy "latają"(przynajmniej mi)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No że od miesięcy to się nie zgodzę, 2 strony wbiłem do top10-20 w ostatnie 2-3 miesiace i wyrzuciło połowę fraz,a druga zostawiło więc nie był bym taki pewny co do tego. Podstrony też miałem rozłożone bo jedna strona to sklep więc nie ma innej opcji :)

@ dark - tego nie byłem pewny

@ optymist - 2 strony to trochę zbyt mała próbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem, że w przypadku niektórych fraz na miejscu domeny głównej pojawiła się podstrona, ze słowem kluczowym w tytule podstrony,

przykładowo na frazę pierogi strona abc.pl była na 5 miejscu, po aktualizacji na 5 miejscu równiez jest moja strona ale link do podstrony - abc.pl/pierogi/ zamiast strony głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widze powrót emd tyle że w podstronach.

A White seo ginie black znów się odradza jak feniks z popiołu :)

Próbowałem tego white długo i gó. wyszło spadła mi domena najbardziej dopieszczana i 100% ręcznie linkowana z takimi źródłami linków które jeszcze były segregowane według parametrów.Każdą stronę na której zostawiałem link potrafiłem nawet 10 i więcej minut analizować. Głupie wiem.Na początku były efekty ale na 3 miechy nie całe.

Czyli to samo co swl tyle że z dużo większą stratą czasu.

Mam też domene pośrednia i taką w którą walę wszystkim z tą drobną różnicą że różnicuje źródła spamu i przed chwilą patrze a ona w top jest no jaja jakieś :).Domena na którą prawie w ogóle czasu nie poświęcam haha , zobaczymy ile postoi ale z 2 miechy pewnie tak.(ale dalej będę ręcznie ją jechał)

Wniosek olać google i te ich pseudo wytyczne.

Tylko frajer pozycjonuje zgodnie z wytycznymi google :)

edit: Ps. a żeby było jeszcze śmieszniej to właśnie widze że wpadlem w top 5 na fraze generyka z ogromną ilością zapytań :)

I love you google dzięki tobie zaoszczedze 80% czasu który marnowałem na bycie białym rycerzem.Dziękuje ci i w sumie nie jestem już na ciebie zły wręcz ci dziekuje jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności