Skocz do zawartości

Update Pingwina (5/6.10.2012)


Dr Spin

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglądało za mało naturalnie a za idealnie.

Nie linkowałem na jakiejś stronie według parametrów , tylko znajdywałem strony z pokrewnymi tematami i dopiero je filtrowałem i klasyfikowałem według parametrów i wybierałem gdzie wiecej się zaangazować w temat , to nie był link w profilu i nara tylko realne wgłebienie się w temat i społecznośc mniejsza czy większą, oprócz tego filtrowałem z top 10 konkurencje na daną fraze blogi i fora i tam gdzie mieli linki też oprócz tej całej szopki linkowałem i brałem udział również filtrujac.Katów i precli było mniej niz 40% reszta to social , blogi i fora.Korzystałem w około 70% z sieci przez mobile(przypadek) , w bardzo wielu tematach za nim napisałem to potrafiłem nawet kilka godzin czytać na jeden temat i potem na podstawie tego wypowiadałem sie bo widziałem że temat ciekawy a wiedzy u mnie brak a chciałem uwage zwrócić. W taka paranoje wpadłem że zdazyłem się z wieloma ludźmi zaprzyjaźnic i kilkoma tematami sie powaznie zainteresować, k.... co ja nie robiłem :glupek2::)

co do naturalnych linków to leciały jak burza a traffic jaki miałem tydzien temu to rok temu nawet w marzeniach nie miałem i był duzo wiekszy niz z tych dwóch stron black co mam,o niebo.Juz mi się w głowie plany i wizje dodatkowego zarobku i jeszcze częstszych podrózy po swiecie jawiły ąż tu .... Google mnie ukarał za wytyczne Google i za poswiecony czas tak więc czas zacząc myślec racjonalnie i :hi::)

Morał update,wytyczne i cała reszta to szopka dla stada baranów nic więcej :) Teraz wiem jak Bing zacznie zbierać naturalny traffic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

U mnie też dzisiaj zielono, pewnie korekty.

Wydaje się też że faktycznie zmiana dotknęła zarówno linków jak i optymalizacji, są cechy wspólne stron które spadły, ale moim zdaniem jeszcze za wcześnie wyciągać wnioski.

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko sie wypowiadam, ale w obliczu takich zmian czas rzucić garścmi informacji od siebie. Najbardziej irytuje mnie losowość tych spadków - tj. ciężko wywnioskowac jaki rodzaj stron dostał po ( | )

Z moich danych:

I. Zaplecza (unikalne teksty, zadbane, żadnych smieci)

1. darmowy hosting - spadek

2. platforma blogowa - spadek

3. płatny hosting - spadek

4. domena minimum roczna - spadek

5. domena ok 2-3 miesiące - spadek

6. szerokie linkowanie z róznych ogólnie dostepnych źródeł (kat, blog, precl, for, guest, social i in, z róznymi anchorami, różnym profilami linków (no normalnie eleganckie łajt seo wedle najlepszych wytycznych google (sic) ) - spadek

7. linkowanie z mniejszej ilości źródeł - spadek

8. lekkie linkowanie ok pół roku temu, od tego czasu domena nie ruszana - spadek

9. domena linkowana z adderów - spadek

II. Strony klientów - tutaj mam zagwozdke, bo linkowane są w podobny sposób, a:

1. domena - póki co odpukać - nic nie drgnęło - to dziwne, bo zaplecza poleciały w dół, więc byc może to tylko kwestia czasu...

2. domena - poleciała połowa fraz - ciężko wyczuć dlaczego te a nie inne

3. domena (najmniej linkowana) - 90 % fraz w kosmosie

WNIOSKI

Czy ktoś sie o jakieś pokusi?

1. Nie bawię się w SWL i rumaki - byc może czas do nich wrócić i tak jak pisano wyzej wsadzic sobie te wszystkie wytyczne google w ( | ) - wolalbym aby tak nie było...

2. Należy używac mega wypasionych, PLATNYCH katalogów, albo zamknietych precli dostepnych dla wybranych seo adeptów, którzy uczeszczają na tajne komplety (nigga pliiiz ;) )

3. Byc może, tak jak napisał ktos wyzej, trzeba linkowac delikatnie, powoli, tak jak otrzymują linki blogi i serwisy, tóre nie są w ogole pozycjonowane

4. Być może wszystkie moje metody sa do d.. i czas zmienić branżę.. Ale dlaczego przy dwóch niemal identycznie linkowanych stronach jedna leci w dół, a druga wyłapuje awanse?

Jak ktos wyciągnie jakies wnioski, to chętnie przeczytam ;) Aha jak jakis seło ghuru bedzie chciał mi odpisać, że zna przyczyne spadku, ale nie powie, bo wiedza kosztuje - dajcie se spokoj z pisaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze potwierdzić że najlepiej wyszli na tym swl'owcy i rumakowcy. Na moich serpach 3/4 to ludzie którzy mają 90% linków swl'i (w tym co ciekawe rotacyjnych). A w kosmos poleciało dwóch konkurentów którzy starali się być legalni (przynajmniej swl'i, rumaków i adderów u nich nie widziałem). Dziwny ten update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, po prostu ten updajt wyszedł po to aby dalej móc pisać: skupcie się na użytkowniku, a nie na wyszukiwarce, w końcu zostaniecie docenieni. I teraz po tym updejcie to w końcu zostało troszke pszesunięte w czasie, do przodu.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, te nowe zalecenia co do szablonu strony i ukazania contentu. Moim zdaniem ma to znaczenie po tym updacie - wiele pozycji nade mną to PDFy, może to ten nowy szablon o którym pisze Google ;)

Chcesz zrealizować marzenia? Wykonujemy skoki spadochronowe z 4000 metrów w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja strona wskoczyła o 50 pozycji do góry. Od roku nie linkowana.Kiedyś była linkowana rumakiem, publikerem, omniadd

Co w tym nadzwyczajnego ? Linki z Omniadd zostały wyeliminowane w 100% - może z 10 przetrwało, linków z XR pozostało z 10 % i pozostało trochę katalogów z publikera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja strona wskoczyła o 50 pozycji do góry. Od roku nie linkowana.Kiedyś była linkowana rumakiem, publikerem, omniadd

Co w tym nadzwyczajnego ? Linki z Omniadd zostały wyeliminowane w 100% - może z 10 przetrwało, linków z XR pozostało z 10 % i pozostało trochę katalogów z publikera .

A może akurat puścił filtr który miałeś za przelinkowanie :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oberwały serwisy, co dostały jedynie bonusa na start.

Wszystkie strony, które są starsze od jakiegoś czasu ciągle na plus.

Pomogło u mnie zróżnicowanie pochodzenia linków, bardziej unikalne artykuły i zróżnicowanie anchorów.

W większości najlepiej jest linkować z for, wpkat, seokat i własnych zapleczówek + lista cezzeziego (każdy taką listę ma raczej sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają co najmniej 3 indeksy:

1. Jesteśmy już nażarci $ z AdWordsa, więc urządzamy tym wszystkim seo-głupkom święto lasu ;)

2. Jesteśmy napchani $ tak do połowy, więc niech część w/w seo-g... się cieszy i coś tam niech sobie wraca skąd spadło.

3. Potrzebujemy duużo $$$, więc startujemy z tzw. "updatem", wymyślamy dla niego nazwę, dorabiamy jakąś durną teorię (wszystko jedno i tak to łykną i będą dyskutować na forach 24h/dobę wymyślając kolejne przyczyny spadków) i jedziemy z serp'ami na maska :)

W zależności od sytuacji jeden z tych indeksów jest dominujący lub włączony jako jedyny a reszta czeka na swój czas...

jakie to proste, nieprawdaż? :) A tu powstaje kolejny tasiemiec nie wiadomo o czym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają co najmniej 3 indeksy:

1. Jesteśmy już nażarci $ z AdWordsa, więc urządzamy tym wszystkim seo-głupkom święto lasu ;)

2. Jesteśmy napchani $ tak do połowy, więc niech część w/w seo-g... się cieszy i coś tam niech sobie wraca skąd spadło.

3. Potrzebujemy duużo $$$, więc startujemy z tzw. "updatem", wymyślamy dla niego nazwę, dorabiamy jakąś durną teorię (wszystko jedno i tak to łykną i będą dyskutować na forach 24h/dobę wymyślając kolejne przyczyny spadków) i jedziemy z serp'ami na maska :)

W zależności od sytuacji jeden z tych indeksów jest dominujący lub włączony jako jedyny a reszta czeka na swój czas...

jakie to proste, nieprawdaż? :) A tu powstaje kolejny tasiemiec nie wiadomo o czym... ;)

Oprawie sobie Twój wpis w ramkę i powieszę u siebie w biurze! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności